09.11.2017, 13:29 | czytano: 13878

Ciąg dalszy sporu o przebudowę skrzyżowania ul. Grel i Św. Anny. Miejska działka ogrodzona

NOWY TARG. Po miesiącach przepychanek z właścicielem sąsiedniej działki - urząd miasta zdecydował się na ogrodzenie swojego terenu przy ul. Św. Anny.
- To nasza reakcja na próby zawłaszczenia miejskiego terenu przez właściciela sąsiedniej działki - informuje burmistrz Grzegorz Watycha.
Sprawa przebudowy skrzyżowania ulic Św. Anny i Grel ciągnie się od lat i obfituje w różne zwroty akcji. Skrzyżowanie jest niebezpieczne i wymaga przebudowy. Właściciel działki, która bezpośrednio przylega do drogi protestuje, bo jak tłumaczy, przebudowa utrudniłaby wjazd klientom pod jego sklep.

We wrześniu samochody firmy remontowej, która miała położyć warstwę asfaltu na drodze, zostały zablokowane przez prywatne pojazdy protestującego nowotarżanina.

Właściciel sąsiedniego terenu od dawna "gra urzędnikom na nosie". - Samochody firmy pana Kalaty zostały zastawione na parkingu przez prywatne auta i nie mogły wyjechać. Wezwana na miejsce Policja nie podjęła czynności, bo jak stwierdzono - sytuacja nie zagrażała bezpieczeństwu ruchu - tłumaczył wtedy wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek.

- Postawili auta na naszej, miejskiej działce. Facet drwi sobie z nas. Postawił swoje prywatne samochody i swojej rodziny na naszej działce, stał obok i się śmiał - irytował się radny Lesław Mikołajski. - On już siedem, czy osiem spraw nam blokuje. Koniec z pobłażaniem, trzeba ogrodzić naszą działkę. On sobie kpi ze wszystkich. Wszedł 2 metry w wały przeciwpowodziowe. Na koronie wałów postawił płot. Zrobił w wale zbiornik gazowy - wszyscy o tym wiedzą - mówił wzburzony radny.
Wiceburmistrz zapowiedział, że ustalona zostanie granica miejskiej działki i teren zostanie ogrodzony, by nie był użytkowany bezprawnie. Tak też się stało.

s/
zobacz także
komentarze
Wyborca13.11.2017, 15:44
Do Pin@ masz rację on jako jedyny miał odwagę powiedzieć mu prosto w oczy że nie powiesi plakatów wyborczych ani Mikołajskiego ani Fryźlewicza i że na nich nie zagłosuje i na PO.
PS Leszek i Grażynka wieszali plakaty PO po nocach.
luk13.11.2017, 09:52
a w niedziele, jak na porzadnego katolika przystalo pojdzie do kosciolka, wyspowiada sie i da na tace troche kasiory, to mu pon bucek grzechy przebaczy....
pin13.11.2017, 07:39
@przechodzień ty się dopytaj dokładnie kogo wspierał pan blokujący? Czy aby na pewno tą opcje o której piszesz.
Stefan11.11.2017, 22:32
Do Grażyny w tygodniku podhalańskim pisano że wojewoda przyznał rację P. Leji co reprezentujesz swoją osobą żeby podważać decyzję wojewody. Czy znowu Leszek chce coś budować nielegalnie marnując nasze pieniądze??
Kuzyn11.11.2017, 21:28
Do Anny to się Grażynko wysiliłaś chorą nienawiść się leczy Kuzyn
Anna11.11.2017, 15:51
Plac jest ogrodzony tylko czasowo, żeby można było spokojnie wykonać na nim niezbędne prace związne z tymczasowym poprawieniam wjazdu na ul. Grel . Wczesniej Pan Leja skutecznie zablokował wykonanie tych prac stawiając na miejskiej działce swoje i rodziny samochody. Prace któe blokuje Leja mają pomóc ludziom, którzy chca bezpiecznie tamtędy jeździć i chodzić. Jeżeli ktokolwiek krytykuje działania Pana Mikołajskiego zmierzające ku poprawie tej sytuacji ,to a się pytam,kto tu jest nienormalny. Czy Pan Mikołajski który broni interesu setek mieszkańców i i innych użytkowników tej drogi, czy Pan Leja, który broni tylko i wyłacznie swojego interesu, zwłaszcza, że nie jest włascicielem ani cm2 działek, ktore mają służyć poszerzeniu drogi.Czy musi wydarzyć sie tam jakas tragedia, musi kogos zabić samochód , żeby osoby, które bronią Pana Leji przejrzały na oczy,o ile takie osoby są /.../. Prawda jest taka, że zawłaszcza nie swoje tereny.Prosze wyjsć na wały i sprawdzić, jak biegnie linia zabudowy od stron rzeki. Powinien cofnąć się z podwórkiem do tyłu przynajmniej 5 m. Zrobił to nielegalnie. Co by było, gdyby każdy z mieszkańców powiększył swoją działke do korony wałów? Panu Leji wolno, innym nie? To samo zrobił z przejsciem na wały,któe ciągle blokują jego samochody dostawcze.Nie można tam bezpiecznie przejechać z wózkiem ,na rowerze a czasami trudno przejsć pieszo. Pan Leja zawłaszcył sobie częsć działki sasiada co widać na geoportalu.To typ pieniacza, awanturnika, któremu wydaje sie , że jak ma pieniądze to kup iwszystkich. Nie kupi !!! Wiemy, że czyni starania o zasiedzenie działki, która od niepamietnych czasów stanowi przejscie na wały od Grela. Nie ma na to zgody mieszkańców, nie będzie tej działki miał, chociażby kombinował z kim się da. Mało kto wie, że trzy lub cztery lata temu pan Leja dobił drągiem psa haski , sąsiada który tamtędy przechodził ze swoimi psami,zawsze na smyczach. Sprawa byław sądzie i Leja poniósł koszy leczenia psa. Jeżeli kiedys przyjdzie znowu jakas nawałnica i zaleje mieszkańców Sw, Anny, Grela, Skotnicy, to prosze wiedzieć , że będzie to wina Leji, który ciągle odwołuje się od wszelkich nawet zatwierdzonycjh juz projektów. Niestety takie mamy prawo w Polsce, że pieniacze mogą blokować różne, służące ogółowi społeczeństwa inwestycje, a interes ogółu jest deptany. Może jak w końcu powodziowa fala przejdzie przez jego sklep tak skutecznie, że mu wszystko wypłucze i zostanie dziadem ,to się opamięta.
koza11.11.2017, 14:47
Gdzie byla poprzednia wladza ze pozwolila zawlaszczyc przejscie na waly tam nie mozna przejsc bo zastawiaja auta dostawcze a na walach tez sobie zawlaszczyli nie ich teren sa beszczelni wujkow tez ograli to sie musi kiedys skonczyc
Mieszkaniec okolicy10.11.2017, 14:24
Sromotna porażka Urzędników UM i Radnego. Z powodu ich nieudolności cierpią teraz okoliczni mieszkańcy. Zamiast dotychczasowych miejsc parkingowych mamy ogrodzony spacerniak dla piesków. Wjazd do Grela jest teraz tak wąski, że pieszy już się nie mieści. Proponuję postawić znak "zakaz przejścia" zanim komuś coś się stanie. Laweta powinna przyjechać, gdy Pan L. zablokował roboty. Czy nikt wtedy nie miał odwagi podjąć takiej decyzji. Kogo mam wezwać, jeśli ktoś wjedzie autami na moją działkę i nie będzie chciał ich usunąć. Ten przykład uczy , że na pewno nie Policję. Zobaczymy co będzie w zimie.
nowotarżanka10.11.2017, 14:11
Znajoma otwierała sklep na wiosce i musiała zapewnić parking na 10 samochodów ,a gdzie on ma parking czy w NT takie przepisy nie obowiązują?wolna amerykanka
Ieeaa10.11.2017, 13:35
zgadzam się z tadkiem. Jak właścicielka ogrodziła swoją działkę na równi, to miasto do sądu pójdzie
swoj10.11.2017, 13:35
Brawo, szkoda tylko, że tak późno! Czas zakończyć zabawę tego człowieczka...
v10.11.2017, 13:24
nowotarskie piiekielko
Pstryk10.11.2017, 10:13
Naturalnie dyskusja slepego z gluchym.......problem jest potezny
poniewaz tak wjazd jak i wyjazd z ulicy GREL jest bardzo niebezpieczny tak do jazdy jak i chodzenia....jedynie umiecie sie KLOCIC ,opluwac innych,wysmiewac ....a moze byscie zamiast glupoty ruszyli MOZGAMI
naturalnie jak je posiadacie
Oj10.11.2017, 09:30
Do Ewa: To czytaj ze zrozumieniem. Jak nie wiesz jak "w świetle prawa" to możliwe, to wiedz, że w świetle prawa działa pan Leja, chyba że chcesz podważyć wyroki sądu (ale to chyba minęłaś się z powołaniem w takim razie).
Do Do Kuba: To trzeba mieć swoją drogę, żeby zaopatrzyć swój sklep? Rany! Pozamykać trzeba wszystkie sklepy m.in. w Rynku... bierz się chłopie do roboty - dużo pism będziesz musiał napisać w tej sprawie.
Obiektywny10.11.2017, 07:34
do @Nowotarżanin, zapytaj gdzie była poprzednia władza, bo te zaniedbania nie są z wczoraj, zapytaj jak funkcjonują obiekty sportowe i jakie generują koszty a jakie przychody?
Ewa09.11.2017, 23:58
jak to jest,że w świetle prawa ani z policja nie można z tym zrobić porządku,tylko trzeba się uciekać do ogrodzenia terenu,co czyni to skrzyżowanie jeszcze bardziej niebezpiecznym?gdybym to ja,jako szary obywatel naruszyła te wszystkie prawa,to już dawno narażona była bym na jakieś kary,a w tym przypadku jest "wolna amerykanka".często jeżdżę tamtędy z dziećmi i mam nadzieję,że w końcu to skrzyżowanie stanie się bezpieczne
PPP09.11.2017, 21:30
A ten dom co przylega do P Leji to czyj jest?Bo go tez ogrodzili?
Do " Do Kuba "09.11.2017, 20:37
Wiem że dojazd jest legalny widziałam cztery wyroki Sądu na zakupy będę chodzić tan gdzie mi pasuje nie dam się tej chorej nienawiści którą sieje Leszek i Grażyna
Manius09.11.2017, 20:11
Pani mikołajskia jakos Pan nie grzmisz w sparwie Ranczo!
Obserwator09.11.2017, 20:03
Już dawno powinni to ogrodzić i po sprawie!
obywatelska09.11.2017, 19:46
Wiem co tam będzie-
Dog Park dla pieska radnego Leszka
NT G09.11.2017, 19:38
Teren miejski to budować a nie bawić się w kotka i myszkę. Co z tego, że auta stoją. Stoją to odholować na parkin policyjny i niech się pan Leja martwi o swoje samochody a nie miasto. Miasto niech się weźmie wreszcie do roboty a niech nie robi z siebie pośmiewiska!
ciekawski09.11.2017, 19:24
Czy ktoś przyjmuje zakłady kiedy będzie pierwsza kolizja z płotem...
kkkk09.11.2017, 19:16
ale chodzi ino o to żeby sklep zbankrutował o nic więcej zrobią lepszą drogę to ludzie sie wybiorą w strone rynku i do wielkich marketów dalej, takie życie wciąż pod górkę ale z miastem sie nie wygra przekonał sie pan ż... życze powodzenia właścicielom chociaż mi sie ten sklep nie podoba trzeba walczyć o swój byt zawsze i wszędzie takie życie
Egzekutor09.11.2017, 19:11
Cholera czy te segmenty ogrodzeniowe to nie takie same jak z działki Żarneckiego.Pochodzą z egzekucji pod Color Parkiem ?
No tak właściciel też grodzi działkę !
Tylko tam była osoby prywatnej ,a na Grelu jest nas wszystkich, czyli moja też !
Ponieważ nie chce miasto żeby z tego korzystał jeden oporny, z własności komunalnej nie skorzysta nikt. Najgłupsza z możliwych decyzji .
STAŚ09.11.2017, 18:33
do jo.......

Niby dlaczego w stronę GRELA, a droga powrotna ?!!!
Wychodzi ego, zresztą, tylko jo, jo, jo, jo i jo, jo !!!
Stefan09.11.2017, 18:25
Czy ktoś mi morze odpowiedzieć jak to jest? Że gość z budynku nr.1 na Grelu dostał odszkodowanie 270 000 zł za 1 ar po czym wiceburmistrz zrobił mu podwórko 10 krotnie większe. Brawo miasto brawo Leszek.
Sx09.11.2017, 17:40
Klapek sprzedał im płot ,jeszcze niech kiosk od niego odkupią i tam śpią ,bo i tak cały czas śpią
dsl09.11.2017, 17:35
Na blokach zasiaduje, tu ogradza i broni miejskiej działki, targowicę przeniósł pomimo sporów i lamentów. Można się nie zgadzać z tymi decyzjami ale trzeba przyznać, że burmistrz nie boi się działać. Stara targowica czy problem skrzyżowania Grela i św. Anny to są wieloletnie zaniedbania. Brawo za odwagę w rozwiązywaniu kolejnych trudnych spraw.
tadek09.11.2017, 17:18
Miasto zapomniało co zrobilo w takiej sytuacji z przejściem na ulicy Na rowni...
Nowotarżanin09.11.2017, 17:09
Plama, Nowa Targowica, sklep na topolowym, skrót między al. Tysiąclecia a oś. Suskieg, płot na św. Anny... Kto będzie następny? Ludzie kogo wybraliście?
do "Kuba"09.11.2017, 16:50
A droga którą zaopatrza sobie sklepik też jest jego własnością?? Jeżeli jest pan niedoinformowany to proszę się nie wypowiadać, a nawiasem mówiąc można tam znaleźć kilka innych "bezprawnych" działań. Ludzie przestańcie tam robić zakupy i będzie po problemie!
jo09.11.2017, 14:48
wprowadzić zakaz ruchu i po sprawie albo jeden kierunek w strone grela .
wyborcy09.11.2017, 14:45
panie radny Mikołajski prosze zainterweniowac gdzie trzeba bo ludzie nie mogą chodzic po chodnikach na ulicy norwida .muszą chodzic po jezdni a to jest niebezpieczne, jesli pan nic nie może w tym temacie to niech pan nie łazi po domach i nie prosi o głosy
baciok@09.11.2017, 14:39
Twardo działać.
Swój09.11.2017, 14:21
Najpierw trzeba zapłacić a dopiero później budować najlepiej wybudujmy u Mikołajskigo on na pewno odda miastu za darmo
kuba09.11.2017, 14:08
nie znam dokładnie sprawy, nie znam p. Leji ale :
-działkę z domem posiada legalnie
-sklep otwarł w zgodzie z przepisami z legalnym parkingiem na swojej działce
-przebudowa drogi zamknie mu parking a jednocześnie sklep
więc chłop walczy o.......swoje !!!!
a urzędnik krzyczący w mediach o samowolach budowlanych w NT w swojej bezradności jest i śmieszny i straszny.
Podhale09.11.2017, 14:05
Sieroty. Wszyscy niedlugo beda sobie z was jaja robic. Z jednym gosciem sobie nawet poradzic nie umiecie. Robi z wami co chce i jak chce.
przechodzień09.11.2017, 14:05
Wybory za pasem, to radny Mikołajski się uaktywnia - psioczy na właściciela sklepu, ale przed wyborami w witrynie będą wisieć Jego plakaty wyborcze hahaha - może mają ciche "porozumienie" ???
Przyjaciel09.11.2017, 14:01
Do Leszka
Skryte są Pańskie sądy; co się Jemu zdało,Najlepiej, żeby się też i nam podobało.
blokowiec09.11.2017, 13:57
a mnie też tak będzie wolno?
sru09.11.2017, 13:44
Idą tropem Klapka. Jeszcze tylko do środka Stegową i będzie cyrk
Zobacz pełną wersję podhale24.pl