19.06.2017, 10:31 | czytano: 3549

Święto Małopolski. Podhalanie odznaczeni

W Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie odbyła się gala z okazji 18. Święta Małopolski, podczas której uhonorowano osoby i instytucje, które swoją pracą promują nasze województwo w Polsce i na świecie.
- Bycie Małopolaninem to coś więcej niż metryczka w dowodzie. To ważna część naszej tożsamości. Dlatego przykładamy tak wielką wagę do tego, aby naszym mieszkańcom żyło się tu jak najlepiej - mówił marszałek Jacek Krupa otwierając galę z okazji Święta Małopolski. - Mieszkańcy innych części Polski odnajdują tutaj szansę na odkrywanie siebie i swoich pasji. Przyciąga ich atrakcyjna oferta naszych uczelni, dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwa oferujące wiele ciekawych ofert pracy czy w końcu wspaniałe krajobrazy i bogata kultura. Sami Małopolanie to natomiast „regionalni patrioci”, którzy nie chcą opuszczać swojej Małej Ojczyzny – dodał.
Złotym Medalem Honorowym za Zasługi dla Województwa Małopolskiego odznaczono Państwowe Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu.

Srebrnymi medalami uhonorowano m.in. współtwórców sukcesu turystycznego Białki Tatrzańskiej - Janinę i Józefa Dziubasików, a brązowym zasłużonego dla samorządu, wieloletniego wójta gminy Nowy Targ Jana Smarducha.

Przy okazji Święta Małopolski siedmiu mieszkańców naszego regionu odznaczono Odznakami Honorowymi Województwa Małopolskiego – Krzyżem Małopolski. Złote Krzyże Zarząd Województwa Małopolskiego przyznał m.in. podhalańskim skoczkom narciarskim Kamilowi Stochowi i Dawidowi Kubackiemu.

oprac. r/ źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Adam21.06.2017, 20:41
Pan Maciej Kot otrzyma odznaczenie jak będą honorować ślązaków , bo on chyba mieszka na terenie woj. śląskiego > chyba, że sie mylę
Tutejszy12319.06.2017, 16:50
A Maciek Kot? ....w czym był gorszy od Kubackiego czy Stocha?
Łorzeł19.06.2017, 13:48
A jo co dostanym ?
gawron19.06.2017, 13:06
milo widziec zawsze eleganckich ,z milym usmiechem naszych l"orlow"
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl