22.08.2019, 21:22 | czytano: 7303

Premier w Zakopanem

Fot. Piotr Korczak
Mateusz Morawiecki wziął udział w posiedzeniu sztabu kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Zakopanem. Premier podziękował służbom ratunkowym i medycznym za sprawną i ofiarną akcję transportowania i pomocy ofiarom porażenia piorunem w Tatrach.
Podczas spotkania z dziennikarzami premier powiedział, że w sumie poszkodowanych zostało około 100 osób. Wszystkie zostały już przetransportowane do Zakopanego, a stąd karetkami rozwiezione do szpitali w różnych regionach Małopolski. Wśród poszkodowanych są - jak mówił - osoby ciężko ranne, z urazami czaszki, złamaniami i poparzone. - Część osób jest w szoku - mówił.


Podczas popołudniowych burz w Tatrach, głównie w rejonie Giewontu, w wyniku porażenia piorunem zginęły cztery osoby, w tym dwoje dzieci.

Naczelnik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Jan Krzysztof powiedział, że przypadków porażenia piorunem było dziś w Tarach wiele i w różnych rejonach gór. M.in. na Czerwonych Wierchach. Naczelnik mówił, że doniesienia wyglądały dramatycznie. Mówiły osobach rażonych piorunem, które spadały z kopuły Giewontu, a rażenie szło również łańcuchami prowadzącymi na szczyt i uderzało w kolejnych turystów.

W związku z tragedią burmistrz Leszek Dorula ogłosił trzydniową żałobę w Zakopanem.

r/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Zasmucona23.08.2019, 11:55
Taka tragedia a Wy gadacie takie rzeczy? Jak możecie? Pan Morawiecki jest premierem i przyjechał bo się interesuje tym co się w kraju dzieje... Zwalcie jeszcze winę na niego i na cały ten PiS że to oni się modlili o to żeby do takiej tragedii doszło! Bo przecież kampania to by się przydało... Żal mi takich jak Wy gdzie w każdej tragedii widzicie tylko kampanie. A dla rodzin ofiar składam kondolencje, poszkodowanym życzę szybkiego powrotu do zdrowia i sił. Aby jak najszybciej wrócili do normalnego życia. By nie zrazili się do piękna gór przez tą tragedii, tylko rozważniej wybierali moment wypraw.
bacucc23.08.2019, 11:31
Ludzie po co w was tyle nienawiści do Premiera. Przecież przyjechał wesprzeć służby porozmawiać z dowodzącymi akcja i zapewnił TOPR kasę a wy tylko narzekac i obrażać
tw galicja23.08.2019, 10:00
Wielka tragedia, ale prawda jest taka, że była to normalna burza, a nie okrutna nawałnica,, a tych ludzi w tym momencie po prostu nie powinno tam być. To, że zmienia się pogoda było widać wcześniej i wtedy wszyscy powinni opuścić rejon szczytu. Niestety ludzie traktują w Tatrach szlaki jako przedłużenie Krupówek i wygląda na to, że kompletnie nie mają pojęcia o niebezpieczeństwach w górach. Wszystkim odpoczywającym na Podhalu życzę rozsądku!
P.S. A lans premiera jest żałosny. Wszystkie te informacje podawał TOPR więc co premier nagle stał się rzecznikiem TOPRu?
fe23.08.2019, 09:18
Tragedia i przedwyborczy lans. Po co tam przyjechał? Co pomógl? Ratował czy zawracał gitarę ?
lhotse23.08.2019, 08:30
żenująca , polityczna szopka...wstydu nie mają !
lb23.08.2019, 08:08
@swojak - i jeszcze tylko brakuje napisac, ze to wszystko przeciez wina pisu, prawda?
juhas23.08.2019, 08:03
Kreuje się na ludzkiej krzywdzie?
Magda123.08.2019, 07:08
A powiedzial ile poszkodowani czekali na sor? Moze 5 dni? Takich jaj ze sluzba zdrowia to nie bylo nigdy jak za pis!
wyrazy współczucia dla rodzin poszkodowanych23.08.2019, 06:58
Kondolencje dla rodzin zabitych przez piorun . Szczególnie żal dzieci , które poszły tam z dorosłymi , jak okazało się po śmierć .Wieczny odpoczynek racz Im dać panie .
swojak22.08.2019, 21:52
Tragedia ludzka,ekipy ratunkowe zasuwają.Sytuacja gdzie oficjele mogą tylko dać wsparcie i nie przeszkadzać.Relacja w tv z całkiem sensownym udziałem wojewody,który powyższe potwierdza.I plącze się gdzieś w tle śmieszny facio w bukowych porteckach i serdaku.Teraz dwa pytania,po pierwsze czy miał ciupagę i kapelutek z piórkiem i drugie-czy urzęduje w tym kostiumie na co dzień a jak nie to czy przebrał się w samochodzie czy może przyjechał konno
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl