28.06.2019, 11:19 | czytano: 6333

Zakopiańskim szpitalem nadal kierować będzie Regina Tokarz

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE. Ogłoszony przez starostwo powiatowe konkurs na dyrektora Szpitala Powiatowego im. dr. Tytusa Chałubińskiego wygrała dotychczasowa, wieloletnia dyrektor tej placówki - Regina Tokarz.
Do konkursu stanęło pięciu kandydatów.
- Komisja konkursowa przedstawiła zarządowi jednego kandydata, jako najlepszego i była to Regina Tokarz. Zarząd przyjął to rozstrzygnięcie - mówi wicestarosta tatrzański Jerzy Zacharko.

Regina Tokarz dyrektorem zakopiańskiego szpitala została w 2003 roku. Placówce groziła likwidacja. W ciągu kilku lat szpital został "wyprowadzony na prostą".

W kwietniu br. zakończył się termin umowy z dyrektor Tokarz. Władze powiatu - po podpisaniu aneksu - przedłużyły termin współpracy z nią do czasu rozstrzygnięcia ogłoszonego konkursu na stanowisko dyrektora.

Kolejna kadencja Reginy Tokarz jako dyrektora placówki rozpocznie się z początkiem lipca br. i potrwa pięć lat.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Zdanie odrębne.30.06.2019, 21:51
W całym szumie wokół Dyrekcji chodzi tylko o to by jak w wielu innych szpitalach lekarze i pielęgniarki zarabiali ile im się nie marzy i by obijali się w niebotycznej liczbie jedni o drugich, admintracja była dziadowska i zmarginalizowana, a pacjent pominięty a przede wszystkim w bilansie szpitala dług. W tych wspaniałych szpitalach gdzie tak jest, będą Was kroić na raty, dwa kaszaki oddzielne w miesięcznych terminach, a nie razem, i nie będą używać przy tym sączka, bo po co sączki dla pacjentów jak lekarze i pielęgniarki mogą zarobić więcej, pacjent niech ma bliznę. A jak napiszecie pismo do szpitala to zginie gdzieś na podłodze w administracji, bo po co komu szafa w szpitalnej administracji jak może być więcej zarabiających wedle życzeń lekarzy i pielęgniarek operujących na raty bez sączków.
do @blamaż i obłuda29.06.2019, 18:33
Zgadzam się z tym, że Bąk utrzymuje status quo. Starych ludzi na stołkach trzyma + PZPR-owiec Zacharko zastępcą. Bąk wyprowadził w pole "Porozumienie Orła Białego", które chciało w powiecie zrobić porządek. Niestety ludzie się teraz dopiero zaczynają orientować o co tu chodzi,
Janek28.06.2019, 20:32
rzygać się chce tym twierdzeniem że pani Tokarz uratowała szpital, każdy kowalski by tego dokonał zwalniając personal, przez takie działanie szpital sam się oddłużył. Życzę każdemu żeby do tego szpitala nie trafić .... bo różnie bywa.....
blamaż i obłuda połączone z oszustwem28.06.2019, 20:19
Bąk nic nie zmienił . Zachował statusqwo. Jednym słowem miało być wiele zmian , a pozostało tak jak było. Przestaję wierzyć i słabemu Bakowi , jak i PIS-owi na tym terenie . Mają na pewno z głowy kolejne wybory na tym terenie . Bląmaż i oszustwo Bąka i PIS-u , całej prawicy .
Pola28.06.2019, 19:24
Czyli nadal ta pani będzie zarabiać kokosy plus ogromna emerytura ...a skrojony personel będzie dalej pracował ponad siły i zarabiał grosze ....a może minister zdrowia nic nie wie co się dzieje w tej placówce gdzie zimą i latem szukają ratunku pacjenci z całej Polski ....a ten stołek zawdzięcza byłemu staroście i widać na układy nie ma rady
Lubelak NT28.06.2019, 18:29
Zakopane kosztuje niewiecie, kto utrzyma biznes bez dodatkowej pracy he
Stolat28.06.2019, 16:47
Machlojki machlojki i jeszcze raz machlojki
maverick28.06.2019, 16:39
@ Wyborca:
Przykre i żałosne. Już nawet nie o większość Polaków chodzi, tylko o sprawiedliwe płace dla np. pracujących bardzo ciężko pielęgniarek. Ludzie wiedzą ile lekarze zarabiają, ludzie to wszystko widzą i kręcą z niesmakiem głowami.

@ Rentgen:
Znam przypadek lekarza który już jako emeryt musiał być dowożony na dyżur przez rodzinkę, bo już o własnych siłach za bardzo nie mógł ustać, w trakcie przyjęcia pacjenta zdarzało się że zasypiał. Coś jest głęboko nie tak z tymi lekarzami w Polsce, a z lekarzami emerytami w szczególności.
Wyborca28.06.2019, 13:11
Ludzie.! Czyżby w Polsce nie było nikogo innego, kto mógłby pokierować Zakopiańskim Szpitalem.? A jak już nie będzie mogła ona pracować to pewnie trzeba będzie zlikwidować Zakopiański Szpital.? No bo tej nieprawdopodobnie trudnej pracy nikt poza nią nie potrafi wykonać.
Przecież obecna Pani Dyrektor to od dawna jest emerytką. Pobiera wysoką emeryturę i nieboptycznie wysoką pensję. Jak to się ma do zarobków znakomitej większości Polaków.?
rentgen*28.06.2019, 11:41
Czy aby nie chodziło o to żeby Pani była/obecna dyrektor przeszła spokojnie na emeryture i mogla dale byc dyrektorem?

No cóż, póki będzie w Polsce takie prawo że można brać emeryturę i pracować to można z tego bezkarnie korzystać.Ot jaki kraj takie prawo
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl