28.05.2018, 12:02 | czytano: 3850

Burzliwa dyskusja nad przebiegiem obwodnicy w Chochołowie

Arch. Podhale24.pl
Kilka godzin trwało zebranie wiejskie w remizie Chochołowie, na którym dyskutowano, którędy ma biec obwodnica wsi, którą chce wybudować Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie. O ile większość mieszkańców jest za budową obwodnicy, to jej przebieg wzbudza kontrowersje.
Ostatecznie po burzliwej dyskusji mieszkańcy wyrazili swoje zdanie w głosowaniu. Najwięcej, bo 85 głosów, było za budową obwodnicy po zachodniej stronie, bliżej wsi (częściowo wzdłuż rzeki). 36 osób poparło wariant wschodni, 9 było za budową obwodnicy gdziekolwiek, a 45 głosów to osoby całkowicie przeciwne budowie drogi omijającej centrum Chochołowa.
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie opowiadał się za wariantem wschodnim, bo ma on poparcie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Nie ma go wariant zachodni, wybrany przez mieszkańców, ale jak mówi sekretarz Urzędu Gminy w Czarnym Dunajcu Michał Jarończyk, jest tu pole do dyskusji i kompromisu z RDOŚ.

Co teraz? - Protokół ze spotkania prześlemy do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie i to do nich będzie należeć decyzja, co dalej. Zobaczymy jak w tej sytuacji inwestor podejdzie do tematu - mówi sekretarz.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Wojtuś29.05.2018, 09:06
Ogrodzić płotem ale wysokim na 4metry i niech się kiszą w tym skansenie /.../.Pozdrawiam.
Darian28.05.2018, 13:00
9 normalnych mieszkańców, zawsze to chociaż paru w morzu tej ludzkiej beznadziei!
stasek28.05.2018, 12:19
niestety góral z góralem nigdy się nie dogadają , klasyka gatunku " budujcie ale nie po moim "
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl