07.03.2018, 15:25 | czytano: 3458

Służba na stokach w nowych strojach (zdjęcia)

zdj. KPP w Zakopanem
Policjanci testują nowe stroje, które zastąpią mundury - w trakcie patroli na stokach.
Od kilku już lat na stokach narciarskich można spotkać umundurowanych policjantów, którzy dbają o bezpieczeństwo wszystkich miłośników białego szaleństwa. Policjanci- narciarze dbają o przestrzeganie zasad zawartych w dekalogu bezpiecznego narciarza, reagują w przypadkach uprawiania narciarstwa przez osoby nietrzeźwe, zwracają uwagę na konieczność używania kasków ochronnych przez dzieci do ukończenia szesnastego roku życia, działają prewencyjnie w zakresie przestępstw pospolitych, takich jak kradzieże sprzętu narciarskiego. Patrole policjantów na nartach już na dobre wpisały się w krajobraz stoków narciarskich w naszym kraju.
W związku z powyższym koniecznym stało się opracowanie jednolitego, praktycznego i zwiększającego bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania stroju dla policjantów- narciarzy. Takie stroje w ostatnich dniach są testowane m.in. na stokach powiatu tatrzańskiego. Z pierwszych relacji użytkowników wynika, że nowe umundurowanie dla policyjnych narciarzy jest dużo bardziej funkcjonalne w porównaniu do mundurów stosowanych w codziennej służbie. Funkcjonariusze mają zapewniony komfort termiczny, są widoczni ze znacznej odległości, co jest bardzo ważne w zakresie ich bezpieczeństwa, ale również oddziaływania prewencyjnego.

Na zdjęciach poniżej - policjanci w testowanych strojach podczas służby na Kasprowym Wierchu.

opr.s/
zobacz także
komentarze
Pablo08.03.2018, 10:41
Fajne
Buka08.03.2018, 10:32
@OLO

żeby takie *** jak Ty nie sprawiały zagrożenia dla narciarzy i ich dzieci.
K.08.03.2018, 09:55
Bardzo dobry pomysł! Uniform stylowy, charakterystyczny, na pewno będzie widoczny. Oby tylko krój i materiał były odpowiednio dobrane, a nie, że "najtańszy producent" znowu wygra :-)
No i - co najważniejsze - żeby mundury wprowadzone do służby były takie, jak testowane egzemplarze, bez cięcia kosztów po wygraniu przetargu.
OLO07.03.2018, 18:01
I po co to wszystko????
emeryt07.03.2018, 17:33
koniec sezonu narciarskiego , a tu niespodzianka nowe wdzianka - ale jaja.
narciarz07.03.2018, 15:47
a radary dostaną
Zobacz pełną wersję podhale24.pl