22.08.2019, 18:30 | czytano: 5928

Prezydent składa kondolencje, do Zakopanego jedzie premier

Fot. Joanna Paździo / Małopolski Urząd Wojewódzki
- Potworna burza w Tatrach. Zakopiańczycy mówią, że od kilkudziesięciu lat nie było takich wyładowań atmosferycznych nad górami. Wielu turystów zostało poszkodowanych. Trwa akcja ratunkowa. Wyrazy współczucia dla Wszystkich dotkniętych kataklizmem - napisał na Twitterze prezydent RP Andrzej Duda.
W Starostwie Powiatowym w Zakopanem obraduje sztab kryzysowy. Do Zakopanego przyjechał wojewoda małopolski Piotr Ćwik, którzy bierze w nim udział. Są też przedstawiciele miasta, powiatu i wszystkich służb.
Rzecznik premiera Piotr Müller poinformował, że w związku z trudną sytuacją w Tatrach, Mateusz Morawiecki uda się na południe Polski.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
tw galicja23.08.2019, 09:58
Wielka tragedia, ale prawda jest taka, że była to normalna burza, a nie okrutna nawałnica,, a tych ludzi w tym momencie po prostu nie powinno tam być. To, że zmienia się pogoda było widać wcześniej i wtedy wszyscy powinni opuścić rejon szczytu. Niestety ludzie traktują w Tatrach szlaki jako przedłużenie Krupówek i wygląda na to, że kompletnie nie mają pojęcia o niebezpieczeństwach w górach. Wszystkim odpoczywającym na Podhalu życzę rozsądku!
Pawel23.08.2019, 09:20
Lansować się jedzie
Doktor22.08.2019, 20:53
W częstych rozmowach na gruncie zawodowym dochodziliśmy do wniosku:
takie wizyty premierów itp. tylko utrudniają przeprowadzaniu akcji ratowniczych i leczenia pacjentów. Taka osoba podejdzie do cierpiącego pacjenta w szoku podana mu dłoń , poklepie po ramieniu i odejdzie i jej zdaniem pacjent powinien być uzdrowiony.
Oni nie zdają sobie sprawy , że w takich momentach są uciążliwi z tymi wizytami a najbardziej służby BOR z zabezpieczeniem tzw VIPów.
Niech lepiej pomagają z dala od leczenia zabiegów w inny sposób choćby dofinansowaniem służb ratowniczych, TOPR, GOPR itd
Taka pomoc byłaby efektowniejsza.
Kamil22.08.2019, 20:19
Ale tak szczerze po co on tutaj jedzie? Według mnie tylko kampanie robić bo niby w czym pomoże? Wyrazy współczucia dla ofiar.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl