02.08.2019, 17:25 | czytano: 6363

Problem na Gubałówce nie zniknął (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak
ZAKOPANE. Wydawać by się mogło, że po wprowadzeniu poprawki na mapach Google, o które wystąpili zakopiańscy urzędnicy, problem przejazdów samochodów przez zamkniętą dla ruchu ul. Stanisława Zubka powinien zniknąć. Nic bardziej mylnego.
Patrol Straży Gminnej z Kościeliska na wjeździe na Gubałówkę od strony Salamandry skontrolował dziś i zawrócił w przeciągu pół godziny kilkadziesiąt samochodów, które mimo znaku zakaz ruchu próbowały przejechać ulicą Stanisława Zubka.
Kuriozalnym jest fakt, że połowa kierujących autami to mieszkańcy powiatu tatrzańskiego i nowotarskiego, którzy bez próbują sobie skracać drogę przepychając się samochodami pomiędzy spacerującymi ludźmi.

W wielu przypadkach kierowcy nie stosując się również do znaku "strefa zamieszkania". Pojazdy w tej strefie nie mogą przekraczać prędkości 20 km/h. Jednak tam, gdzie w danym momencie nie ma turystów, kierowcy potrafią nawet trzykrotnie przekraczać dopuszczalną prędkość.

pk/zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
obserwator03.08.2019, 17:48
A co się tak upierają i są tacy upierdliwi , by tą drogą nie jeździć ? Co to komuś tak wadzi i angażuje tyle ludzi , policji i straży? tamci zamiast strzec porządku i łapać chuliganów i złodziei , zajmują się nieistotnymi pierdołami . Gdzie tu logika , gdzie tu sens . Debilizm totalny . Kiedy będzie normalnie , a droga będzie służyła samochodom i ludziom ? Puk , puk , puk w głupie puste głowy .
kierowca03.08.2019, 15:47
Jak w ciągu dnia panuje totalny bałagan prowadzony przez handlujących, oraz furmanów ze swoim taborem, gra w trzy kubki, wtedy nie ma żadnej straży gminnej ale straszyć kierowców mandatami to są pierwsi zresztą tylko do tego się nadają.
xxx02.08.2019, 22:35
Kazdemu po 100 mandatu i maja dziennie kilka tysiecy
pietrek02.08.2019, 18:03
A dlaczego na zdjęciu nr 6 twarz strażnika jest zamazana ?. Przecież to funkcjonariusz publiczny w trakcie wykonywania swoich obowiązków służbowych.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl