04.09.2018, 10:40 | czytano: 5444

Szkaradziński: "Dyrektor nie zrezygnował ani nie został zwolniony, tylko zakończyła się jego umowa terminowa"

Arch. Podhale24.pl
Wójt gminy Szaflary Rafał Szkaradziński odniósł się do sprawy rozstania z dyrektorem Gminnego Centrum Kultury, Promocji i Turystyki.
Maciej Szostak, dyrektor GCPiT, poinformował w ubiegłym tygodniu na Facebooku, że wójt Szkaradziński nie przedłużył z nim umowy. Miał żal do niego, że nie powiedział mu tego osobiście. "Przykro mi, że o decyzji Wójta nie dowiedziałem się od Niego osobiście, ale poprzez polecenie przygotowania mojego "świadectwa pracy". Jeszcze dwa dni temu otrzymałem zapewnienie ciągłości kontraktu. Mimo wszystko życzę Panu Rafałowi Szkaradzińskiemu wszelkiej pomyślności" - napisał.
Wójtowi nie podoba się forma, w jakiej dyrektor dokonał pożegnania. "Publikowanie osobistych przekazów na profilu publicznej jednostki, który powstał w celu przekazywania informacji mieszkańcom o wydarzeniach kulturalnych, jest niewłaściwe" - ocenia.

- Dyrektor nie zrezygnował ani nie został zwolniony, tylko zakończyła się jego umowa terminowa - wyjaśnia Rafał Szkaradziński. - Dotychczasowe zaangażowanie dyrektora w wykonywanie obowiązków w mojej ocenie nie było wystarczające, o czym dyrektor doskonale wiedział z wcześniejszych rozmów. Trudno mi oceniać dlaczego tak się stało, nie wiem czy było to wynikiem tego, że w ostatnim czasie dojeżdżał z miejsca zamieszkania do pracy kilkadziesiąt kilometrów, czy tego, że przez ostatni rok przez 6 miesięcy nie był obecny w pracy, czy też stała za tym inna przyczyna. Jeśli za postawą Dyrektora stały jakieś problemy wystarczyło przyjść i porozmawiać, jestem w stanie wiele zrozumieć, być może udałoby się nam znaleźć wspólnie rozwiązanie. Dyrektor nie informował mnie, że istnieją jakieś przyczyny, które wpływają na jego postawę, a jego częsta nieobecność wpływała negatywnie na funkcjonowanie GCKPiT. Pod koniec trwania umowy rozmawiałem z dyrektorem, o kontynuacji współpracy na innych warunkach, jednak 2 dni przed zakończeniem umowy dyrektor dostarczył zwolnienie chorobowe, dlatego po samoczynnym wygaśnięciu umowy nie było innej możliwości, jak wypisanie świadectwa pracy i wysłanie na adres zamieszkania. Nie jest możliwe przedłużenie umowy z osobą nieobecną - dodaje.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
kogut09.09.2018, 12:31
taki madry teraz , ale rogatek na przejezdzie kolejowym nie postawil przez 4 lata,,, zbyt skaplikowana sprawa. Dlatego uwarzam ze jest odpowiedzialny za tragedie do ktorej doszlo. Limuzyny politykow tymi polnymi drogami sie nie poruszaja. ,,, lepiej pomoczyc sie w basenach termalnych i zjesc darmowa kolacje.
Do Alek06.09.2018, 17:23
Co ty bredzisz. Coś się tak uparł, na to że tylko radny będzie dobrym wójtem. Piszesz i sam sobie odpowiadasz popierając się he he he.
DO Alek06.09.2018, 17:17
trzeba było kolego innych nie lustrować to by i ciebie nie lustrowali. Co myślałeś że tylko innym można na ręce patrzeć a tobie nie.
DO Alek06.09.2018, 17:12
Nauka wójtowania.O czym ty piszesz. Gośce ma głowę na karku i zna się na biznesie zresztą jego dokonania przed pracą w urzędzie o tym świadczą i obecne dla gminy też.. Radnym możne zostać każdy kto chce działać dla dobra społeczności w której mieszka i zna jej problemy, natomiast i od tego jest wójt,żeby po zapoznaniu się z nimi działał pozyskiwał fundusze i rozwinął gminę. Niektórzy o swój wygląd nie potrafią zadbać a marzy im się dbanie o gminę.
Do alek06.09.2018, 14:01
Do Alek : Zgadzam się z Tobą. Myślę, że to niepozumienie (raczej zuchwałość i buta "wyższej kasty"), żeby poświęcać pierwszą kadencję na naukę wójtowania. Przecież nie można eksperymentować (może zabawiać się ) kosztem 10 tysięcy mieszkańców gminy Szaflary. Trzeba było pierwsze zostać radnym gminnym, aby poznać gminne problemy. Poza tym trzeba było zatrudnić zastępcę wójta, który by znał się na sprawach gminnych.
Paweł06.09.2018, 13:18
Spoko Gość. Robi dużo dla gminy. A, że dobiera sobie współpracowników co do których ma zaufanie, to mu się nie dziwię. Dawniej w Urzędzie Gminy byłem traktowany jak natręt, a teraz jest na poziomie. Ja czuję zmiany. Zmiany na lepsze.
alek06.09.2018, 10:17
Poprzedni układ to pestka przy obecnym. Pozwólcie mu rządzić jeszcze trochę to się obudzicie w kartonie. Tylko swoje interesy promuje, a jak kto chce co zrobić na swoim to lustracja i jak nie ma interesu to blokada. Pozatrudniał ludzi z marnymi kwalifikacjami a teraz chodzi i mówi że pierwsza kadencja jest na naukę. Niestety tacy ludzie jak obecna ekipa nie maja nic wspólnego z nauką.

Boże broń przed nimi w kolejnej kadencji.
za05.09.2018, 15:06
Wybory wybory. o tym dyrektorze niewiele w komentarzach za to przeciwnicy wójta używają sobie anonimowo, inna sprawa ze niewiele maja mu do zarzucenia między innymi to , że nie zatrzymał paru emerytów w gminie i nie widział możliwości współpracy z zaufanymi poprzednika. Taka kolej rzeczy. Nie można współpracować z wrogo nastawionymi ludźmi. Jeszcze się taki nie narodził ,co by wszystkim dogodził. Kto nie chce powrotu starej ekipy zagłosuje na obecnego wójta. Ja tak zrobię.Kto tęskni za stratą ekipą tez będzie miał na kogo glosować. I tyle .
monika05.09.2018, 14:45
Rozbił wreszcie układy rodzinne, dlatego taki zły z niego człowiek.... HEhehehe.......przecież wszyscy wiemy kto pracuje w budżetówce w gminie szkole i jak się nazywa.
Do @ Wyborca05.09.2018, 08:48
Piszesz:
"I wyszła prawda na jaw gmina to nie sanatorium. Niech ktoś zajmie się konkretnie tym centrum. Brawo Panie Wojcie"
Po pierwsze:
jak nie jesteś lekarzem to nie pisz czy ktoś może chorować lub nie, jeszcze cie życie nauczy
Po drugie:
Gminne Centrum to pomysł Wójta, on wymyślił ten dziwny twór, który ma za zadanie za pieniądze publiczne promować jego samego. I te dziwne pomysły i imprezy, które nie wypaliły, a które on i jego doradca/Vicewójt wymyślali,
trzeba współpracy z lokalnymi organizacjami a nie konkurencki!!!
Gienus05.09.2018, 08:26
do wnikliwy czytelnik faktycznie się porobilo rozbił te mafię rodzinne oblegajace wszystkie możliwe stanowiska, wyremontowal szkoły, boiska sportowe, powstały nowe drogi, chodniki, ścieżki rowerowe. Dba o rozwój naszej gminy i to widać gołym okiem. Z tym Wójtem nasza gmina może zajść bardzo daleko tak trzymać!
max05.09.2018, 07:25
Człowieka nie ma w pracy pół roku przed wygaśnięciem umowy nie szuka kontaktu tylko ucieka to poco taki pracownik .
Powrót do normalnosco05.09.2018, 06:39
Wiemy ftory cłek nienawidzi emerytów. Nie lubi, bo maja rozum i doswiadcenie. Pa
Obserwator05.09.2018, 06:31
do @ Olusia wójt ma być dla ludzi a nie odwrotnie, coś ci się chyba pokręciło a jeśli wiesz ,że ktoś kombinuje to zgłoś tam gdzie trzeba. Ten Pan w oczach wyborców i z tego co słyszę, to większość stracił wiele
ten obcy05.09.2018, 05:56
Panie Wójcie jest Pan wielki! Chwała za to że rozbił Pan stary betonowy układ dziadków i babek leśnych. Zwolnienia były jak najbardziej dobre, bo jak pracować z przyd.....sami i klakierami poprzedniego wójta. Zapomnieli jak oni innych traktowali? Dobro i ZŁO powraca. I do nich wróciło! Niech Pan tak dalej działa dla dobra gminy.
Marusynianka05.09.2018, 00:51
Do :Porót do przeszłości???" Nie wiem o jaki poród chodzi ? Może o jaki rodzinny ? A tak na serio to ci wszyscy , którzy odeszli z pracy w urzędzie Gminy Szaflary (zostali wyrzuceni prze chrześcijańskiego Wójta) to sami emeryci czy mężczyzna ponad 65 lat , a kobieta ponad 60 lat ? Przecież to nieprawda ! Dziwna jest ta kultura Wójta Szkaradzińskiego ! Niby taki chrześcijanin , a tyle konfliktów zrobił. Uważa się za kogoś lepszego ! Wyższa kasta ! Chroń nas Boże przed takim Wójtem !
Marusynianka04.09.2018, 23:34
Do "byle by mieć" . Nie ino płony Wójt . To płony cłowiek ! Nie sanuje innyk ludzi.
Obserwator04.09.2018, 21:48
Nie zagłosuje na tego wójta i ja i wielu moich znajomych.
Olusia04.09.2018, 21:47
do robotnik ciekawe dlaczego tyle kontroli w zusie-co drugi "chory " kombinuje. Po co taki dyrektor którego nie ma cały czas. Właściwa decyzja popieram Wojta
Wyborca04.09.2018, 21:39
I wyszła prawda na jaw gmina to nie sanatorium. Niech ktoś zajmie się konkretnie tym centrum. Brawo Panie Wojcie
Porót do przeszłości???04.09.2018, 21:21
Do Miłośnik kultury: Jacy to wartościowi ludzie odeszli z pracy w Urzędzie Gminy - buhahaha - koń by się usmiał. Boli to że stara klika się posypała???? Emeryci mają siędzieć w domu na emeryturze a nie blokować miejsc w Urzędzie i traktować klientów jak zło konieczne. Teraz jak przychodzę do Urzędu to przynajmniej jestem obsługiwany z pełną kulturą i uśmiechem.
Czyżby Ci się zachciało powrotu do przeszłości???
byle by mieć04.09.2018, 20:56
ej pomału zacyno sie boc ziynciu rolów płony wójt i telo
fun04.09.2018, 20:16
Wójt Szkaradziński ? człowiek dialogu.
geotermia04.09.2018, 20:12
Czy czasem nie słychać u nas STASEK wróć?
bolek04.09.2018, 18:21
Zastępca miał dostać to stanowisko ale go wykiwał dyrektor i dlatego poleciał.
taak04.09.2018, 16:23
:)
wnikliwy czytelnik04.09.2018, 14:59
Szkoda słów,
Wójt poczytał komentarzy, widzi że słupki spadają to trzeba było wydać oświadczenie.
Niestety spora część komentarzy jest prawdziwa, oj porobiło się w tej naszej gminie i to kilku ludzi z zaplecza Wójta potrafiło wprowadzic taka atmosfere.
Niestety kiepski szef z tego naszego Wójta
Nie wierzcie mu już więcej.04.09.2018, 13:49
W jego oczach widzę strach. Grunt się pali pod nogami.
Ja04.09.2018, 13:39
Ciekawe czy ktoś w prywatnej firmie pomyślał by chociaż o przedłużeniu umowy z takim dyrektorem - nie! To dlaczego tu wogóle takie teksty piszecie? Ludzie zastanówcie się, co zrobili byście na miejscu wójta?
Coś wiem04.09.2018, 13:32
"Dotychczasowe zaangażowanie dyrektora w wykonywanie obowiązków w mojej ocenie nie było wystarczające, o czym dyrektor doskonale wiedział z wcześniejszych rozmów"- pisze wójt Szkardziński w swoim oświadczeniu a przecież dyrektor Szostak dostał nagrodę wójta w wysokości 500zł za wykonywanie swojej pracy (źródło Tygodnik Podhalańskie 11.07.2018).Panie wójcie ale Pan kłamie.Daje Pan nagrodę dyrektorowi, który jest pół roku na zwolnieniu i źle pracuje? Coś tutaj się nie zgadza
szaflarzanin04.09.2018, 13:30
Brawo panie wójcie !!! czytajcie wszyscy ,obserwatorzy,zazdrosniki,może w koncu do Was cokolwiek dojdzie !!! P.Rafale powodzenia w pracy,w życiu osobistym i zawodowym !!! Dziękujemy za wyjaśnienia.
budowlaniec04.09.2018, 12:28
powinno sie karac gości którzy ukrywaja sie za L-4
robotnik04.09.2018, 12:26
Skoro dostarczył zwolnienie lekarskie to znaczy, że jest chory. Wcale nie trzeba było natychmiast wysyłać świadectwa pracy dyrektorowi, bo wiadomo, że nagrody za długoletnia prace są wypłacane z opóźnieniem półrocznym. A przyczyny zna wojt doskonale.
arena szaflary04.09.2018, 11:35
Rafał ale Ci piórka z tyłu wychodzą. Chyba wyrosły
Uska04.09.2018, 11:34
Jaki Pan taki kram....
Jo04.09.2018, 11:22
hahahahahhaah ????
Miłosnik kultury04.09.2018, 10:51
" wystarczyło przyjść i porozmawiać, jestem w stanie wiele zrozumieć, być może udałoby się nam znaleźć wspólnie rozwiązanie". Ojej ! ! Jaki to dobry człowiek ! To dlaczego tylu wartościowych ludzi odeszło z pracy w Urzędzie Gminy Szaflary (zostało wyrzuconych) jak on taki ludzki, pełen miłosierdzia człowiek.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl