31.03.2019, 14:22 | czytano: 3362

Wspaniałe warunki zimowe na Kasprowym Wierchu (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
Narciarze korzystają z warunków jakie panują w rejonie Kasprowego Wierchu. Na szczyt warto też wyjechać dla samego spaceru granią lub by móc podziwiać widoki. Za kilka tygodni kolejka stanie - powodem jest przegląd techniczny.
Polskie Koleje Linowe rozpoczęły już przeglądy techniczne urządzeń kolei linowych i linowo - terenowych.
Do 5 kwietnia nieczynna będzie kolejka na Górze Żar. Od 1 do 12 kwietnia turyści nie wjadą na Palenicę, a od 1 do 16 kwietnia na Górę Parkową i Mosorny Groń. Z kolei kolej linowo -terenowa PKL Gubałówka zostanie wyłączona z ruchu pasażerskiego między 8, a 12 kwietnia. Na Kasprowy Wierch kolejka nie będzie wywozić turystów w terminie od 6 do 14 maja.

Stacja narciarska na Jaworzynie Krynickiej będzie czynna tylko do końca marca. Od 1 kwietnia rozpocznie się planowany przegląd techniczny, który potrwa do 19 kwietnia.

Przeglądy techniczne co roku czasowo wyłączają koleje z eksploatacji wiosną i jesienią. Są niezbędne, by odpowiednio przygotować je do kolejnych sezonów. - Wszystkie koleje PKL przechodzą także cotygodniowe i comiesięczne kontrole, codziennie przed startem wykonywana jest też jazda testowa. Bezpieczeństwo turystów, podobnie jak wysokie standardy obsługi, jest dla PKL priorytetem - przypomina Janusz Ryś z zarządu PKL.

Poza podanymi terminami koleje działają zgodnie z harmonogramem dostępnym na stronie www.pkl.pl.

opr.s/ zdj. Piotr Korczak
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl