05.08.2019, 17:30 | czytano: 4740

Medal „Polonia Minor” dla Związku Podhalan

zdj. UMWM
Ostatnim punktem niedzielnych uroczystości stulecia Związku Podhalan był Nadzwyczajny Zjazd, który odbył się w siedzibie Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu. Tam wicemarszałek Łukasz Smółka wręczył przedstawicielom związku Medal „Polonia Minor”.
- Jest mi niezmiernie miło, że mogę być z wami w imieniu samorządu i Marszałka Województwa Małopolskiego. Górale mają swoje zasady, którymi kierują się od lat: Bóg, Honor, Ojczyzna. Szanowni Państwo, przyjeżdżając z Krakowa do Nowego Targu patrzymy zawsze z wielką dumą. To u Was zawsze na pierwszym miejscu jest dbałość o wartości państwowe i rodzina. W wielu regionach naszego kraju tak przecież nie jest. Bardzo Wam za to dziękuję i mam nadzieję, że Wasz Związek nadal będzie się rozwijał przez kolejne 100 lat. W dowód uznania samorząd województwa małopolskiego przyznał medal „Polonia Minor” dla Związku Podhalan – powiedział wicemarszałek Łukasz Smółka.
Medal ten to nagroda Województwa Małopolskiego przyznawana od 2004 r za pracę na rzecz Małopolski i jej mieszkańców. Awers przedstawia księcia Bolesława Wstydliwego i jego małżonkę św. Kingę oraz św Stanisława Szczepanowskiego. Rewers - herb Małopolski wpisany w kontur granic naszego województwa

W wydarzeniu uczestniczyła także radna województwa Jadwiga Wójtowicz oraz wicewojewoda Zbigniew Starzec.

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Bilardzista08.08.2019, 08:50
To kto tego rektora wysadził z siodła w końcu. Ech ta polityka i ustawki stołowe
oli05.08.2019, 18:31
Myślę,że na tej uroczystości nie był rektor Podhalańskiej Szkoły.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl