26.09.2017, 13:06 | czytano: 5368

Są unijne pieniądze - gmina wybuduje oczyszczalnię ścieków i kanalizację

Arch. Urząd Gminy Nowy Targ
Dzięki dotacji z Unii Europejskiej w Krempachach na Spiszu zostanie wybudowana oczyszczalnia ścieków, a wieś ta, wraz z sąsiednią Nową Białą - zostanie skanalizowana.
Gmina dostała dotację na ten cel w wysokości 4,7 mln zł z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Inwestycja ma kosztować w sumie prawie 14 mln zł. Prace mają ruszyć w przyszłym roku.
- Gmina posiada również gotową dokumentację projektową i przygotowuje się również do złożenia kolejnego wniosku na dofinansowanie drugiego etapu budowy kanalizacji na Spiszu, który pozwoli na skanalizowanie pozostałych fragmentów miejscowości Krempachy i Nowa Biała - informuje wójt gminy Nowy Targ Jan Smarduch.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
s@mswój27.09.2017, 22:17
Białka Tatrzańska jest, była i będzie a kanalizacji i tak nie będzie. Właścicielom pensjonatów lepiej spuścić ścieki i kupić sobie SUV-a, niż dać zarobić za wywóz fekaliów.
gorące wieści27.09.2017, 19:51
Sołtys chyba też nie doinformowany. Oczyszczalni nie ma i nie będzie.
WózPrzewóz27.09.2017, 17:39
Gmina Nowy Targ od zawsze dba tylko o wsie z dużą liczbą mieszkańców. Wójt dobrze wie dzięki czyim głosom wygrywa wybory. Co sobie śpisoki zażyczą to mają taki to wójt w tej gminie ino o swój stołek się martwi mieszkańców innych wsi ma w głębokim poważaniu.
sołtys do mieszkanki27.09.2017, 10:20
coś chyba mieszkanka jest niedoinformowana bo gmina od ubiegłego roku projektuje kanalizację w Harklowej m.in. i przygotowuje się do jej budowy i była o tym mowa na zebraniach wiejskich. Niestety projektowanie się przedłuża ze względu na problemy z uzgodnieniami przebiegu. pozdrawiam
Wariat26.09.2017, 22:49
Gmina i unia da kasę na budowę a później zarabiało będzie podhalańskie przedsiębiorstwo z wójtem na czele. Czy ktoś nie zauważył że właśnie to przedsiębiorstwo zrobiło monopol na oczyszczanie ścieków już w 10 gminach?
Mieszkanka26.09.2017, 21:37
Dudi ty na sor a potem wiadomo gdzie.... tam ci pomogą. Mieszkaniec w ostatnich wyborach przewaga nie byla duza, wiec jesli tyllo bedzie dobry kontrkandydat do wicka z Waksmundu to bedzie ostania kadencja tej trójcy. Ludzie nie sa glupi, rośnie pokolenie świadomych wyborców. Już nie jest tak że wójt nieprzygotowany na zebranie przyjedzie i nie ma nic do powiedzenia, pouśmiecha się i pojedzie. A fakt rożnice gołym okiem faktycznie widać. Różnice między wsiami to, to 20 - lat nic nie robienia w małych wsiach. No i argument bo Dunajec macie .....
Mieszkaniec Gminy Buk. Tatrz.26.09.2017, 21:35
Racja, w Białce przydała by się oczyszczalnia, zresztą w Bukowinie też. Ale nasza "wspaniała" gmena nic tym kierunku nie robi. W internecie można przeczytać mnóstwo złośliwych komentarzy dotyczących tego że w Białce nie ma kanalizacji - no cóż tacy są ludzie. Ale zrozumcie wszyscy to że w Białce nie ma kanalizacji to naprawdę nie jest wina mieszkańców. 99% mieszkańców jest za kanalizacją, paru jest przeciw - wszędzie znajdą się tacy, którzy będą przeciw, ale oni są do obejścia. Całkowitą winę za brak kanalizacji ponosi Urząd Gminy Bucovina. Prawda jest taka że niewiele w tym kierunku włodarze gminy robią, a tłumaczenia wójta i innych oficjeli są tak infantylne, że po prostu nie chce się tego słuchać. Jakoś w innych samorządach można budować kanalizację , a tu turystyczna gmina i nic w tym kierunku się nie robi. Ale budynek gminy wyremontować za grube miliony się dało - choć tak naprawdę po jaką cholerę to komu potrzebne. Ta śmieszna gmina potrzebuje ludzi, którzy powinni rozumieć jakie są w gminie priorytety. Skanalizowanie tej gminy (a w szczególności Białki) to na czas obecny sprawa najważniejsza - bo jest to korzystne dla wszystkich mieszkańców gminy, i nie tylko. Myśleć tam w tej gminie ziajoki jedne !!!
Qwerty26.09.2017, 19:46
Gościu w Białce nawet jak będzie oczyszczalnia to podłączeni będą tylko te mniejsze domy. Molochy mają swoje przydomowe oczyszczalnie. Wystarczy zobaczyć ile rur wpada do Czerwonki ze ściekami.
mieszkaniec26.09.2017, 19:36
Do mieszkanka: wójt widzi tylko duże wioski bo tam jest dużo wyborców i tu nie chodzi o podatki tylko o głosy. A PO wyborach już ludzie się nie liczą tylko kasa. Jak nie wierzysz to wystarczy popatrzyć kto ma chodniki i nowe drogi.
dudu26.09.2017, 19:08
Do Mieszkanka. Parafianko. Idźcie na skargę na plebanie do 1 sekretarza.
Mieszkanka26.09.2017, 18:04
A parafia Harklowa czyli Harklowa, Knurow, Szlembark bez kanalizacji bo według wójta nie da się.. od początku kadencji nic u nas nie robi bo nie da się. Cała kadencję zero inwestycji, a przed wyborami sobie przypomną... Na zebraniach wiejskich tylko mowi żeście mała wioską... Niestety podatki płacimy - mieszkancy tak samo jak duże wioski. Wstyd wójcie!!!!!!
gościu26.09.2017, 15:24
W Białce Tatrzańskiej to bomba ekologiczna bo kanalizacji nie ma a szamb nikt nie wywozi a turystów jest 100tyś i pensjonat na pensjonacie i panuje zmowa milczenia...gdzie jest władza??....czemu nikt tego nie kontroluje??...gdzie są ekolodzy i czemu nikt nie broni rzeki Białki i jeziora czorsztyńskiego przed zatruwaniem!!
Frydek26.09.2017, 14:58
A we Frydmanie się oczyszczalnia sypie..... Wójcie brać kasę na remont oczyszczalni!!!
franek26.09.2017, 13:51
W Białce Tatrzańskiej by sobie zrobili w końcu kanalizację, bo coraz więcej pensjonatów.
miejscowy26.09.2017, 13:42
może by tak jeszcze Bialkę podłączyć , tak po sąsiedzku
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl