20.07.2019, 17:59 | czytano: 13434

Lekarze chcą podwyżek - ważą się losy ginekologii w nowotarskim szpitalu

Arch. Podhale24.pl
NOWY TARG. Lekarze z oddziału ginekologiczno-położniczego złożyli wypowiedzenia z pracy i domagają się podwyżek zarobków. Dyrekcja szpitala nie chce przystać na zbyt wysokie, jak uważa dyrektor Marek Wierzba (na zdjęciu), żądania lekarzy. Negocjacje trwają, a stawką jest los oddziału, który bez lekarzy nie może działać.
Wszystko ma rozstrzygnąć się w przyszłym tygodniu, kiedy to złożone w czerwcu wypowiedzenia wejdą w życie. Dyrektor Wierzba mówi, że chodzi tak naprawdę o trzech lekarzy. Pozostali mają wycofać wypowiedzenia, jeżeli uda się zapewnić minimalny skład potrzebny do pracy oddziału. Obawiają się oni, że w okrojonym składzie nie będą mogli zabezpieczyć jego bezpiecznego funkcjonowania. Sytuacja jest podbramkowa, bo bez tych trzech lekarzy oddział nie będzie mógł normalnie funkcjonować. Dyrekcja szpitala negocjuje płace z lekarzami, a jednocześnie szuka nowych, bo dyrektor przekonuje, iż nie jest w stanie spełnić wygórowanych żądań. "Dziennik Polski" podał, że chodzi po wzrost płac do 150 zł za godzinę.
Lekarze nie rozmawiają z dziennikarzami. Rozmowy z „Gazetą Krakowską” odmówił ordynator oddziału dr Hubert Wolski, odsyłając dziennikarzy do dyrekcji szpitala.

Dyrektor Marek Wierzba przyznaje, że jeśli nie uda się dojść do porozumienia z lekarzami, będzie zmuszony zawiesić działalność oddziału, a pacjentki odsyłać do szpitali w sąsiednich powiatach.

- Powiat nowotarski ma 190 tysięcy mieszkańców, więc musi być zabezpieczenie ginekologiczne dla pacjentem. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu usłyszymy z ust dyrektora, który od wielu lat zarządza placówką, że sytuacja jest opanowana - powiedziała w rozmowie z Radiem Kraków dyrektor Małopolskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Elżbieta Fryźlewicz-Chrapisińska.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
obserwator28.07.2019, 12:32
Skoro babcie w szaletach mają za dwa złote kasy fiskalne , to dlaczego nie mieliby niby ich posiadać lekarze za 200- 250 złotych w swoich gabinetach lekarskich ? Czyżby mieli zamiar tapetować gabinety lekarskie , bo pałace już dawno mają wytapetowane stówkami , jeżdżą coraz lepszymi brykami . te kasy to dopiero wyciągną na wierzch jak NFZ oficjalnie zacznie zwracać pieniądze za te prywatne wizyty , a ludzie przekonają się ,że Minister Szumowski zwraca . Minister szumowski to kolejna *** , bo nic z tym nie robi , a rzekomo szuka kasy na zmianę , na dobrą zmianę . Proste panie Szumowski - nie gadać , a zacząć robić skutecznie . Wtedy gdy zaczną zwracać te wydane pieniądze za prywatne wizyty , yo i recepty po takich wizytach powinny mieć refundacje . Potem kolej przyjdzie na inne zawody - prawników ,nauczycieli za korypetycje itd. jest tyle kasy do wzięcia w legalny sposób , tylko nie trzeba mówić o "dobrej zmianie " tylko Panie Kaczyński , panie Morawiecki ją robić i to bez bojaźni . Dobrać sir do portfeli tej kasty ***. Czas , bo inaczej się społeczeństwo wypnnie na tą waszą dobrą zmianę .
pacjentka27.07.2019, 18:08
Minister właściwy do spraw zdrowia w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw nauki i szkolnictwa wyższego określa, w drodze rozporządzenia, limit przyjęć na kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny w poszczególnych uczelniach.
https://www....
Limit przyjęć na studia medyczne na rok akademicki 2019/2020 zostaje zwiększony o 315 miejsc w skali całego kraju.

Nie jest to imponująca liczba przy obecnych problemach z obsadzeniem dyżurów w szpitalach na samym Podhalu.
Drodzy Pacjenci, Lekarze i Dyrektorzy Starostowie wszyscy uczestnicy tego forum zamiast narzekać na służbę zdrowia, przerzucać się argumentami, mniej lub bardziej przekonującymi, które i tak podejrzewam nie trafią do odpowiednich " uszu" może osoby decyzyjne spróbują chociaż wpłynąć na decyzję Ministra Zdrowia którą podejmuje w porozumieniu z Ministrem do Spraw Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Co nam da że naubliżamy lekarzom. Czy nikt nie zauważył że właśnie te osoby które miały na tyle ambicji żeby zostać lekarzem, poświęcili temu spory kawał swojego życia, dyżurują (24H) po kilkanaście dni w miesiącu, przypuszczam że nie dlatego że chcą "zarobić" tylko dlatego że nie ma kto tego dyżuru wziąć. I właśnie te osoby są obrażane, opluwane na forum. Za to że mieli na tyle zdolności, pracowitości, ambicji żeby zostać lekarzem i za to że ktoś ustalił limity na studia medyczne i np. masa osób również z ambicjami nie mogła się dostać na studia.
Co nam da że powieszamy psy na P. Dyrektorze za ostatnio otrzymaną nagrodę i na Staroście że nagrodę dał. To nie zwiększy podaży na rynku usług medycznych.
maverick27.07.2019, 09:58
@ Zaszczepiony Przeciwko Obietnicom Bez Pokrycia:
Piszesz "ad rem", po czym rozpoczynasz swoją tyradę na temat pasów bezpieczeństwa w samochodzie, zamiast na temat. Jakie jeszcze adiuwanty były w tej Twojej szczepionce "przeciwko obietnicom bez pokrycia"?
Ciągle mamy przed sobę te same fakty podstawowe, tylko zupełnie inaczej je interpretujemy podpierając się w swej argumentacji każdy z nas innymi już faktami pobocznymi i robi się z tego wielki bełkot. Przypomnę podstawową prawdę: przez te szczepionki coraz więcej Polaków nie radzi sobie w życiu już na poziomie szkoły podstawowej, a co dopiero będzie gdy dorosną i zamiast pójść do pracy żeby wypracowywać dochód narodowy, sami będą wymagać stałej, całodobowej opieki, bo wskutek szczepionek nawet buta sobie nie potrafią zawiązać.
maverick27.07.2019, 09:03
A dlaczego tylko część poniesionych kosztów? Przecież my za ubezpieczenie zdrowotne płacimy w każdym miesiącu, a nie raz na jakiś czas? Nie, ten system to w ogóle jest utopia, bo prowadzi donikąd.
Zaszczepiony Przeciwko Obietnicom Bez Pokrycia27.07.2019, 00:16
No to, ad rem Maverick
Opowiadasz brednie, bez pokrycia w faktach. Wyciaganie generalnych wniosków na podstawie (zakladajac nawet, w co szczerze wątpię) prawdziwych pojedyńczych przeslanek jest dowodem ogromnych deficytow wiedzy. To mniej wiecej jak takie mędrki, ktore slyszały, że gość splonąl w samochodzie bo mial zapiete pasy. I dla 25%inteligenta to dowód, że pasy bezpieczeńdtwa są zabójcze. Fakt, że dzięki pasom codziennie nie ginie w wypadkach kilkanaście osób dzięki padom, nie ma dla nich znaczenia.
Dokladnie takie sama jest twoja wiedza. Cos tam slyszałeś, ale nie bardzo wiesz co. Ale się wypowiesz...
tego się trzymajmy26.07.2019, 21:16
Lekarze w swoich prywatnych praktykach maja obowiązek posiadać kasy fiskalne i maja je wykorzystywać .Za CHWILĘ BĘDZIE MOŻNA UZYSKAĆ NA PODSTAWIE PARAGONU Z KASY FISKALNEJ ZWROT CZĘŚCI PONIESIONYCH KOSZTÓW NA LECZENIE Z NFZ-u, Tak trzymać , to jest dobry kierunek .
maverick26.07.2019, 07:18
To co z tych szczepionek coraz niestety częściej wychodzi to nie są żadne banialuki, tylko trwale uszkodzone zdrowie dzieci, które coraz częściej zdarza mi się napotykać w życiu codziennym (takie dzieci wymagają dużo większego nakładu opieki przez rodziców, nie nadążają na lekcjach w szkole, potrzebują dodatkowej pomocy nauczyciela specjalisty po zajęciach, prawdopodobnie duży ich odsetek nie będzie zdolny do samodzielności gdy dorosną, itd.). Oj, obawiam się że ta szczepionka przeciwko obietnicom bez pokrycia zawierała stanowczo zbyt dużo rtęci, aluminium i neurotoksyn. A tak w ogóle to zamiast przyklejać ludziom łatki, np. że to jest człowiek światły a tamten to już nie (bo Ty tak uznałeś), adresuj poruszany problem, a nie oceniaj ludzi którzy problem poruszają. Mnie jest wszystko jedno czy Ty określisz mnie światłym czy tępym, bo to tutaj nie ma nic do rzeczy. Coś na temat ukształtowanej w społeczeństwie przez wiele, wiele lat złej opinii o tym oddziale poproszę.
Zaszczepiony przeciwko obietnicom bez pokrycia25.07.2019, 15:04
I to jest u Pana najgorsze - chociaż Pańskie wpisy sprawiają wrażenie wpisów człowieka światłego, powtarza Pan "co ludzie mówią", bez sprawdzania i bezkrytycznie. Niestety wychodzą z takiej praktyki, mówiąc wprost "banialuki".
maverick24.07.2019, 23:36
Jeżeli rodzic dziecka mówił mi że dali dziecku szczepionkę skojarzeniową, która uszkodziła dziecko na całe życie, to ja powtarzam to określenie za tym rodzicem. Ja mogę nie być specjalistą i równocześnie interesować się prawidłowym biegiem spraw w ważnych dziedzinach życia społecznego. Ja powtarzam to co ludzie mówią, szczepionki skojarzeniowe (w sensie że przeciwko kilku rzeczom na raz), a nie operuję oficjalną terminologią, ponieważ nie jestem lekarzem.
Zaszczepiony przeciwko obietnicom bez pokrycia24.07.2019, 15:22
@maverick
nie ma czegoś takiego jak szczepionki SKOJARZENIOWE - SKOJARZENIOWE to są twoje wywody - bo wszystko kojarzy ci się z tym samym:)
Szczepionki są SKOJARZONE (trudniejsze słowo, zagraniczne, SKONJUNGOWANE :):):)
Jak piszesz, mamy wiek 21, wiek specjalizacji. Nie wystarczy mówić, co się wie, trzeba wiedzieć, co się mówi.
Zosia24.07.2019, 10:20
@wilk
nie DSMO tylko DMSO
maverick24.07.2019, 07:33
@ Wilk:
A co z przerażeniem na twarzy u tych rodziców, którym na trwałe uszkodzono zdrowie ich dzieci szczepionkami skojarzeniowymi, nafaszerowanymi rtęcią i aluminium, gdy dziecko nie ma jeszcze wykształconej bariery krew-mózg?
Co do DMSO to jego LD50 wynosi 14500 mg/kg, a więc prawie pięć razy więcej niż soli kuchennej 3000 mg/kg, a jakoś nie widzę przerażenia lekarzy (i słusznie) gdy jest mowa o soleniu potraw.
Zaszczepiony Przeciwko Obietnicom Bez Pokrycia24.07.2019, 07:32
@maverick
Mamy 21 wiek- wiek specjalizacji. Specjaliści zarabiają lepiej- informatyk, programujacy wjava scripcie, lekarz neurochirurg, spawacz podwodny...Kto sie w czymś nie specjalizuje - mniej zarabia. I nie ma tu mowy, o deprecjionowaniu innych - po prostu suche fakty.
Ty na przykad, zamiast udawać eksperta medycyny w zakresie leczenia ciężkich zakażen (sepsy) i szczepień ochronnych o czym jak widać z Twoich kkmentarzy, nie masz bladego pojęcia poza tym co podpowiedziała Ci wyszukiwarka, zajmij sie tym, na czym się znasz (jeżeli na czymś sie znasz) i wyspecjalizuj się w tym. Bedzie Ci lepiej materialnie i bedziesz czerpał satysfakcję z pracy.
wilk23.07.2019, 22:15
maverick-jednak prowokujesz.Piszesz cokolwiek, by zastawić ślad na tym portalu.Tekst bez błędów językowych,ortograficznych i innych, widać Twoje wykształcenie. Sensowny post o uczeniu się.Ale nie o metodach uzdrawiania bliskich czarownicom ,wszak jak piszesz mamy 21.wiek.Dlatego nie dziw się przerażeniu na twarzach lekarzy,gdy słyszą np o DSMO i i jego wplywie na destrukcję erytrocytow.
maverick23.07.2019, 21:06
Trzeba się było uczyć i robić specjalizację - czy ktoś kto nie ma specjalizacji jest według Ciebie gorszym człowiekiem? Ponadto uczenie się, czas nauki i studiów, to powinien być najpiękniejszy i najprzyjemniejszy okres w życiu człowieka. Mózg człowieka, szczególnie w młodym wieku, znajduje ogromną przyjemność w poznawaniu nowej wiedzy i nabywaniu nowych umiejętności, więc cóż to jest za wielka zasługa że ktoś się uczył? Ot, wykorzystał szansę, bo ją miał, bo go było na to stać, bo oczywiście sam był do tego wystarczająco inteligentny (niekoniecznie genialny) i miał świetnych rodziców i nauczycieli. Inni takich możliwości nie mieli i teraz non stop robić im z tego tytułu po wielu latach zarzut to jest bardzo niesmaczne, by nie powiedzieć czegoś więcej. Zresztą, w myśl dewizy o uczeniu się przez całe życie (LLL), trzeba to hasło przerzucić z przeszłości do przyszłości: nie 'trzeba się było', tylko 'trzeba się będzie (sic) uczyć', drodzy lekarze (i nie tylko oni).
Wilk, Twój komentarz jest Twoją wizytówką, będziesz się musiał jeszcze wiele nowych rzeczy w tej dziedzinie dowiedzieć, bo mamy 21 wiek.
Zosia23.07.2019, 20:44
Zdemoralizowana banda konowałów dla których najważniejsze są pieniądze. Pacjent dla nich jest zerem. Płacimy całe życie ogromne składki aby leczyła nas banda niedouczonych, nadętych bufonów.
Pacjentka23.07.2019, 20:34
Najwiecej do powiedzenia to mają Ci co nic nie wiedzą.
Po pierwsze lekarz mimo że nie używa farby do włosów czy innych niezbędnych gadżetów to musi opłacić haracz do naczelnej izby lekarskiej za prawo wykonywania zawodu oraz prowadzenie praktyki. Dwa taki lekarz musi opłacić sobie tez obowiązkowe ubezpieczenie, które dzięki waszej tak wspaniałej partii PiSiorom na 99% poszły diametralnie w górę bo przecież takich lekarzy za byle błąd mogą wsadzać do więzienia.
Wcale im się nie dziwie że sobie zażyczyli takich stawek. Przyjdzie jedna ?wymagająca? której nic się nie podoba i złoży skargę.
Leżałam na ginekologii ponad 10dni i wiem jakie pacjentki się zdążają. Współczuje całemu personelowi.
Dwa chodząc do lekarza na NFZ, nie dając nikomu kopert i prezentów byłam zadowolona z opieki.
Proszę bardzo droga wolna. Trzeba było się uczyć robić specjalizacje a nie narzekać.
eskulap od środka23.07.2019, 19:55
Mało i mało ? Ile jeszcze ? Tapetować zaczną eskulapy ściany swoich pałaców . Myślę ,ze o tym powinni wiedzieć wszyscy potencjalni przyszli pacjenci- od roku lekarze prowadzący praktyki prywatne , wołający nie co ochota , ale 100-250 zł za wizytę mają obowiązek posiadania k a s f i s k k a l n y c h i obowiązek korzystania z nich . Każdy kto odwiedza lekarza w jego gabinecie ma prawom żądać wydania potwierdzenia opłaty , tak jak każ dy kto dokonuje zakupu w markecie .Kolejnym etapem będzie wprowadzenie zwrotu jeżeli nie całości , to przynajmniej jakiegoś procentu wydanej kwoty na prywatne leczenie przez NFZ .
, ale to już po wyborach jesiennych . Wreszcie będzie porządek , a nie samowola lekarzy . Potem to mogą żądać podwyżek , tylko ze świadomością ,że wszyscy obywatele , całe społeczeństwo łożyło na ich wykształcenie , bo tak niestety jest , z tym ,że o tym po skończeniu studiów zapominają .
wilk23.07.2019, 18:49
Widzisz maverick-wolne media.Możesz swobodnie głosić swoje brednie. Askorbinian sodu we wlewie-ha ha ha! A zastrzyk z ołowiu i rtęci to Ty dostaleś.Myślę ze Twoje wpisy to czyste prowokacje, bo nie sądzę, że jesteś tak oglupiały.Zdrowia.
pacjentka do pacjentka23.07.2019, 10:26
Żadne brednie. Polska służba zdrowia potrzebuje zmian systemowych. NIE TYLKO GINEKOLOGIA. Zmian tych niestety nikt nie jest w stanie przeprowadzić z dnia na dzień. Wykształcenie nowych kadr specjalistów to kwestia co najmniej 10 lat. Przy założeniu że już zostaną zwiększone limity przyjęć na studia. Zamiast najeżdżać na lekarzy zauważcie że żądania podwyżek spowodowane są złożonymi czynnikami a nie samą chciwością lekarzy.
A kwota 21 000 zł za semestr nie jest wzięta z sufitu. Krakowska A. Frycza M. oficjalnie taką kwotę umieszcza w cenniku. I to jest samo czesne.
Ktoś poruszył sprawę prywatnych klinik. A wiecie że konkurencja bardzo dobrze wpływa na każdy rynek. :) Proponuję w N.T. założyć prywatną ginekologię podpisać umowę z NFZ wiele przychodni już tak działa i można się tam leczyć w ramach ubezpieczenia.

A do wszystkich rozżalonych złym traktowaniem pacjentek. Leżałam na ginekologi i w N.T. i w Zakopanem i nigdzie nie spotkałam się ze złym traktowaniem. Może pacjentki nie powinny wykazywać postawy "PRZEPRASZAM ŻE ŻYJĘ" Wiadomo że na ginekologi może boleć i trzeba być na to przygotowanym.

Chcecie zlinczować lekarzy przyjmujących prywatnie. To załóżmy że żaden z lekarzy prywatnie nie przyjmuje :) i wyobraźcie sobie kolejkę w przychodni na NFZ. i TERMINY

Pozdrawiam wszystkich Elektryków Fryzjerki i Kosmetyczki :) których zarobki służą do celów porównawczych.
maverick23.07.2019, 10:07
@ Zaszczepiony przeciwko ...
Widzę że strasznie nurtuje Cię zagadnienie i masz dylemat czy ziemia jest płaska czy nie. Proponuję podróż samolotem, która Cię powinna oświecić w tym temacie. Jeżeli Cię na to nie stać, albo szkoda Ci pieniędzy, to udaj się na jakieś międzynarodowe lotnisko i postudiuj tam sobie godziny wylotów i przylotów do innych krajów, albo w internecie wejdź na stronę gdzie się rezerwuje bilety lotnicze, a najlepiej po prostu porozmawiaj z kimś kto kiedyś leciał samolotem, taka osoba wyjaśni Ci ten problem i już więcej nie będziesz się głowił czy ziemia jest płaska czy nie.
Wlewów dokonuje się z askorbinianu sodu a nie żadnej witaminy C, o szkodliwości szczepień ochronnych porozmawiaj z rodzicami dzieci autystycznych. To niestety nie lekarzom, ale nam, zwykłym ludziom, trudno ukryć jest przerażenie.
leming doskonały23.07.2019, 10:04
do : Zaszczepiony Przeciwko Obietnicom Bez Pokrycia

Nie masz zielonego pojęcia o tym, o czym dyskutujesz - powielasz info lobbystów koncernów farmaceutycznych i uważasz się za wszechwiedzącego - maluczka dygresja, dlaczego Polska nie bierze przykładu z państw europejskich (za wyjątkiem Bułgarii) i dopuszcza szczepienia nowo narodzonych w pierwszej dobie życia - czyżby Niemcy, Rosja, Wielka Brytania, Francja, ba - nawet Izrael itd byli w błędzie ??? Odpowiedź na to i wiele podobnych pytań znajdziesz u wujka google
Zaszczepiony Przeciwko Obietnicom Bez Pokrycia23.07.2019, 09:01
@maverick
Słysząc te brednie, nie poparte ani jednym wiarygodnym badaniem, o cudownych efektach wlewów witaminy C, DSMO i szkodliwości szczepień ochronnych, które powielasz na tym forum bez opamiętania, lekarzom trudno ukryć przerażenie.
Ciekawe kiedy zaczniesz się rozpisywac o tym, że ziemia jest płaska?
maverick22.07.2019, 23:27
@ Godzina Brutto:
No więc w tym właśnie tkwi problem z większością polskich lekarzy, że niestety nie chcą się uczyć nowych rzeczy, a nauka ostatnimi czasy , w tym medycyna, poczyniła olbrzymie postępy. Więc nie kpij sobie z fryzjerów, bo większość lekarzy nie potrafi ukryć przerażenia na twarzy gdy im się mówi o wlewach z askorbinianu sodu, albo o wodzie utlenionej, DMSO, i wielu innych rzeczach - ni hu hu, bo ich tego na studiach dwadzieścia lat temu nie uczyli, ergo wszystko to jest szarlataneria. Oni wolą żyć w wstydzie że przez zgodnie z procedurami podany zastrzyk dziecko do końca życia będzie potwornie cierpiało aniżeli dowiedzieć się o niebezpieczeństwie szczepionek dla dzieci.
Godzina Brutto22.07.2019, 22:00
@ turysta
ty to masz rację, taki lekarz, to się raz nauczy i już umie, a tak fryzjerka musi całe życie się uczyć - ciągle nowe farby, ciągle nowe mody...
turysta22.07.2019, 19:49
Kto tu pisał o fryzjerzy i elektryk? Ale się uśmiałem. Fryzjer i elektryk muszą zainwestować Własne pieniądze, myśliciel jeden. Lekarzowi warsztat pracy zafundowało panstwo, w dodatku jeśli rzeczony lekarz ma prywatna praktykę (a wszyscy mają), to swoje pacjentki kieruje do szpitala (podobno któryś z ordynatorow umawial się w szpitalu by zrobić usg, bo jeszcze swojego nie miał). Zdemorlizowani towarzystwo
Godzina Brutto22.07.2019, 19:04
@maverick
Nie musze pytać fryzierki ani elekrtyka ile zarabiają -zapewne opowiedza mi o tym jaka droga jest farba do wlosów i przełaczniki elektryczne... informuje ile to mnie kosztowało.
Obowiazkiem państwa (konstytucyjnym) jest zapewnienie opieki zdrowotnej, a wcale nie jest obowiazkiem praca dla przyjemnosci. Skoro ktos uwaza, ze fryzjerzy zarabiaja duzo moze zostac fryzjerem inny może zostać elektrykiem a jeszcze inny ginekologiem. Dlaczego elektryk ma brać tyle ile pozwala zapotrzebowanie na kego uslugi a lekarz już nie?
kalkulator22.07.2019, 19:00
Za "wybitne" osiągnięcia w zarządzaniu Szpitalem - Jego Szef CO ROKU ZGARNIA PREMIĘ ok. 25 tyś zł - a Ty ludzie pracuj cały rok za ok. 20 tyś. - to co się dziwić lekarzom ???
maverick22.07.2019, 16:01
@ Godzina Brutto:
Co za bzdury wypisujesz? Weźmy tego fryzjera: 300 złotych za pół godziny pracy, czyli 600 zł na godzinę, czyli razy osiem to daje 4 800 zł dziennie, a elektryk tysiąc złotych (500 x 8 x dwa, bo jak piszesz "Żadna z tych czynności nie trwała dłużej niż 30 min.") za jeden ośmiogodzinny dzień pracy. To jest bardzo mało poważne to co tu piszesz. Idź lepiej i zapytaj się pierwszej lepszej fryzjerki ile zarabia i nie pisz już więcej takich bredni.
Godzina Brutto22.07.2019, 15:17
Przyszedł do mnie elektryk, coś tam popodpinał, wziął 500 zł. Żona poszła do fryzjera - jakieś farba i modelowanie i 300 zł poszło...Żadna z tych czynności nie trwała dłużej niż 30 min. Pytam za każdym razem - dlaczego tak drogo. Odpowiedź, takie mam stawki, jak się nie podoba proszę znaleźć sobie tańszego fryzjera, tańszego elektryka...
Gdybym chciał być fryzjerem albo elektrykiem uczyłbym się na fryzjera lub elektryka. Gdyby ten elektryk albo ta fryzjerka chcieli być ginekologami, powinni byli nimi zostać.
A najwyraźniej ginekolodzy takie mają stawki - jak się nie podoba, to trzeba poszukać tańszych.
Obserwator22.07.2019, 12:18
Proponuję aby wszystkie pacjentki, które prywatnie odwiedzają tych trzech ginekologów zmieniły ich na innych wówczas się dowiedzą co stracili. W tym momencie nie ma znaczenia czy 200 brutto za godzinę, czy może 500, kwota jest tak abstrakcyjna, że na próżno szukać poparcia u czytelników. Zejdźcie na ziemię i pamiętajcie że przychodząc na ten świat nic nie przynieśliśmy i gdy będziemy odchodzić też nic nie zabierzemy. Bycie lekarzem kiedyś kojarzyło się z misją i chęcią niesienia pomocy bliźnim, a to z czym kojarzy się teraz to pazerność i brak wrażliwości na ludzką krzywdę. Niech każdy z lekarzy ginekologów zrobi sobie rachunek sumienia, jeśli jeszcze go ma i odpowie na pytanie czy naprawdę jest tak mocno pokrzywdzony, a może żyje w ubóstwie i skrajnej nędzy niczym dr Judym.
do pacjentka22.07.2019, 11:00
Łżesz w żywe oczy.
koza22.07.2019, 10:12
Patologia i to gigantyczna. Budują prywatne kliniki w państwie gdzie opieka lekarska ma być niby bezpłatna. Wiadomo że u siebie będą dyktować cenę. Ale jak bardzo trzeba być bezczelnym żeby żądać gwiazdorskiej gaży 200 zł za godzinę w kraju gdzie 70% społeczeństwa zarabia najniższą krajową. To chyba ok 15 zł za godzinę. Winne są kolejne nieudolne rządy i rozpasanie panów doktorów. Mamy to na co pozwalaliśmy od lat 80-tych. i konia z rzędem temu kto będzie teraz miał pomysł na wyjście z tej sytuacji
maverick22.07.2019, 09:17
@ LOK@jk:
Stosujecie bardzo niski atak za pomocą argumentum ad personam. Powinniście się tego wstydzić. To jest problem strukturalny źle zorganizowanej służby zdrowia, ten szpital tak funkcjonuje nie z winy, ale pomimo wielu starań obecnego dyrektora żeby było jak najlepiej, ale się nie da, bo takie są przepisy i procedury. Bądźmy poważni. Każdy dyrektor stara się aby w jego placówce wszystko funkcjonowało jak najlepiej. Atakiem ad personam torpedujecie zmiany i poprawę funkcjonowania tego szpitala. Jesteście jak ci esbecy w cywilnych ubraniach wtopieni w tłum przed stanem wojennym, którzy gdy studenci zaczynali się dogadywać z władzą, planować spotkanie, itd., nagle wyrastali jak spod ziemi z workiem kamieni i obrzucali radiowozy ZOMO kamieniami. Tak wy samo teraz, dzięki waszym personalnym atakom na dyrektora rząd może usztywnić swoją pozycję, na zasadzie: to jest nasz człowiek w terenie, jest atakowany, trzeba go bronić. To przecież nie o dyrektora tutaj chodzi.
jaga222.07.2019, 06:43
Ja wolę zapłacić niż cierpieć i czekać na przyjęcie do specjalisty. Choroba nie daje funkcjonować normalnie ,dobrze że jest mozliwość leczenia prywatnie
nie ślepy22.07.2019, 00:51
Wystarczy popatrzeć jakimi "brykami" jeżdżą ginekolodzy...i ich żony!
jk21.07.2019, 21:37
Dyr.jak by się uczył na lekarza to też by się domagał podwyżek, no ale jak się ma tylko amerykańską szkółkę , to tak się zarządza, że brakuje lekarzy a jak się ma dobrych to się ich wykańcza na starcie.
LOK21.07.2019, 21:04
Popatrzcie na tego PAna na zdjęciu. Dzięki niemu lekarze odchodzą a tym którzy zostają trzeba zapłacić więcej.
Oczywiście można ich pogonić ale na ich miejsce nikt dobry nie przyjdzie.
I kto na tym ucierpi?
pacjentka21.07.2019, 19:36
Na wstępie zaznaczę że nie jestem lekarzem ani nie mam nikogo w rodzinie a moje spostrzeżenia wynikają (niestety) ze zbyt częstej w ostatnim czasie konieczności korzystania z usług służby zdrowia.
Moje spostrzeżenia są następujące:
1)Lekarze ze specjalizacją ginekologia są jednymi z najbardziej dostępnych na Podhalu czy w przychodni czy prywatnie można się ""dostać" do lekarza z dnia na dzień.
2) Lekarze innych specjalności kardiologia, neurologia, chociaż prywatnie termin oczekiwania na wizytę bardzo długi nawet kilka miesięcy, chirurg naczyniowy swego czasu pół roku oczekiwania w szpitalu (noga do czasu wizyty - po urazie- wyzdrowiała :) samoczynnie. :)
3) Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie co zrobić żeby służba zdrowia była bardziej dostępna. Tylko to pytanie trzeba postawić np Ministrowi Nauki i Szkolnictwa Wyższego, może zwiększyć limity przyjęć na studia. Podstawowe prawa rynku wysoki POPYT niska PODAŻ powoduje wzrost CENY.
A tak dla porównania opłata za semestr nauki na krakowskiej uczelni 21 000 zł inne kierunki średnio 2 500 zł tu nie ma pomyłki.
* 12 semestrów nauki + specjalizacja
można się zapozna z cennikiem i odpowiedzieć sobie na pytanie skąd takie różnice w zarobkach. https://www..../
Są też uczelnie "bezpłatne" tylko ilu kandydatów na jedno miejsce.
Można też studiować za granicą też nie za darmo tylko że Polska jako kraj sama powinna dążyć do tego żeby mieć wykształcone kadry medyczne.

Dla wszystkich komentujących :) można było studiować na teoretycznie darmowych studiach medycznych póżniej zrobić specjalizację i kasować za godzinę w szpitalu czy na wizytach prywatnych. Pozdrawiam wszystkich komentujących.

PS. Osobiście po wielu latach nauki akurat w innej dziedzinie (może mniej odpowiedzialnej ale jednak) zastanawiam się dlaczego nie nauczyłam się "robić" paznokci 100 zł za 10 szt :)
maverick21.07.2019, 18:52
@ zez:
Czy aby na pewno są na bieżąco z odkryciami naukowymi? Śmiem w to wątpić i uważam że większość lekarzy w Polsce jednak się nie uczy nowych rzeczy, o czym przekonuje mnie ich wrogość do wlewów z askorbinianu sodu na ojomie (przez co niepotrzebnie umierają im chorzy na sepsę), oraz ich gorliwość w dawaniu zastrzyków z ołowiem i rtęcią dzieciom tuż po urodzeniu. Nie czytają Andrew Wakefielda, dr. M. Hollick'a, Gheorge Flechasa, Thomasa Levy'ego, dr Aleksandry Niedźwieckiej i wielu, wielu innych lekarzy naukowców, którzy dokonują nowych przełomowych odkryć w medycynie i którym historia przyzna rację, to pewne. Oni tylko za pieniędzmi patrzą i marzą o 7 dyżurach pod rząd, czyli 7x24 godziny tj. 168 godzin non stop w pracy - mało którego lekarza dziś obchodzi fakt że wiedza podwaja się co pięć lat, oni pod tym względem zatrzymali się w momencie ukończenia swoich studiów.
nadzieja21.07.2019, 16:26
Lekarze ,nauczyciele , księża itd , itp.dać im ile chcą i szacunek dla leni !
Obywatel21.07.2019, 15:48
Zez i ewentualnie Edi
Widać, że jesteście lekarzami lub ich rodzinami. To że się dokształcacie, kupujecie książki, czytacie pisma i itp to nie tylko wasz "przywilej".
Jestem urzędnikiem po studiach do waszych zarobków mi mila i ho, ho
i też ustawicznie muszę się dokształcać, czytać żeby nadążyć za zmianami
przepisów, które serwuje mi państwo.
Dan - 100 % racji,
gwiazda.21.07.2019, 14:55
Problem ginekologii jest identyczny do problemów aktualnych lub przyszłych z innymi oddziałami- po prostu lekarzy jest za mało i bedzie jeszcze mniej. A im jest ich mniej, tym bardziej są przepracowani i zniechęceni do pracy w zpitalu bo pacjentów przecież nie ubywa! Więc logiczne, że pójdą pracować tam gdzie zarobią więcej, a zmęczą się mniej. Co w tym dziwnego? To samo dotyczy fryzjerki, hydraulika którzy przecież nie zarabiają gorzej. 150 zl u fryzjera to dość powszechna kwota.
nayczyciel21.07.2019, 14:07
a nauczyciele kontraktowi bedom zarabiać 200 zł powyżej minimalnej krajowej hehe
no cóż21.07.2019, 13:59
Ginekolog...ty ten zawód to z zamiłowania uprawiasz? Bo z wykształcenia na pewno nie... Rozumiem że ty z tych co "żądzili" 8 lat i łączysz się z nimi w "bulu"...? To zrób tak jak powiedział twój guru - zmień pracę, weź kredyt...
no no21.07.2019, 13:54
Iwona...taj samo wyksztalceni? Za długo na słońcu byłaś? Po pierwsze mowa tu ja pieniądzach ZA DODATKOWE DYŻURY a nie stawce wynikającej z umowy o pracę . Po drugie pielęgniarki nie zarabiają 18zl/h, po trzecie stawianie ich w jednej linii z ratownikami to obelga.-z całym szacunkiem dla ich zawodu ale to co "umieją"ratownicy po ich wykształceniu to jakiś żart...
skarbek21.07.2019, 13:28
Zlikwidować cały szpital bo i tak chodzimy prywatnie.
kebab21.07.2019, 12:33
do zez- faktycznie. na kardiologi jeden z lekarzy ma 7 dyżurów pod rząd czyli jest w pracy 7x24 godziny tj. 168 godzin non stop!!!!! Panie Boze broń trafić w ręce takiego śpeca. gdzie inspekcja pracy, nfz, jakiś nadzór?
Gośka21.07.2019, 12:25
Ktoś pisze poniżej że lekarze nie cieszą się szacunkiem. Jako pacjentka chciałam zaznaczyć, że są tacy lekarze, których pacjenci szanują, bo są w stanie poświęcić czas za który płacimy (prywatnie, czy z podatków), żeby nas skutecznie leczyć. Większość niestety faktycznie, to zwykli materialiści, zupełnie niezaangażowani w problem pacjenta, zainteresowani wyłącznie kasowaniem za wizytę. A już zupełnie nie toleruję tych typów, którzy swój zawód wykorzystują, podkreślając, że są lekarzami, bo liczą, że otrzymają coś za darmo. Tych w mojej pracy kasuję podwójnie. Ale niestety to też wina niektórych pacjentów, którzy przymilają się, przynoszą swojskie kiełbaski, oscypki, wyszukane alkohole, kopertki i inne prezenty. Lekarz ma płacone za to że pracuje i moralnym dnem jest ten, który poza swoim wynagrodzeniem przyjmuje dodatkowe dary. Albo akceptuję to co dostaję od szpitala, albo ustalam sobie własną stawkę i dziękuję za pracę w szpitalu, idę na swoje, otwieram gabinet i tam zarabiam tyle ile mi pacjent zapłaci, a dobremu lekarzowi 150, czy nawet 250 zapłaci. Zawód jest straszenie zdemoralizowany, zepsuty i niewielu poznałam lekarzy których szanuję. Jak mieszkałam w Niemczech to nie do pomyślenia było, żeby ktoś lekarzowi prezenty zanosił, albo żeby lekarz dopominał się lepszego traktowania, bo jest lekarzem. To możliwe chyba tylko w naszym zaścianku. Ale to oczywista wina władz, które powinny takie rzeczy regulować. U nas boją się to .... ruszyć, żeby bardziej nie śmierdziało!
Dan21.07.2019, 11:57
Nie znam dokładnie sytuacji finansowej tych konkretnych lekarzy w szpitalu, więc nie mogę krytykować ich żądań, ani postawy dyrektora. Ale poznałem na własnej skórze służbę zdrowia i jestem wściekły, kiedy w moim rocznym rozliczeniu PIT, stoi że na NFZ poszło ok. 8 tys. i co rok coraz więcej, a ja każdorazowo, żeby dostać się do lekarza muszę iść prywatnie i płacić dodatkowo po 150 zł albo więcej i jeszcze siedzieć w kolejkach godzinami. To jest zdecydowanie nienormalne! Niech w końcu pisowcy popracują nad tym którejś nocy, bo za 8 tys. to mogę chodzić na prywatne wizyty, niech mi po prostu tej kasy państwo nie zabiera, a jak już zabiera to chcę mieć za to konkretną usługę, a nie być odesłany z terminem za rok czy dwa! To jest zwykłe złodziejstwo, ja za moje pieniądze czekam w bólu na rezonans pół roku, a byle pijaczkowi nie płacącemu na NFZ nic, robi się rezonans w 5 minut po przywiezieniu na SOR. To jest normalne?
Zwykli ludzie21.07.2019, 10:52
My też chcemy podwyżek.
pacjentka21.07.2019, 10:48
do kardiologa pół roku, to hańba przecież to serce nikt nie idzie na na wizytę bo nie ma co robić kardiolog powinien przyjmować od ręki , zaraz po zarejestrowaniu a tak jest żeby chodzić prywatnie
pacjentka21.07.2019, 10:41
Lekarze na umowę o pracę od 7-14.30 mają stawkę ustaloną wg tabeli,czyli pensję dodatek stażowy itp , a na dyżury mają stawke godzinową która nie jest mała, skoro lekarz w kwietniu przekracza limit na ubezpieczenie i nie można już składek potrącać, albo przekracza próg podatkowy 30%, to mają mało zatrudnić innych lekarzy bo tu w nowotarskim szpitalu tylko pieniądz a opieki nie ma, wstyd biedni lekarze
@Podatnik21.07.2019, 09:27
Kaczyński obiecał oddać POLSKĘ ........... :(
I robi to krok po kroku..... a po wyborach już nie będziemy mieli nic do powiedzenia :(
Radek21.07.2019, 09:24
500 PLUS SPRAWIŁO że w Polsce zaczyna brakować ginekologów
Pacjentka21.07.2019, 09:09
Jesli Pan ulegnie dyrektorze,będą następni.Zamknąć oddział.Bedą prosić o pracę w innych szpitalach za mniejsze pieniądze.Pacjentki znajdą miejsca w innych szpitalach.
Wstyd.Zenada..Dobre słowo i opiekę kupuje się za duże pienidze w prywatnych gabinetach.Skoro lepiej hydraulik zarabia-proszę się przekwalifikować.
Iwona21.07.2019, 08:42
A pielęgniarki, fizjoterapeuci, ratownicy to nie zasługują na podwyżkę ? Dalej mają pracować za 18 zł na godzinę? Przecież tak samo są to wykształceni osoby, a to że mają inną prace nie znaczy że ma być tak kolosalna różnica w zarobkach. Kto nad pacjentami w nocy czuwa? Pielęgniarka-to od niej zależy w tym momencie życie pacjenta oraz jej prawidłowa diagnoza i reakcja. Czasem lekarz jest na zabiegu lub np na konsultacji kto wtedy zaczyna np reanimować ? Wstyd i jeszcze raz wstyd. Do tego cała pogarda lekarzy do personelu i ich wyższość.
Obserwator21.07.2019, 08:23
Zatrudnić absolwentów na etaty i zapytać lekarzy ilu z nich ma gabinety i wyciąga niezła kase za każda wizytę po 100 do 150 za osobę i czy odprowadzają od tego podatek? Zwolnili się? dobrze niech szukają pracy gdzie indziej. Po lekarzach przyjdą nauczyciele i tez zażądają po 100zał za godzinę i bankructwo kraju na amen
anna21.07.2019, 07:59
Jedna rada się nasuwa ,na studia medyczne otworzyć szeroko wrota i lekarzy będzie pod dostatkiem ,czy to takie trudne do spełnienia.
Gość21.07.2019, 07:30
A prywatnie to co gdzie kasy fiskalne po gabinetach a oni zadają podwyżek masakra
zez21.07.2019, 07:07
A wiecie dlaczego chca podwyżek? A wiecie po ile godzin bez
odpczynku, wyspania się , musza tam zapieprzać , bo BRAK JEST LEKARZY ???!!! Maja rację. To ciężką i odpowiedzialna praca za ludzkie życie. A wiecie, żę cały czas musza się dokształcać i byc na bierząco z nauką? że musza jeździć na rózne sympozja, nukowe wyklady? Placić sobie za benzynę, hotele itp Że musza kupować sobie książki . odpowiednią prasę zawodową , jak chca byc na bieżąco z medyczna wiedzą? A oddałbyć w ręce niewyspanego, zmęczonego lekarza swoje dziecko, żonę matke , siebie? Mają zarabiać dobrZe, nawet bardzo dobrze i ich praca jest wyjatkowo ODPOWIEDZIALNA ZA LUDZKIE ŻYCIE. FEKT BĘDZIE TAKI, ŻE PRZEZ OSZCZĘDNOŚCI ZOSTANIE ZAMKNIĘTY ODDZIAŁ , TEGO CHCECIE? tO DYTEKTOR ZARZĄDZA ŹLE. Śmieszy mnie porownywanie3 zarobków jakiegos murarza, czy ekspedientki w sklepie. Trzeba było się uczyć, Studiować, siedzieć po nocach przy książkach, wkuwać wiedzę, robić specjalizacje doktoraty itp a nie narzekać teraz. Śą zawody, ktore muszą być dobrze wynagradzane , dla naszego wlasnego dobra i nie podskakujcie , bo w końcu Ci lekarze odejdą, a jest ich mało i wtedy bedziecie sie leczyc u znachorów, A wiecie, żę o lekarzy jest trudno, chcecie, żeby zatrudnił starych zramolałych juz lekarzy co powinni siedzieć na emeryturze??
4 ciąża 2 w nt nie polecam21.07.2019, 01:14
Lepiej jechać do Krakowa czy Zakopanego.
Jesta21.07.2019, 00:52
Lepiej zlikwidować
rak21.07.2019, 00:32
Niech likwidują ! lepiej jest w zakopcu!
adek21.07.2019, 00:14
dlaczego odszedł dr Gierba ? Jeden z najlepszych specjalistów od kardiologii w tym szpitalu ?
Uuuuuaaa21.07.2019, 00:10
@Korwin Bogusława

A co "Pani" może wiedzieć o prawdziwych pieniądzach /.../

Proszę nie atakować innych komentujących. Moderator.
Mariusz20.07.2019, 23:25
Proponuję przesunąć lekarzy z innych oddziałów. Pani Dyrektor przesuwa pielegniarkami ze specjalizacja z jednego oddziału na drugi to dlaczego lekarz nie może zostać przesunięty? Proszę wydać polecenie służbowe, rotacja, potem znajdziecie personel. Lekarz przecież jest podobno bardziej wykształcony. To poprzesuwac.
maverick20.07.2019, 22:55
@ Korwin Bogusława:
Nie jestem pewien czy lekarze składają dzisiaj przysięgę Hipokratesa, a już na pewno nie może ona być obecnie tak rozumiana jak w starożytnej Grecji.
To jest bardzo poważna kwestia ta przysięga Hipokratesa, tj. do jakiego stopnia powinna ona obowiązywać lekarzy. Na przykład ci trzej lekarze, bez których oddział nie mógłby funkcjonować: czy mają oni prawo złożyć wypowiedzenie ze względu na za niskie zarobki? Ze względów osobistych - tak, aby się dokształcić, uaktualnić swoją wiedzę medyczną, itp. - tak, ale czy mogą powiedzieć że odwrócą się od pacjentów zamiast ich leczyć ponieważ za mało zarabiają? Czy sanitariuszka w czasie Powstania Warszawskiego powiedziałaby że nie opatrzy Powstańcowi rany, bo nie dostanie za to wysokiego wynagrodzenia?
Natomiast co do wypowiedzi dyrektora szpitala to pamiętajmy, że oni ot tak bez powodu nie ogłaszają że mają problem z pieniędzmi. Mamy rok wyborczy, czy przypadkiem nie chodzi tu o politykę faktów dokonanych w tym sensie, że nagle okaże się że szpital niby to musiał ulec presji, zadłużono go na kolejne miliony, no bo przecież nie było innego wyjścia, trzeba było podnieść lekarzom płace, a rząd na parę tygodni przed wyborami po cichu przełknie to dodatkowe zadłużenie? Tylko żeby komuś choćby przez jedną sekundę nie przemknęła nawet myśl że ktoś inny będzie to wszystko finansował, a nie my, czyli całe społeczeństwo.
Podatnik20.07.2019, 22:40
Dokładnie , miało być likwidacja nfz zus pup itp. Stop urzedasom. Kaczynski coś obiecał, to czyń. Rozwiązać i zwolnić 1 milion urzędasów
Edi20.07.2019, 22:32
Jeśli mr hydraulik bierze 150 zeta za 15 min "roboty"- bez paragonu oczywiście - i tak każdy "wyucony fizyczny szpecjalista" to szuweren musi poczuć, że wiedza kosztuje a dojenie państwa to droga donikąd wbrew szołmenom z TVpic ... A jak szuweren nie kuma to się leczyć u dr-a googla - przecież się szuweren pono na wszystkim zna - tak bakbi we wsi godoją. A gąb nazwiskami porządnych ludzi sobie szuweren niech nie wyciera, bo kasy z pińcet braknie. Nie chcece "wykształciuchów" to się sami uczcie i leczcie - tak jest po prostu honornie. Jamen
1000kilometrów20.07.2019, 22:28
@Tak Kaja to wraz dużo, najlepiej by było jakby podatku nie było, ja pracując w klubie motocyklowym najwyzej w hierarhi klubow oznaczonych MC mam 120 na godzine brutto i jakoś idzie przeżyć, i z kobietami mam bardzo duzo pracy, ale wiadomo nie kazdemu dogodzisz
Urzędnik20.07.2019, 22:24
Ginekolog w prywatnym gabinecie przyjmuje 4 x w tyg. Za 3-10 min wizyty bierze od 150-250 zł. W kazdy dzień ma 30 pacjentek jak nic. W szpitalu nawet jak ma 150 brutto na h to jest luxus. Boże ludzie tyle dniówki nie mają....Ja sam tyle nie mam po 22 latach pracy
nowotarzanka20.07.2019, 21:57
Lekarze zadaja podwyzki ale prace w szpitalu olewaja.Odpoczywaja na dyzurach aby miec sile po pracy przyjmowac w swoich prywatnych gabinetach.Lekarze ktorzy pracuja w szpitalu nie powinni miec prywatnych gabinetow.Prywatnie kasuja pacjentki a na badania wysylaja do szpitala bo tam jest drogi i dobry sprzet to jest kpina.Panie dyrektorze zadnych podwyzek nie dawac.Nie chca pracowac niech odchodza,jest sporo dobrych lekarzy ktorzy by pracowali a nie maja mozliwosci dostac pracy bo podobno nie ma etatow.
Korwin Bogusława20.07.2019, 21:34
Bez przesady! 200 zł (nie 150) za godzinę w szpitalu publicznym? Oni mogą wszyscy! bo prawie wszyscy prowadzą działalność gospodarczą, wołać nawet i 1000 zł za wizytę w swoim gabinecie! Jak im ktoś tyle zapłaci. Gdzie przysięga Hipokratesa panie i panowie lekarze?!!! Gdzie dobro pacjenta? WSTYD!!!!
Lgpd20.07.2019, 21:33
Narracja PIS zdyskredytować grupę roszczeniową podając nieprawdziwe dane i fakty. Wierzba jest w tym mistrzem, do czasu.
Ginekolog20.07.2019, 21:29
To zdjęcie to jest obraz dyrektora. Szuka doktorów podobno. Jak mu Imiolo nie znajdzie to on tego na pewno nie zrobi. Podniecanie się niby dobrym wynikiem finansowym szpitala przynosi skutki. Ludzie mają w d*** wynik finansowy oni potrzebują pomocy w chorobie. W nowym targu nie ma kto leczyć. Dyrektor wymienia zastępców ds lecznictwa bo oni po pewnym czasie nie akceptują jego podejścia do leczenia ludzi. Czuje się silny bo "podobno jest z koalicji żądzącej.
Smutek20.07.2019, 21:25
Drodzy Lekarze!!! Proszę pamiętać pieniądze to nie wszystko i szczęścia nie dają... Za to fajnie mieć przyjaciół i szacunek. Życzę Wam nie pieniędzy a szacunku ludzi. Dawniej lekarzy szanowano teraz nie bardzo a wpływ na to ma między innymi Waszą postawą. Jest wielu wykształconych ludzi którzy mają ogromną wiedzę i wcale nie zarabia takich kroci. Pozdrawiam
Mąż20.07.2019, 20:52
Qurrrr.....trzymajcie mnie....
maverick20.07.2019, 20:25
Jeżeli w tym szpitalu nazajutrz po urodzeniu dziecka wstrzykuje mu się wszelkie szczepionki z neurotoksynami, kiedy jeszcze nie rozwinęła się u noworodka tzw. BBB (blood brain barrier) zamiast robić to dopiero po trzech latach od urodzenia, to lepiej zamknąć taki oddział. Co pan dyrektor zrobił w tym kierunku aby noworodków w tym szpitalu nie faszerowano toksynami w szczepionkach? To mnie interesuje, a nie to że pieniędzy nie ma na żądania płacowe lekarzy, bo nagle straszna rzecz się stała i losy całej ludzkości zależą od trzech pojedynczych lekarzy, czyli jak bumerang powraca mitologia grecka, lekarze w roli półbogów, błękitna krew i niezastąpieni, a nam maluczkim nic do ich wysokich sporów ponad chmurami na Olimpie - żenua!
kaja20.07.2019, 20:05
pan dyrektor nie raczył zaznaczyć ,że jest to stawka brutto .....
Teddy Kaczynski20.07.2019, 19:58
Jak na godzinę 150 jak jo mom tyle na dzień....To jo mogę iść za nich za 20 na godzinę.
derret20.07.2019, 19:52
Specjalista wodociągów Rabczańskich będzie przyjmował porody za tydzen :)
nowotar20.07.2019, 19:37
Obiecywali nam przed wyborami likwidację NFZ i jak do tej pory cisza.Po co utrzymywać biurokratów,lepiej ich budynki przeznaczyć na placówki medyczne a ich wysokie pensje na podwyżkę dla lekarzy.Proste tylko dlaczego tak trudno to zrealizować.
utrata zaufania20.07.2019, 19:28
...nie dać ani grosika-to nie są "lekarze".Ludzi tego pokroju nie powinien
zatrudniać,żaden szpital czy przychodnia...
kaka20.07.2019, 19:08
a ja za godzinę pracy wcale nie lekkiej mam 10 zł i muszę przeżyć brawo WY
Nowotarzanka20.07.2019, 19:05
Dr Wolski pierwszy po podwyżkę, a na oddziale spędza po 5 minut i zero zainteresowania pacjentkami. Leżałam tydzień na jego oddziale i łącznie widziałam go może z 3 minuty, jak wpadał na wizytę to dosłownie wpadał bo nawet nazwiska nie zdążył przeczytać i już go nie było. Mam nadzieje ze Dyrektor znajdzie zastępstwo za tych trzech mądrych i oddział w Nowym Targu zacznie wreszcie normalnie pracować a nie tak jak pod rządami Wolskiego - ten niech pozostanie przy wizytach prywatnych, tak samo jak jego zastępca.
ja-nie20.07.2019, 18:53
Stawki są słuszne. A Wierzba niech poda się do dymisji , bo jest złym trybem w tej machinie.i
Aga20.07.2019, 18:30
Oj w głowie się lekko popier...ło!Ale sami sobie kręcą bicz, bo która z nas pojedzie do lekarza co nie leczy w szpitalu!!! Nigdy się nie mogą nachapac kasy, a w gabinecie jeszcze nigdy nie dostałam paragonu ale zgłoszę to do skarbówki.
NFZ20.07.2019, 18:13
Podajcie ile mają teraz lekarze na godzinę a będziemy wiedzieć czy mają rację?
chore to20.07.2019, 18:11
na wycięcie znamienia czerniaka, w tym szpitalu muszę czekać do stycznia 2020 - u znanego chirurga. może dożyje nie wiem
totalne dziadostwo20.07.2019, 18:05
był kardiolog z prawdziwego zdarzenia teraz go nie ma .czas oczekiwania do nowego kardiologa pół roku . Skandal panie dyrektorze!!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl