12.05.2019, 10:14 | czytano: 6651

Podhalanie na marszu przeciwko ustawie 447 (zdjęcia)

zdj. Czytelnik P24
W zorganizowanej w stolicy przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości - manifestacji wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób.
Marsz #STOP447 rozpoczął się przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Uczestnicy protestowali przeciwko spłacie bezprawnych roszczeń żydowskich dotyczących mienia bezpsadkowego. Skandowano m. in. „Nie dla roszczeń!”, czy „Tu jest Polska, a nie Polin!”.
"Polska – największa ofiara II Wojny Światowej, ma jeszcze płacić za to odszkodowania. To my mamy płacić odszkodowania za to, co im zrobili inni. Sytuacja jest niezwykle groźna" - przestrzegał Leszek Żebrowski, publicysta historyczny, działacz społeczno-polityczny. - Gdyby jakakolwiek organizacja, jakakolwiek osoba prywatna wystąpiła do obywatela Polskiego z roszczeniem, to ich (władz Polskich – red.) psim obowiązkiem jest bronić nas – mówił Tomasz Rzymkowski, prawnik i polityk, wiceprezes Unii Polityki Realnej. - W obronie polskiej ziemi nie potrafią stanąć elity polityczne, które nie zasługują na to, żeby tymi elitami być - wołał lider AgroUnii Michał Kołodziejczak.

Pod ambasadą USA przemawiali także liderzy Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy Janusz Korwin-Mikke i Grzegorz Braun.

Na początku i na koniec zgromadzenia odśpiewano hymn państwowy. Na sam koniec, pod ambasadą USA, zaintonowano także „Rotę”.

Według organizatorów w Marszu wzięło udział nawet około 20 tysięcy osób. Wśród nich mieszkańcy Podhala, od których otrzymaliśmy zdjęcia z marszu - dziękujemy.
Ustawę 447 w ubiegłym roku podpisał prezydent USA Donald Trump. Nowe prawo daje amerykańskiemu Departamentowi Stanu możliwość wspierania organizacji zrzeszających ofiary Holokaustu w sprawach roszczeń majątkowych. Kontrowersje budzi pojęcie własności bezspadkowej. Podmioty żydowskie niemające związku z ofiarami Holokaustu będą mogły starać się o odszkodowanie za tę własność. Sama ustawa nie przewiduje żadnych sankcji dla państw, na terenie których jest pożydowskie mienie bezspadkowe. Organizacje żydowskie żądają od Polski wypłaty roszczeń w wysokości co najmniej 65 miliardów dolarów.

źródło: eMisjaTV, Najwyższy Czas, Magna Polonia, opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Młodzież wszechpolska17.05.2019, 10:25
Brawo za artykuł
@Obserwator15.05.2019, 20:17
Nie wiem czy nowotarżanie powinni się obawiać wiem że PiS musi się wyprowadzić ze swojej siedziby na Nowogrodzkiej po tym jak Izraelaska spółka sprzedała bydunek
Obserwator15.05.2019, 06:54
Czy nowotarżanie mieszkający w domach i zajmujący posesje po Żydach powinni się obawiać?
dell14.05.2019, 08:41
PO pierwsze, wielki ukłon w stronę podhale24 za:
- obszerną publikację w temacie wizyty Berkowicza z KONFEDERACJI,
- artykuł na temat wyjazdu osób z Podhala na marsz przeciw ustawie 447.

Jest to o tyle ważne dla mieszkańców Podhala, że żadna telewizja nie pokazała materiału na temat ust. 447 oraz całej konfederacji gdzie ta partia jest przemilczana nawet przez telewizją publiczną, dla zmylenia przeciwnika nazywana telewizją Polską.
góral13.05.2019, 22:38
@Lista nr 447
Pięknie ujęte - święta prawda!!
Lista nr 44713.05.2019, 16:09
''Odpowiedź dla żydów: non possumus
Jak informuje TVP Info "w związku z dokonaną w ostatniej chwili przez stronę izraelską zmianą składu delegacji, która mogła sugerować, że rozmowy miałyby koncentrować się na kwestiach restytucji mienia, strona polska podjęła decyzję o odwołaniu wizyty izraelskich urzędników" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu polskiego MSZ.
A więc po pierwsze - wbrew zapewnieniom niektórych mediów chętnie nazywających innych "ruskimi trollami" - nie był to żaden fake news, lecz po prostu fakt.
Po drugie zaś nie miejmy złudzeń: żydzi z przedsiębiorstwa Holokaust powrócą. Lepiej to przygotują, bardziej wyciszą - ale powrócą na pewno. Wojna hybrydowa, którą nam wywołali, dopiero się rozkręca i wszystko, co w niej najważniejsze, dopiero przed nami. Wygramy, bo nie mamy gdzie się cofnąć i nie chodzi tu nawet o te 300 mld USD wziętych z kapelusza nienależnych roszczeń, lecz o coś znacznie ważniejszego. Gdybyśmy zapłacili tym cwanym łgarzom choćby 1 dolara, naplulibyśmy na groby naszych Bohaterskich Przodków, bo oznaczałoby to, że przyznajemy, iż byli oni współwinnymi zbrodni nazistami - a nie byli! Dlatego jedyne, co powinniśmy mieć do powiedzenia żydom, to: non possumus! Każdy polityk-absolutnie każdy!- który z automatu nie odrzuci realizacji żydowskich roszczeń, będzie w moich oczach zdrajcą. I jestem dziwnie pewien, że nie tylko w moich.
Wojciech Sumliński
sumlinski.pl''
pol13.05.2019, 13:56
Ciekawe,ile Żydzi dostaną od Ukrainy.Lwów był w 60% żydowski.Spotkałam starą Ukrainkę i strasznie się cieszyła,że hasło ''bij Żyda'' było popularne i wielu Żydów ginęło lub uciekało.Czy Białoruś,Ukraina czy Rosja też będą płacić,chyba nie bo nic nie mają.Myślę,że spadkobiercom powinno się oddawać ich majątek,innym absolutnie NIE!
do - do "TYLKO KONFEDERACJA :)13.05.2019, 12:32
A gdzie tam jest nieprawda?!
Podaj przykład choćby jednego kłamstwa?!
Tam nikomu konkretnemu, nikt nic nie zarzuca?!
Więc o co ci chodzi?!
K.13.05.2019, 12:27
nikt z PIS ani PO nie wprowadzi żadnej kontrustawy, a takowe są proponowane przez Pana red. Michalkiewicza i - osobna - przez Ruch Kukiz '15
media głównego ścieku nie powiedzą słowa prawdy!!
a władza? divide et impera..
Konrad13.05.2019, 00:09
@Robert nie oglądaj tyle TVPis i Sakiewicz bo widać szkodzi. A dla tych co piszą jakieś kocopały że nic Polska nie będzie płacić to proszę zapoznać się z ustawą JUST 447 i z notatką dyplomatyczną którą upublicznił Stanisław Michalkiewicz. Mówić można wiele trzeba przyjąć ustawę antyroszczeniową. A reszta co pisze że jak zabrali to trzeba oddać to nie są potomkowie ludzi którzy zgineli w holokauście tylko obcy ludzie domagający się przejęcia majątku ze względu tylko na współnarodowość z ofiarami niemieckich nazistowskich zbrodni. W takim razie idźcie się upominać o majątek Polaków którzy bezpotomnie umarli np w USA to będzie miało takie same podstawy jak żydowskie uroszczenia w stosunku do Polski. Tylko Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy.
do "TYLKO KONFEDERACJA :)"12.05.2019, 22:07
Zastanów się co piszesz i nie rzucaj zbyt pochopnie nazwiskami (grozi odpowiedzialność karna). Piszesz że w konfederacji są sami "czyści" ludzie, znasz ich wszystkich, ich życiorysy??
Jeżeli chodzi o politykę, to najważniejszy jest KOMPROMIS więc nie pisz, że Konfederacja będzie za wszelką cenę bronić polskich praw i interesów bo często będzie to po prostu niemożliwe.
Co do ustawy 447 to bez nacisków politycznych nie ma ona wielkiego znaczenia w Polsce, zwłaszcza jeżeli zostanie wprowadzona kontrustawa.
Patriota12.05.2019, 21:25
Bardzo miło że strony Podhale24 że przynajmniej wspomniała o tej Wielkiej manifestacji bo w mediach głównego ścieku ci chustki. POPIS boi się jak nigdy wcześniej, że w Polsce jest coraz większa grupa ludzi którzy ich nie akceptują. Dlatego też Konfederacja jako jedyna organizacja propolska, patriotyczna jest blokowana,zagłuszana lub wyzywana od ruskich agentów. Dość poniżania Polski na arenie międzynarodowej. Dość slużalczej polityce względem USA i Izraela . Czas na młodych patriotów. #POPISOUT2019 #Konfederacja
TYLKO KONFEDERACJA :)12.05.2019, 20:34
@Robert
@Mądry
@zeb
@baca
@Wewewe
@ja
Wasza wiedza na ten temat jest żadna i uważam, że powinniście zostać skierowani na obowiązkowe lekcje dokształcające z historii. No chyba, że to WY jesteście tymi ruskimi agentami. :)
Zanim coś nabazgrzcie podszkolcie się chociaż trochę !!!!

- bo w Konfederacji są prawdziwi Polacy !!
- bo ludzie w Konfederacji mają czyste konta nie obciążone żadnymi aferami, powiązaniami z mafiami, z masonerią
- bo Konfederacja myśli o Polakach w kraju !!
- bo Konfederacja chce powrotu Polaków z zagranicy a nie imigrantów !! - bo Konfederacja chce dobrze dla POLSKI i dba o interesy Polski
- Konfederacja staje w obronie cywilizacji naszej Europejskiej a nie mieszanej XX
- w Konfederacji są patrioci, kochający swój kraj, dumni z Polski

Czego nie można powiedzieć o;
1. Janusz Lewandowski
2. Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein
3. Michał Boni
4. Jerzy Buzek
5. Danuta Hübner
6. Danuta Jazłowiecka
7. Agnieszka Kozłowska-Rajewicz
8. Barbara Kudrycka
9. Elżbieta Łukacijewska
10.Jan Olbrycht
11. Dariusz Rosati
12. Marek Plura
13. Dariusz Rosati
14. Bogusław Sonik
15. Adam Szejnfeld
16. Jarosław Wałęsa
17. Bogdan Zdrojewski
18 Tadeusz Zwiefka

Politycy PO (teraz Koalicja Europejska) wypełniali wszystko co im nakazała Unia, a nawet więcej głosowali zawsze przeciw Polsce i za sankcjami przeciwko Polsce
I Ty chcesz powtórki !!!!!!!!!!

STRESZCZENIE DLA NIEDOKSZTAŁCONYCH !!!!!!!
Konfederacja - LISTA NR 1
- polska partia
- bronią Polski na arenie międzynarodowej
- bronią polskich firm, przedsiębiorstw, rolnictwa, tego co jeszcze zostało, a czego rządzący chcieliby się pozbyć!!
- są za ograniczeniem biurokracji, która utrudnia życie, zwłaszcza przeciętnego Polaka
- chcą aby Polska była silna, aby miała swoją kulturę, lepszą oświatę i bezpieczeństwo wszystkich Polaków - pozostali chcą abyśmy byli sługusami albo Unii Europejskiej albo USA i

Wiosna - (BIEDROŃ) - LISTA NR 2
- sponsorowana przez Niemcy
- popiera LGBT+ czyli lesbijki, geje, biseksualiści, transwestyci
- chcą pozbyć się resztki górnictwa

Koalicja Europejska - (PO - NOWOCZESNA) - LISTA NR 3
- sponsorowana przez Niemcy
- przez 8 lat rządów sprzedali za grosze Polski majątek
- popiera LGBT+ czyli lesbijki, geje, biseksualiści, transwestyci
- szkaluje Polskę w Parlamencie Europejskim
- popiera Unię w nakładaniu kar na Polskę

PIS - LISTA NR 4
- sponsorowana USA I IZRAEL
- obiecali zwiększyć kwotę wolną od podatku do 8 tyś- nie podnieśli
- Rząd nie reaguje na szkalowanie Polski przez inne państwa
- rozdają 500+ przekupując tym Polaków, ale równocześnie pogrążając nasze przyszłe pokolenia w spłacie tego programu nie 500 zł a może nawet 2500 zł, bo przecież to nie rząd finansuje ten program tylko wszyscy Polacy
- PIS nie potrafi bronić Polski na arenie międzynarodowej i jak struś dgy tylko pojawi się problem , chowa głowę w piasek!!
- mieliśmy powstać z kolan!!! - a PIS położył nas na łopatki
- mieli rozliczyć poprzedni rząd i kogo rozliczyli?!!?

Lewica razem - LISTA NR 5
- sponsorowana przez Rosja
- popiera LGBT+ czyli lesbijki, geje, biseksualiści, transwestyci
- byliśmy przez pół wieku pod ich rządami - im już dziękujemy!


Partie popierające LGBT+ czyli lesbijki, geje, biseksualiści, transwestyci
- PO
- Nowoczesna
- Wiosna
- SLD
- PSL
- Razem
- Unia Europejskich Demokratów
- Teraz

Przymykają oczy na LGBT+ czyli lesbijki, geje, biseksualiści, transwestyci
- PIS
- Porozumienie
- Wolni i solidarni

Przeciwnicy LGBT+ czyli lesbijki, geje, biseksualiści, transwestyci
- KONFEDERACJA Korwin Braun Liroy Narodowcy
maverick12.05.2019, 20:23
@ Dobra zmiana to Rusłana:
Jest takie chińskie powiedzenie: obyś żył w ciekawych czasach.
Swój.12.05.2019, 20:17
Kocham Narodowców to prawdziwi Polacy.
Lista nr 44712.05.2019, 19:52
twitt dziennikarza Do Rzeczy Marcina Makowskiego
,,To już jutro odnośnie ustawy 447: Delegacja Ministerstwa ds. Równości Społecznej, z dyrektorem generalnym ministerstwa Avi Cohen-Skali na czele, wyjedzie poniedziałek na serię spotkań z wyższymi urzędnikami polskiego rządu na temat powrotu żydowskiej własności z czasów Holokaustu''
Ciekawe czy Brudziński odważy się pokazć Fige z Makiem
Dobra zmiana to Rusłana12.05.2019, 18:49
Serce rośnie patrząc na Naród który się budzi. Szkoda, że nam to zawsze przychodzi dopiero w obliczu jakiegoś zagrożenia, czy to wojennego, czy ekonomicznego. Jednak mimo to cieszy. Miejmy nadzieję, że jest ta jedność czymś co na dłużej zaistnieje.
Nie bójmy się być nazywani jakimikolwiek agentami, my przede wszystkim jesteśmy agentami Polski!Naszego kraju!
Już mieliśmy "sojusznika" w którego imieniu żydowscy zarządcy Polską pozwalali ją okradać." Przyjaźń" polsko-radziecka była najważniejsza, nie wystąpiono wtedy o odszkodowania wojenne.
Dzisiaj mamy nowego "sojusznika" i znowu żydowskie przechrzty zarządzające Polską chcą pozwolić na okradzenie Polski. Tym razem w imię "przyjaźni" polsko-amerykańskiej.

Takim komentatorom jak:radny,ja,baca,Jan - jeżeli nie są zwyczajnie niemądrzy, lub celowo nie piszą w ten sposób, a tylko brak im wiedzy, polecam gorąco do przeczytania dwie małe broszury które bez problemu znajdą w internecie w formie elektronicznej:

1."Niewdzięczni goście" Ignacy Grabowski
2."My, Żydzi i Kongres" Antoni Chołoniewski
wtf12.05.2019, 16:36
Smok to wy...aj KODofilu na "oświecony"zachód ! Merkelowy frajerze...

Proszę grzeczniej traktować innych komentujących. Moderator.
Sebastian12.05.2019, 16:06
Widzę, że wiele osób dotknęła dezinformacja... Warto by wytłumaczyć, że chodzi o żydowskie roszczenia BEZSPADKOWE! Panie radny, powtórzmy to razem, głośno - BEZSPADKOWE... Dlatego nikt dzisiaj nie mówi o oddawaniu, My mówimy o grabieży majątku narodowego.
Panie Wewewe historia jest nauczycielką życia. Przypomnijmy sobie niegdysiejszą sytuację Szwajcarii i wymuszenia rozbójnicze Przedsiębiorstwa Holocaust... Polecam lekturę Normana Finkelsteina - skądinąd Żyda.
Jeśli ktoś wspomina o sojuszu Polski i USA... warto wspomnieć słowa Mika Pompeo czy Georgette Mosbacher.
PiS powiedział, że nie będzie płacić za odszkodowania wojenne - tylko wojenne... Obudźmy się - jak mówił klasyk, minister Czaputopwicz :
" Nazywanie Polaków sprawcami Holocaustu jest przedwczesne i niepotrzebne. "
Wyrocznia12.05.2019, 14:34
Ale się naprodukowałeś żydowski trolu. Myślisz, że jak będziesz się dwoił i troił, to ludzie nabiorą się na te twoje brednie? Pasożytujecie od wieków na biednych ludziach. Im biedniejsi, tym bardziej na nich pasożytujecie. Teraz wam się zachciało zagrabić majątki, które bezpotomnie zostawili inni żydzi? Jeśli twierdzicie, że to co było jednego żyda należy się innemu, tylko ze względu na przynależność plemienną, to może rozliczymy was w ten sam sposób za zbrodnie twoich pobratymców z NKWD i waszego kata Słowian Berii?
maverick12.05.2019, 14:19
@ Radny:
No i jesteś w błędzie. Nikt z Polaków nie przejął majątków wprost po Żydach, ponieważ PRL (a to był twór państwowy uznawany przez cały świat) przejmowała te majątki jako tzw. mienie poniemieckie (Niemcy skrupulatnie prowadzili dokumentację tego co po zamordowanych Żydach przejęli). Zresztą to nie było przejmowanie majątków na zasadzie ad hoc, czyli kto se chce taką czy owaką kamienicę to niech se weźmie i będzie jego, tylko to były specjalne procedury prawne, ustalane prawdobodobnie przez wielką trójkę w Jałcie, ponieważ Polacy z kresów wschodnich musieli też gdzieś się przesiedlić i zamieszkać, Polska najbardziej ucierpiała w wyniku II wojny jeśli chodzi o budynki - im ktoś więcej z tego co miał przed wojną a w wyniku wojny stracił, tym więcej tego mienia poniemieckiego po wojnie zyskiwał.
abc12.05.2019, 13:57
i pomyśleć, że publiczna nie za dużo mówi na ten temat?
a sojusznik nam wpuści nas w którymś momencie w bagno zwane holokaustem i żądania?
Smok12.05.2019, 13:38
@Robert

A po co ci taki sojusznik, który twoich sąsiadów wpuszcza w butach do domu, choć nie są jego sojusznikami a tobie każe te buty zdejmować?

Syndrom sztokholmski?
Masochizm?
Dysmózgowie?

@ baca,

poczytaj trochę, doucz się jak żydzi baców właśnie rozpijali żeby im przejmować majątki, a potem krzycz, że trzeba oddać... co twoje.
Smok12.05.2019, 13:35
@zeb

Kapitał polityczny na ciemnogrodzie to zbił PiS oferując 500+ i tym samym zwiększając o tyle przyrost naturalny, że jedno dziecko z tego programu kosztuje 1.5mln złotych, ciemnogród nie wie, że w ciągu swojego życia zapłaci 300-400 tys. podatku czyli, że zwróci się w 1/4 a pozostałe 3/4 będą dopłacać przyszłe pokolenia do jarusiowego kupowania władzy i j***a polaków.
Smok12.05.2019, 13:24
@ radny

doucz się najpierw skąd żydzi cokolwiek w tym kraju mieli a potem wirażkuj, bo póki co to tylko wielka żenua twoje wypociny
Żenada-7yd0m NIE12.05.2019, 13:23
To żenujące, że USA z przyjaciółmi tak nas chcą obskubać...Że bogaci 7ydzom którzy "kręcą" Ameryką, światowymi finansami i ponadnarodowymi korporacjami - JESZCZE mało !!!
Że wspiera to prezydent Trump i jego prawa ręka Pompeo, który pyta ile damy. A niech płaci, skoro ma !!! I jego bogaci protegowani...
Szlag mnie trafi, jak Polska która przyjęła miliony 7ydów i którzy na niej majątek zrobili, da choć złotego... Nie potrzebujemy baz USA ani wiz za to - potrzebujemy uznania, że biedna najeżdżana i skubana przez sąsiadów Polska ma ju DOŚĆ... Czas, aby to zrozumieć, bo będzie kolejna "bieda"....
Nie miałem nic przeciwko 7ydom, ale teraz po tym co robią staję się zwyczajnie antysemitą....
ppf12.05.2019, 13:20
radny ok zgadza się powinni tylko że tutaj chodzi o tzw mienie bezspadkowe a zgodnie z prawem nie tylko Polskim takie mienie przechodzi na skarb państwa Nie przypadkowo jesteśmy jako naród oskarżani o współudział w holokauście , mordowaliście więc nie macie prawo do majątku ofiar .Mądry nie takiego tematu ? w takim razie co miał na myśli sekretarz USA Pompeo wzywając Polski rząd do kompleksowych rozwiązań prawnych w sprawie restytucji mienia bezspadkowego Tak samo PiS mówił iż nie ustąpi w sprawie nowelizacji ustawy o IPN a co się stało ustawe napisano w Izraelu
Agata12.05.2019, 13:09
Tyle jadowitych komentarzy posądzających nas o ruską agenturę, pewnie nawet nie jesteście z podhala, wszystko jest w internecie, nie dajcie sobie wyprać mózgu.
Odpoweiedz do radnego12.05.2019, 13:09
Komentujesz a ta naprawdę nie wiesz co w tej ustawie jest zapisane.Mienie bez spadkowe to znaczy że niema żyjących właścicieli a pieniądze albo ziemie chcą przejąc żydowskie organizacje
Zainteresowany tematem12.05.2019, 12:56
Wszystkim krytykującym polecam najpierw dokładnie zainteresować się tematem i poznać szczegóły a nie popierać okradanie Polski ,myślenie nie boli tylko trzeba poszukać prawdy o co tu chodzi z różnych źródeł
radny12.05.2019, 12:52
W Lipnicy Wielkiej znam pare osob ktore przejely majatki po zydach, tzw zydowskie u kudzi i dzisiaj sie obnosza tymi dzialkami. Powini te dobra i ziemie oddac prawowitym wlascicielom i ich dzieciom bez zadnej ustawy!
ja12.05.2019, 12:50
jak im zabrali to teraz trzeba oddać , proste jak drut . Ciekawe jak by protestujący mieli zagrabiony majątek czy siedzieli by cicho ?
Nowotarżanin12.05.2019, 12:47
Dziękuje portalowi Podhale24, media głównego ścieku milczą, nie jesteśmy ruskimi agentami tylko patriotami, zagrożenie jest bardzo duże trzeba to nagłaśniać i uświadamiać ludzi, polecam kanały na YT media narodowe i wrealu24 tam mówi się jak jest.
Wewewe12.05.2019, 11:59
Dziwie się tym ludziom. Mają jakieś racjonalne dowody na to że Polska będzie coś płacić? Czy to tylko ich rojenia wspierane z Moskwy. Inne państwa tez będą płacić czy tylko Polska?
Jan12.05.2019, 11:53
Gratuluję źródła. Najwyższy Czas to prorosyjska gadzinówka.
baca12.05.2019, 11:22
jak zabrali zydom to teraz im trzeba oddac!!! a nie protestowac!!!
zeb12.05.2019, 11:07
Narodowcy zbiją wspaniały kapitał polityczny na ciemnogrodzie......życie. Bo Wykorzystają wspaniale strach jak wujek adofl swego czasu.
Mądry12.05.2019, 10:43
Duperele. Nie ma takiego tematu. Po co straszyć ludzi? Polska nic nie jest nikomu winna także w świetle prawa międzynarodowego. To PO chciała płacić dlatego podpisali deklaracje terezińską. Ale teraz rządzi PiS wiec o co chodzi bo oni mówią ze nie będą płacić.
Robert12.05.2019, 10:37
Radze uważać na Konfederację. Tam są osoby powiązane z Putinem. Chcą rozbić sojusz Polski i USA.
mleczarz z USA12.05.2019, 10:34
Tak to jest jak gospodarz przyjmuje pod swój dach uciekiniera i stwarza mu raj na ziemi .On dopłaca się zhańbieniem rodziny a potem przejęciem majątku . A jeśli nie on to wystarczy że jest wyznawcą religii już się czuje właścicielem domu niefortunnego gospodarza .
Tak wygląda wdzięczność . Spadkobiercy biednego mleczarza z Anatewki
który wyemigrował do USA otrzymają majątki w Polsce ?
PAL12.05.2019, 10:26
A TVP milczy tak samo TVNazi
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl