21.11.2017, 19:33 | czytano: 5780

Radni zdecydowali: mobilne lodowisko otwarte, bez zadaszenia

NOWY TARG. Po tym, jak członkowie dwóch komisji stałych Rady Miasta (16 osób) zdecydowali o zmniejszeniu w budżecie kwoty na uruchomienie lodowiska - było raczej pewne, że odrzucona zostanie koncepcja zadaszenia, czyli zakupu za 100 tys. zł specjalnego namiotu.
Zanim radni zagłosowali w tej sprawie - głos zabrała dyrektor nowotarskiej "jedynki". - Mam prośbę w imieniu uczniów - gimnazjalistów o zadaszenie lodowiska na Rynku. Młodzież ma obawy, że z uwagi na zanieczyszczenie powietrza nie będzie mogła z niego korzystać. A sam pomysł lodowiska od lat przypadł im do gustu - mówiła dyrektor SP nr 1 Elżbieta Jankowska.
- Pani dyrektor zabrała głos nie wiem, czy z własnej woli, czy dostała polecenie - skomentował Paweł Liszka. - Ta szkoła akurat jest blisko Miejskiej Hali Lodowej. Zadaszonej. Z tego, co patrzyliśmy na grafiku, lód jest do południa wolny. Jest to tylko kwestia dogadania się szkół i zorganizowania ślizgawek w zamkniętym pomieszczeniu - dodał radny i przypomniał, że wcześniej była mowa o tym, iż lodowisko mobilne postawione będzie co roku w innym miejscu, np. bliżej osiedli mieszkaniowych. Tymczasem cały czas konstrukcja stawiana jest na płycie Rynku.

- Była mowa o tym, że ten namiot ma być wyposażony w specjalne filtry. Ale zanim dziecko przejdzie przez miasto i dojdzie do tego namiotu to przeżyje szok smogowy. Nie ma sensu wydawać stu tysięcy - skwitowała radna Bogusława Korwin.

Gabriel Samolej przypomniał stanowisko Komisji Sporty, Kultury i Promocji, by w budżecie zarezerwować środki na lodowisko w wysokości 80 tys. zł i wskazaniem, by konstrukcja była ponownie w Rynku ustawiona. Radni jednak uznali, że na razie nie wskażą lokalizacji.

Wprowadzona poprawka oznacza, że zamiast planowanych 180 tys. zł - pozostanie kwota 80 tys. (bez kosztów zadaszenia). Nikt nie był przeciwny.
Już po głosowaniu Janusz Tarnowski powiedział: - Dyskutujemy na tym, czy lodowisko ma być odkryte, czy zakryte. A ja myślałem, żeby zostawić te 180 tysięcy w budżecie i postawić gdzieś w mieście jeszcze jedno mobilne lodowisko. Byłyby w Nowym Targu trzy lodowiska - stwierdził.

I chociaż sam powiedział, że "mówi to z przekąsem" - pomysł może wart jest poważniejszego potraktowania.

s/
zobacz także
komentarze
slaet24.11.2017, 09:42
To nie wiek XIX, wtedy nie było ruchu samoch. i urządzano slizgawki w centrum miasta
...........................................
Obecnie ruch samochodowy o dużym natężeniu-okrężny wokół rynku - RONDO , a w środku lodowisko za 100.000 zł+ koszty utrzymania.
Na własne życzenie gromadzimy dzieci, aby podlegały uszczerbku na zdrowiu wdychając tlenki ołowiu, siarki węglowodory rakotwórcze.
Kto za to bierze odpowiedzialność? Kto wydaje na to zgodę może odpowiadać z KK:
Art. 160
§ 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
....................................
.
Cukierek23.11.2017, 22:12
Bobo nasz wróżbito. Ja wiem kto to będzie. Śniło mi się, to będzie Bolesław B. z moku. On uratuje nasze miasto
Klempa23.11.2017, 18:43
figa z makiem
Urzędnicy których nie wywalił Pan Watycha ryją, wymyślają różne niekorzystne fakty, wzdychają do starego układu. Nie? nie kłam kłamczuszku. Ciebie to boli, bo przejechali ci po ambicjach.
figa z makiem23.11.2017, 16:34
Bobo zdaje się być pierwszą ofiarą nowotarskiego smogu! Zaczadziało chłopa jak nic. A wystarczy się cofnąć trzy lata wstecz i nie obrażać mieszkańców swoją demagogią, że niby to wynik frustracji, niezadowolenia czy też innych emocji. Otóż drogi Bobo nic z tych rzeczy. Kiepska ekipa i kiepskie zarządzanie, co przekłada się na mizerny efekt z obiecanek oraz czczej paplaniny, którą z takim zamiłowaniem uprawiacie w ramach tak zwanej rady miasta. Pozoranci od siedmiu boleści. Najważniejsze przecież korytko, jadełko, kokardki i fajerwerki.
Bobo23.11.2017, 09:54
Nowotarżanie jedziecie po Pani Steg, topicie Watychę (ja myslę, że wszystkie negatywne wpisy są od jednej osoby) Wam niepotrzebny jest żaden Burmistrz. Akurat zmieniają prawo wyborcze więc zgłoście by w Nowym Targu wybierać w głosowaniu bezpośrednim i jawnym na nowotarskim rynku trybuna ludowego. Może wtedy znajdziecie takiego geniusza, który załatwi wszystkie wasze mrzonki i to w rok. Rozwinie turystykę, napali w ekologicznych piecach, da kasę na dzieci, hokej, innych sportowców. Będzie słuchał i wykonywał rady i polecenia od zgromadzenia frustratów, leni i sybarytów. jestem za!
ff23.11.2017, 08:33
Cud nad Wisłą by się wydarzył jakby w Nowym targu się cokolwiek komuś podobał, przecież w tym mieście każdy lepszy pomysł trzeba zbombardować a czemu nie. Zamiast mieć zadaszone lodowisko z którego nasze dzieci mogłyby korzystać całą zimę bezwzględnie na pogodę to po co Panowie radni bo Wy przecież dzieci nie macie no i pokazać trzeba kto tu jest najmądrzejszy w domu się nie możecie wykazać to chociaż na sesji możecie zanegować, ja Wam tylko przypominam dlaczego na was ludzie głosowali, więc daleko nie popłyniecie z takimi taktykami
BBara23.11.2017, 07:35
Nasza Pani Wiceburmistrz jest kochaną i wspaniałą osobą. Szanuje i lubi ludzi i swoich współpracowników. Nie znacie Jej. Ona przerasta nie jednego z Was nowotarżanie.
miocik22.11.2017, 23:11
cosi mi sie zdaje że juz wszyscy mają dość pani wice i jej arogancji
Nt22.11.2017, 21:53
Mogli zrobić ślizgawkę koło powstającej plaży przy Dunajcu dużo wolnego terenu i powietrze czystrze
zatroskany rodzic22.11.2017, 21:45
Drodzy rodzice, kiedyś do niektórych naszych dzieci rak zapuka na starość, właśnie przez to lodowisko w smogu na rynku, oby tylko nie do moich pociech.
mama22.11.2017, 18:23
Z tego co mi wiadomo to w ubiegłym roku dzieci szkolne nie korzystały z lodowiska na rynku z powodu smogu.Tak zadecydował Dyrektor bojąc się skarg rodziców.Więc pytam czemu radni nie zgadzają się na filtrowane i zadaszone piękne lodowisko??? ale z innej beczki ja mama pracująca nie mam możliwości korzystania z lodowiska krytego z powodu braku czasu i niedostępności.Rynek daje mi tą możliwość nawet wieczorem.Ale jeśli będzie taka pogoda jak dziś to ciekawe ile razy skorzystamy ...Wszyscy wiemy jaką mamy kapryśną pogodę i Pomysł Pani Joanny Steg idealnie by się w naszych warunkach sprawdził. Wielka szkoda ..... mama
krogulec22.11.2017, 18:02
przepraszam a czymże zabłysnął radny tarnowski przeż swoje niespełna dwie kadencje? bo jakoś sobie nie przypominam żeby czymkolwiek. Jest Stańczykiem na dworze Pana przewodniczącego i klaszcze jak ten mu klaskać nakaże, gdyby nie jego start na burmistrza to do dziś nie wiedziałbym kim jest ten Pan. Może niech coś pokaże wielki krytykant zanim coś powie bo zasiadł na ciepłej posadzce w PPK i ciekawe jak tam sobie radzi. Apeluje i czekam na to aż znajdzie sponsorów na te 3 lodowiska bo na razie nie wykazał się Pan T żadną konkretną inicjatywą poza rolą klakiera i stańczyka.
BARTUŚ22.11.2017, 17:30
pytoc
bo to są nasze pieniądze.
Towaroznawca22.11.2017, 16:40
Decyzja radnych jest wotum nieufności dla zbędnego zastępcy burmistrza Joanny Iskrzyckiej Steg. W tej sytuacji powinna się podać do dymisji.
Anka22.11.2017, 16:12
I bardzo dobrze. Namiot chroniący przed smogiem - SF.
Zuza22.11.2017, 16:09
Dobre spostrzeżenie- do bez komentarza?co takiego zrobił Radny Tarnowski w czasie swojej kadencji ??? No co? ja tez sobie nic nie przypominam, i niczego nie zawdzięczam radnemu... porażka
pytoc22.11.2017, 15:14
Jest "kolo", w zimie jest zimno, jest mróz i można naturalne lodowisko zrobić [ to składane z tymi róznymi budami aparatura szpeci rynek} Na kole trzeba tylko 3 rzeczy zrobić, żeby było cool. Oswietlenie, nagłosnienie i jakąś drewnianą chatę z gorącymi napojami.I to po "piniadzach". Tam jest wymarzone miejsce na taką miejską ślizgawkę, ale władza, jak to władza w Polsce chce wszystko kupować - i to jak najdrożej kupować ( ciekawe czemu, ktoś wie?,,, bo ja się domyślam/
Jaga22.11.2017, 14:21
Mobilne lodowisko jest potrzebne i to właśnie blisko osiedli.Tu jest duże skupisko dzieci i warto im jakąś dobrą rozrywkę dać i oderwać od komputera.A co do zanieczyszczenia: pani Korwin odpowiem - nasze dzieci idąc do szkoły i ze szkoły sporo się tego smogu nałykają, mają przecież zajęcia poza szkolne, chodzą do sklepu. Nikt ich nie będzie trzymał w zamknięciu. Smogiem trzeba się zająć rzetelnie a nie zasłaniać gdy rozpatruje się dobre w pomyśle projekty. Czas pomyśleć i o zagospodarowaniu dla dzieci naszych osiedli.
bez komentarza22.11.2017, 13:36
Pan Tarnowski jest radnym już sześć lat.Nie zapamiętałem go z żadnej
inicjatywy.Czy aby nie ma w sobie czegoś destrukcyjnego.
Najlepiej mądrować się, a z innych szydzić.
demokratyczny konfident22.11.2017, 13:28
Brawo wielkie miasto,smog szybciutko zrobi z was smoki ziejące ogniem...kwestia czasu jak zaczniecie świecić.
12322.11.2017, 12:50
Do Obserwator!!!!
Dzieki pani Joaanie mamy piekny rynek ????A co takiego zrobila pani Joanna ? Rynek wyremontowala poprzednia ekipa ,lodowisko tez bylo za poprzedniej ekipy , targi tez byly wiec slabo Obserwator obserwuje lub bardzo wybiorczo. No za pani Joanny powstaly dwie kawiarenki za jedyne 420tys za kazda i to tez trzeba rozliczyc ..No moze doczekam sie konkretow od wnikliwego obsertwatora.
tal22.11.2017, 11:46
142828 (słownie sto czterdzieści dwa tysiące złotych z groszem) - tyle zgodnie z oświadczeniem majątkowym Joanny Steg Miasto zapłaciło jej w 2016 roku. Nie licząc milonów jakie lekką reką z kieszeni podatnika wydała na muzeum dla jednej drukarki czy budy na rynku .
Vice do dymisji Panie Watycha !
besala22.11.2017, 11:42
No i Pani wiceburmistrz wymyśliłą! Sam namiot przecież nie wystarczy, aby uchronić użytkowników lodowiska od smogu. Aby taki namiot miał sens, to trzeba go wyposażyć w oczyszczacze powietrza. A to też dużo kosztuje. Na nieefektywne działania, na udawanie troski szkoda pieniędzy (nawet tych od sposnsorów).
Nowotarżanka22.11.2017, 10:33
A pani dyrektor SP 1 to wystąpiła z wdzięczności za powierzone stanowisko dla pani burmistrz, bo nie bardzo wiem co miało to wnieść do sprawy?????? Wazelina.....ale chyba niepotrzebnie bo szkoła to nie polityka!!!!!!
@obserwator22.11.2017, 10:31
Tobie to i wiadro wazeliny mało. HA ha ha
Akuku22.11.2017, 09:50
Niestety nie
Dlaczego ze swoich podatków mam sponsorować komuś gaz w kamenicy? Mało na lokalach zarabiajo?
KLOC22.11.2017, 09:49
Wczoraj nie na darmo rozczochrana była w jedynce na pasowaniu pierwszaków
Obserwatorka nieuczesana22.11.2017, 09:13
Do Obserwator
Masz 100% racji dzieki Asce mamy rynek bo w 1346 roku zalozyla Nowy Targ. A tak na prawdę Aśka przestań pisać te głupoty bo nikt o intelekcie powyżej muchy owocówki na takie rzeczy nie wpadnie
lb22.11.2017, 09:06
wszyscy sie ciesza ze zaoszczedzono 100 tysiecy. a ja sie zapytam - czy wydawanie 80 tysiecy, zeby kazdy z nas mogl wcale nie za darmo (sic!!!!!) potruc sie i swoje dzieci w miescie - to juz jest dobra koncepcja? czy zaganianie mlodziezy w miejsce najgorszego stezenia smogu to jest dobra koncepcja? dzieci i mlodziez nie sa swiadome problemu, w kazdym razie nie tak jak my, i to my powinnismy byc odpowiedzialni za nie. a my co robimy? fundujemy im krotkie zycie w szpitalach. no jest byc z czego dumnym i z czego sie cieszyc. ale zaoszczedzono 100 tysiecy. brawo k### my.
STAŚ22.11.2017, 08:50
guliwer....
Brawo, pieprz rośnie w Indiach !!!
I, właśnie tam mamy pogonić naszą władzę ? A kto będzie rządził ?!!
Przemyślmy sprawę !
Mieszkaniec Topolowego22.11.2017, 08:11
Ja za te 180 tysięcy proponuje zrobić na Topolowym zadaszoną altankę z filtrami, żeby miejscowe Romy mogły w sposób kulturalny raczyć się wodą mineralną!
Zuza22.11.2017, 07:46
Pan Liszka ma rację. Jest zakryte lodowisko w pobliżu Rynku i SP1. lepiej by było postawić takie lodowisko w centrum osiedli mieszkaniowych, gdzie nie ma tak wielkiego stężenia pyłu w powietrzu jak na starym mieście. No chyba, że cel jest taki żeby klient lodowiska był klientem w knajpkach na Rynku.
Kpiarz22.11.2017, 07:18
Było 1 lodowisko I grało setki dzieci na ulicach w hokeja. I na nabór się było bieda dostać. Teraz P... dom w rurkach trzeba wszystko pod nos podstawic i jeszcze marudza. Może daszek a może nie. Oj biedactwo ma brudne powietrze, może cza to w inkubatorze do szkółki zawieźć . Boże co się dzieje z tym społeczeństwem. Same kaleki nam rosną.
Aligator22.11.2017, 07:13
@ obserwator
No zeczywiscie pani Joanna miała największy wkład w budowę rynku basenu !!!!
W tamtym roku sam widziałem jak składała lodowisko na rynku sama do 2 w nocy
Hehe
Label22.11.2017, 06:46
Dobrze byłoby gdyby pani wice stała się tak aktywna w dziedzinie rozwiązania problemu smogu, jak jest w zakresie tego lodowiska. Czy lodowisko będzie czy nie, z dachem i bez - da się żyć. Ale jak żyć w tym smrodzie???
Obserwator22.11.2017, 06:26
kolejny raz powtarzam, lodowisko na rynku to porażka i totalne bezguście...szkoda dzieci bawiących się na takim "świeżym" powietrzu
Obserwator21.11.2017, 22:34
Gdyby nie Pani Joanna to ten Nowy Targ by całkiem zapyział.
Tak to przynajmniej mamy basen ,ślizgawke w zimie w fajnym miejscu
czy wreszcie piekny rynek .
A uwagi Pana Tarnowskiego kolejny raz tylko go pogrązają .
Brawo Pani burmistrz.
niestety nie21.11.2017, 22:05
20 pieców na gaz w centrum na koszt urzędu miasta za rok smog minus 10%
stary21.11.2017, 21:37
Wychowujmy dalej młodzież pod ,,namiotem,,.Czy ktoś z Was oglądał film prod.jap. ,,Ballada o Narayamie,,? Chyba Nas to samo czeka.
dddd21.11.2017, 21:08
Słuszna decyzja. Podoba mi się też pomysł Janusza Tarnowskiego - chociaż on sam sobie żartował. Jedno lodowisko koło sp11. Może warto na jeden sezon tam je postawić i sprawdzić, czy będzie zainteresowanie.
mieciu21.11.2017, 21:07
A może ktoś sprawdzi jakie jest powietrze na lodowisku w czasie meczu,będziecie zszokowani.......?
spm21.11.2017, 20:52
No i dobrze. A zaoszczędzone 100 tysięcy albo przekazać na inwestycje proekologiczne, albo część tej kwoty na dofinansowanie całorocznych zajęć i treningów dzieciaków na salach gimnastycznych - jak prosił o to radny Pysz.
nie wierzę21.11.2017, 20:52
Chyba tylko jeden radny wstrzymał się od głosu.
guliwer21.11.2017, 20:12
Dzisiaj w perspektywie zbliżających się wyborów radni, a właściwiej bezradni zaczynają się dąsać i strzelać zwykłe fochy, a jeszcze nie tak dawno z uśmiechem na twarzy popierali wszystkie głupoty i rozrzutność swojej pani wiceburmistrz. Nie dość, że popierali, to brali w nich czynny udział świetnie się bawiąc za te same publiczne pieniądze. Haahhaha, włącznie z radnym Tarnowskim, który dzisiaj gra tego sprawiedliwego męża opatrznościowego dystansując się nawet od topiącego się Watychy. O rany, co za ludzie! Gnać to towarzystwo gdzie pieprz rośnie.
baciok@21.11.2017, 20:02
To co mówił na końcu Pan Tarnowski ma sens.
majka_1421.11.2017, 19:54
Zadaszone lodowisko ty my mamy w parku. Jakie jest ,ale jest.Miasto nie jest kopalnią złota i nie mamy rozwiązanych wszystkich problemów komunikacyjnych, sanitarnych,ciepłowniczych,wodociągowych itp,żeby wydawać miejską kasę na kolejne zbytki(np muzeum drukarstwa). Z rynku do parku niedaleko.A robienie atrakcji na wolnym powietrzu dywagując ,jak równocześnie ochronić się przed syfem w powietrzu, to co najmniej nieporozumienie
Wojtek21.11.2017, 19:44
Młodzież ma obawy, że z uwagi na zanieczyszczenie powietrza nie będzie mogła z niego korzystać - Infantylne tłumaczenie "dyrektorki" 1 .Ogarnia mnie głęboki śmiech, za takie nieudaczne tłumaczenie !!!!!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl