19.05.2019, 17:23 | czytano: 6941

Budowa skrzyżowania ulic Św. Anny i Grel - sprzeczne informacje

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. - W imieniu zdeterminowanych i zdenerwowanych mieszkańców w moim okręgu, proszę pana burmistrza o jednoznaczne, jasne stanowisko Powiatu Nowotarskiego i Gminy Miasto Nowy Targ w sprawie rozwiązania tego "węzła gordyjskiego" jak trafnie to pan zdefiniował - zwrócił się do Grzegorza Watychy radny Lesław Mikołajski.
Jak tłumaczy radny - dezorientacja wynika z faktu, iż burmistrz zapewnił radnego, że przebudowa skrzyżowania została ujęta na pierwszym miejscu w opracowanym przez starostę nowotarskiego w styczniu br. projekcie dokumentu Kierunki Rozwoju Infrastruktury Drogowej w Powiecie Nowotarskim na lata 2019/2023. 'W ramach tych działań zostaje opracowana kompleksowa dokumentacja projektowa umożliwiająca realizację tak kluczowego dla komunikacji miasta zadania" - wyjaśniał Grzegorz Watycha.
- Taką optymistycznie brzmiącą informacje przekazałem zainteresowanym mieszkańcom. Tymczasem na ogrodzeniu działki miejskiej na Grelu, została wywieszona odpowiedz starosty Krzysztofa Fabera do adwokata Szymona Golińskiego pełnomocnika P. Lejów z dn. 26 marca 2019 r, w której została zawarta informacja że "sprawa została przedstawiona na posiedzeniu Zarządu Powiatu Nowotarskiego w dn. 26.03.2019. W imieniu Zarządu wyjaśniam, iż aktualnie Powiat Nowotarski nie proceduje inwestycji drogowej pod nazwą „rozbudowa skrzyżowania ul Św. Anny z ul. Grel” podpisał Starosta Nowotarski Krzysztof Faber". Mamy więc dwie całkowicie sprzeczne ze sobą informacje w tej samej sprawie. Proszę o ostateczne określenie terminu realizacji tego zadania. Mam nadzieję, że takie wspólne stanowisko zostało wypracowane - apeluje do burmistrza radny Mikołajski

W odpowiedzi Grzegorz Watycha przesłał radnemu kserokopie dokumentu dotyczącego rozwoju infrastruktury drogowej w powiecie nowotarskim, w którym faktycznie inwestycja jest ujęta. Oto ten dokument: Kierunki rozwoju infrastruktury..."

Inwestycja jest o tyle pilna, że budowana jest nowa droga łącząca Grel z Niwą. To sprawi, iż ruch w tej części Miasta znacznie się powiększy, a dotychczasowe skrzyzówanie należy do niebezpiecznych. Dodatkowo Urząd miasta jest w sporze z właścicielami jednej z nieruchomości w tym rejonie, co skutkuje sprawami sądowymi, grodzeniem dzialek, czy utrudnianiem prac związanych z poprawą nawierzchni.

s/
zobacz także
komentarze
opzz20.05.2019, 07:46
Ta władza w mieście nic nie potrafi zrobić i nic nie robi. Hala lodowa miała być to się okazało być ściemą i były tylko ładne obrazki. Miało być nowe skrzyżowanie na Grelu i podobnie skończyło się na gadaniu. Dramat!
mieszkaniec19.05.2019, 22:10
Ruch jednokierunkowy to jedyne rozwiazanie,
???19.05.2019, 21:51
No to się dogadali. Może trzeba Burmistrzu pogadać ze Starostą, a nie tylko w jakies dziwne papiry zaglądać. Dla Nowego Targu też jest strategia, ale czy kiedykolwiek i w takim wymiarze będzie ona realizowana?
Major19.05.2019, 20:13
Pisssz czy jak ci tam,chyba w nogach śpisz i gazetą się przykrywasz
A119.05.2019, 19:40
Rozwiązanie jest proste, wprowadzić ruch jednokierunkowy!!
pisssz19.05.2019, 19:24
Wszystko blokuje pani radna z grela
Z Grela19.05.2019, 19:07
Jeżdżę tam non stop i teraz w sezonie martwym ruch i tak jest spory , objazd na sw. Anne a w zasadzie juz wjechanie na zakopianke graniczy z cudem. Dlaczego tam nie postawiono świateł jak w Poroninie, czy Bialym Dunajcu aby mogliśmy z Grela wyjechać??... zbliża się sezon mam nadzieję że ktoś o tym pomyślał, a jak nie no bedziemy stać , i stać i stać aż do wieczora
Grelczanin19.05.2019, 18:45
A Lester sie tam telo naprodukował?
ONE WAY19.05.2019, 17:39
Chyba jedno z najniebezpieczniejszych miejsc w NT jeśli chodzi o ruch drogowy. To i tak wielkie szczęście, że nikt na tym fatalnym skrzyżoeaniu poważnie nie ucierpiał (a może mam kiepskie informacje?) Miejmy nadzieję, że w końcu da się ten problem rozwiązać.
grelok19.05.2019, 17:34
Tak to jeden pieniacz wodzi za nos Miasto, Powiat i Nadzór Budowlany. Żaden z tych organów nie wykazuje się stanowczością w egzekwowaniu prawa. Czas zrobic z tym porządek Panie Burmistrzu i Panie Starosto. raz i na zawsze. Dla bezpieczeństwa i wygody tysięcy użytkowników tej drogi.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl