23.08.2019, 07:40 | czytano: 6867

Michał Glonek oddaje mandat

zdj. Podhale24
NOWY TARG. "Postanowiłem złożyć mandat Radnego Miasta Nowy Targ" - napisał w oświadczeniu opublikowanym na portalu społecznościowym Michał Glonek. Winą obarcza "mur personalnej niechęci władz miasta" i "próby zamknięciu mu ust". Nie pisze natomiast, że mandat stracił z mocy ustawy.
Rada Miasta podjęła kilka miesięcy temu uchwałę u wygaszeniu jego mandatu z powodu niezłożenia w terminie oświadczenia majątkowego.
Po podjęciu uchwały przez nowotarską Radę Miasta, Michał Glonek zapowiedział walkę w sądzie. Pojawiły się informacje, że jego odwołanie zostało złożone po terminie. Jednak Urząd Miasta odmówił nam wglądu w przesłaną do Naczelnego Sądu Administracyjnego opinię, zasłaniając się argumentem, iż odpowiedź na skargę nie jest informacją publiczną, a ma "charakter ściśle procesowy". Tymczasem sam zainteresowany na początku tego miesiąca wycofał swoją skargę do sądu. Ponieważ sędzia prowadzący otrzymał już całą dokumentację tej sprawy - pozostaje czekać na orzeczenie sądu.

Do grona radnych dołączy po zaprzysiężeniu - Artur Kret.

Oto treść oświadczenia, jakie opublikował Michał Glonek w Internecie:

"Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy,

Zrównoważony rozwój Miasta Nowy Targ, tworzenie miejsc pracy dla Mieszkańców poprzez rozwój turystyki, dbałość o gospodarność i celowość w wydatkowaniu środków publicznych były zawsze najważniejszymi elementami moich działań jako radnego.

Te działania próbowałem realizować w naszym samorządzie oczekując od władz miasta realnych kroków w tym zakresie i wskazując merytorycznie na zaniedbania i błędy przez te władze poczynione. Oczekiwałem realizacji programu wyborczego Burmistrz Miasta, szczególnie w zakresie tworzenia miejsc pracy i rozwoju turystyki w oparciu o niewykorzystany potencjał Gorców i współpracę z sąsiednimi samorządami.

Dziś ze smutkiem muszę stwierdzić, iż moje działania rozbijały się o mur personalnej niechęci władz miasta, a wszelkie sugestie czy trudne, ale merytoryczne pytania powodowane troską o przejrzystość i gospodarność w zarządzaniu, brakiem wizji i jakiejkolwiek długoterminowej strategii rozwoju nie były poddane jakiejkolwiek analizie.

Z góry założono, iż fakt posiadania arytmetycznej większości pozwala na lekceważenie głosu radnych opozycji w tym i mojego, głosu za którym stoją przecież również mieszkańcy Miasta - moi wyborcy!
Co więcej, podejmowano próby zamknięcia mi ust poprzez sugestie związane z utrudnianiem prowadzenia przez ze mnie działalność gospodarczej, która o ironio stanowi na dziś jedną z nielicznych atrakcji turystycznych Nowego Targu, którą władza chwali się we wszystkich materiałach promocyjnych. Próbowano również wskazywać, iż walcząc o rozwój turystyki jako radny próbuję wykorzystywać swoją pozycję dla realizacji własnych zamierzeń. Powstaje pytanie czy rozwój turystki w Gorcach i rozwój stacji narciarskich w Nowym Targu to tylko interes radnego Glonka czy może całego miasta Nowy Targ i wszystkich jego mieszkańców?
Czy nie czas wykorzystać tę niepowtarzalną szansę by przestać być miastem po drodze do Zakopanego i Białki? Ja uważam że tak! Najwyższy czas to zrobić!

Dlatego widząc iż moje działania, propozycje i merytoryczne, czasem trudne uwagi nie stanowią przedmiotu analizy ze strony władz Miasta, a fakt iż prowadzę stację narciarską i jestem praktykiem w tych sprawach, zamiast być atutem staje się przyczynkiem do nie realizowania znakomitych pomysłów. W związku z tym postanowiłem złożyć mandat Radnego Miasta Nowy Targ.

Pozwoli mi to w nieskrępowany sposób walczyć o tworzenie miejsc pracy i rozwój turystki w naszym Mieście, a także wskazywać na błędy i brak spójnej wizji ze strony władz miasta w tych obszarach.

Dziękuję wszystkim Mieszkańcom Miasta, a szczególnie tym którzy oddali na mnie głos w ostatnich wyborach samorządowych i zapewniam Was, iż teraz jeszcze bardziej w nieskrępowany sposób będę śledził poczynania władz miasta, wskazywał na błędy i zgłaszał moje i Wasze propozycje co do kierunków rozwoju Naszego Miasta.

Bo Nowy Targ zasługuje na więcej!!!

Z wielkimi wyrazami szacunku,
Michał Glonek".

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
skeptic25.08.2019, 21:27
@ Ewa:
Bo my nie jesteśmy radnymi i ustawa nie nakłąda na nas obowiązku podawania stanu majątkowego. Nikt nie zmuszał go do kandydowania w wyborach, sam się do pełnienia tej zaszczytnej funkcji zgłosił, ludzie postawili na niego, wybrali na radnego, a on ich zawiódł.
jo anna25.08.2019, 15:40
nie oddaje tylko stracił mandat !!! na własne życzenie .
Beata24.08.2019, 16:37
do Ewa
ludzi i mnie wkurza że nie potrafi się przyznać że zawalił i przeprosić a On robi z siebie ofiarę i wszystkich obwinia tylko nie siebie. Nie tędy droga i brakuje wyrażenia skruchy. Ludzie przecież popełniają błędy ale tylko nieliczni potrafią się do nich przyznać
Ewa24.08.2019, 13:39
Ale się jezdzicie po tym Michale. A prawie każdy z Was do kościoła lata i świętego udaje. To widze wam przyjemność sprawia. może też zastanówcie się czy nie miał on w pewnych kwestiach racji. Widzicie jego błędy Ale na swoje jestescie ślepi.
Mietek24.08.2019, 07:47
w pierwszej kadencji wybrali i odwołali go z funkcji przewodniczącego rady miasta, widocznie był za słaby i się przekonali w trakcie
w tej kadencji pozbawili go mandatu
rada miasta mu jednak nie służy
Poklask pośladkowy24.08.2019, 00:09
@Kolega z piaskownicy co będzie??????? Merytorycznie na sesjach????? Z kim z ilędami sokołami i srokami? Chyba na cię trzyma faza po jarmarku. Merytorycznie. He he poczytaj co to znaczy.
turysta23.08.2019, 22:45
No tak, życie przerosło kabaret.
Tick tock23.08.2019, 22:06
Nasz biedny gabcio, fajnie było, ale się skończyło, będzie teraz nudno, może kret przejmie pałeczkę trzymam kciuki.
Misiu23.08.2019, 22:00
Hasta la Vista baby
Kolega z piaskownicy23.08.2019, 21:56
W końcu będzie spokojniej i merytorycznie na Sesjach, w tej chwili jak jest pan Glonek i jego pierwsza wypowiedź zaprzecza następnej, a to wszystko opowiastki na poziomie przedszkolaka i ta buta i dąsy, nareszcie. Żegnamy
sprite23.08.2019, 21:30
do wszystkich ma pretensje tylko nie do siebie , trzeba było sie trzymać terminów !!!!!
Jula23.08.2019, 20:42
Kłamstwa kłamstwa kłamstwa
Jaki mandat przecież Michałek już dawno nie ma żadnego mandatu. Dosyć tych bajeczej napisz Michalku coś co jest prawdą.
skeptic23.08.2019, 20:39
Brakuje na Podhalu pręgierza opinii publicznej. Gdyby istniała, to politykom w głowie by nawet nie postały tego typu pomysły. Czy myślicie że burmistrz dziś nie żałuje gorzko, że złakomił się na odpracowywanie urlopu, albo że ten tu radny nie pluje sobie w brodę że jednak mógł się z tym oświadczeniem pospieszyć i złożyć je na czas? Ale oni wszyscy wciąż myślą że ludzie zagapią i nie zauważą (i tak często jest), ale na koniec sami kombinatorzy źle na tym wychodzą (utrata mandatu radnego, wstyd burmistrza, itd.). Więcej krytyki wobec rządzących i może jakoś dogonimy standardy Szwecji czy Szwajcarii - my którzyśmy pierwsi mieli demokratyczną Konstytucję w Europie, teraz grozi nam określenie zacofany kraj.
hipokryta od koryta23.08.2019, 20:39
Może go zatrudnią w UG NT. Wizjoner Michał będzie dzielił stołek z panią od promocji i rozwoju turystki, koleżanką ze znakomitej spółki w Gorcach. Ten zaweźmie do ręki kolejny czarodziejski ołówek i zmnieni świat. Znakomici gotowi, do biegu, start!
kominiarz23.08.2019, 19:29
Panie Glonek - prosze podać adres to podrzucę kilka kalendarzy.
zalotna23.08.2019, 16:36
@zalotna żołnierzu Celników, pisz sobie co chcesz, zagięli na niego parol bo im był nie por drodze. nie przyklaskiwał jak radne i ty.
alik23.08.2019, 16:34
Sam sobie winien i koniec. Skoro wymagane jest oświadczenie majątkowe to należy złożyć!!!!!!!!!!!!!!!!!
Godom jak jest23.08.2019, 16:23
Trzeba było tylko kupić kalendarz. Mogę panu przesłać proszę podać adres? Klikuszowa obok?
Twój radca23.08.2019, 16:21
Obłuda panie Glonek. Żal mi pana, ośmiesza się pan po całości takim artykułami (wpisami)
Tylko Razem Nowy Targ23.08.2019, 14:39
właśnie Tobiasz, zobaczycie wszyscy w następnych wyborach wygramy i pokażemy jak się rządzi Miastem
a to biedny niunuś23.08.2019, 13:28
Biedny niuniuś, cały świat przeciwko niemu. A on taki dzielny, wspaniały, z pomysłami, wizją. To ten zły burmistrz winny, że nikt niuniusia nie rozumie, to wilki nie ludzie. Kłody pod nogi rzucają, a on to mąż opatrznościowy. Burmistrzem zostanie kiedyś i poprowadzi do miasto w stronę dobrobytu i rozwoju.
Tylko niech mu ktoś kalendarz kupi.
@zalotna23.08.2019, 12:52
A to pani Celnik leżała jak Rejtan pod drzwiami Biura Rady i uniemożliwiła Michałowi złożenie w terminie (jeszcze przedłużanym specjalnie dla niego) - deklaracji majątkowej? To pani Celnik mu schowała kalendarz i nie zauważył że mija termin złożenia odwołania? A może to ona mu podsunęła prawników którzy mu doradzali?
Spychanie winy za własne gapiostwo na innych to działanie godne pięciolatka. I taki człowiek był przewodniczącym rady miasta... taki człowiek prowadzi działalność gospodarczą.... taki człowiek był radnym powiatowym... Powinien się schować ze wstydu do dziury a nie wygłaszać płomienne oświadczenia jaki to on biedny, tłamszony, zwalczany przez mitologiczne "złe władze".
skeptic23.08.2019, 12:42
Dziecinne zachowanie, ale tak się dzieje jak wyborcy nie kontrolują swoich lokalnych polityków, bo to apatia, inercja i nie interesowanie się polityką (hasło: "ja się polityką nie interesuję!" dumnie i pogardliwie wypowiadane przy każdej okazji), doprowadziły do tego że politycy kombinują, a nuż się uda, bo ludzie nie patrzą. Gdyby politycy nie dostawali carte blanche zaraz po wyborach od swoich mieszkańców to i pan burmistrz wziąłby przysługujący mu urlop bez udawania że w sezonie ogórkowym nagle musi dużo pracować, i ten tu radny na czas złożyłby oświadczenie majątkowe. Nie interesujcie się dalej polityką, górale (co jest lepsze, żeby sama społeczna presja stanowiła hamulec moralny czy żeby musiało już wkraczać prawo?).
Marcin23.08.2019, 12:35
A ja jak dostałem mandat to cza było zapłacić 200 zeta
Tobiasz23.08.2019, 12:24
Spokojnie Wy nic nie rozumiecie.Pan Glonek to bardzo inteligentny czlowiek.Dopiero się wszystko zacznie.Dość tego.Mamy dość tej władzy.Jesteśmy z Panem,za Panem !
Ewa23.08.2019, 12:18
Powodzenia Michał. Liczę na współpracę.
zalotna23.08.2019, 11:53
Michał po coś ruszał panią Celnik? Celników się nie tyka. Szkoda Cię bo mądry gość jesteś. Teraz będą przyklaskiwać panie radne i dziękować na sesyjkach i poklepywać się na balu u szefa. Wszystko wróci do wstążkowej rzeczywistości.
Nosek rośnie, oj rośnie23.08.2019, 11:50
Jeszcze niedawno radny Glonek odgrażał się, że mandatu nie odda, teraz oddaje, jakaś totalna paranoja go ogarnęła . Otóż Panie Glonek Ty niestety już nie decydujesz o swoim mandacie, bo złamałeś prawo i przepisy prawa regulują, że mandat ci wygasł.
Michał Glonek mija się z prawdą, bo Nie ma honoru przyznać się że tak zawalił .
Żeby oświadczenie majątkowe złożyć po terminie, a teraz ze skargą do sądu w terminie też nie zdążyć, to już wyjątkowa ignorancja i niefrasobliwość. Ale on zachowuje się jak dziecko i obwinia wszystkich, tylko nie siebie.Jego mandat wygasiła Rada Miasta i Glonek nie może oddawać mandatu, bo go już nie ma. Nie złożył oświadczenia majątkowego w terminie, a teraz skargę do sądu na tę uchwałę też złożył po terminie, stąd wolał wycofać swoją skargę z sądu, żeby nie było wstydu.Panie Glonek rycerzem honoru to Pan nie jesteś, ale takim małym manipulatorkiem i kłamczuszkiem.
D23.08.2019, 11:46
Mieli w sadzie udowodnić i nic nie udowodnili
po co ta szopka na Sesji była ?
Mati23.08.2019, 11:42
Trzeba było złożyć oświadczenie w odpowiednim terminie i po sprawie a nie bawić się w przepychanki po co to i na co są ważniejsze sprawy wydaje mi się niż publiczne wypłakiwanie się. Pozdrawiam.
Dario23.08.2019, 10:28
buhahahahaha
a miało być tak pięknie, tyle lat w samorządzie
czym ten radny może się pochwalić ?
jak podnosili diety w powiecie to nawet nie pisknął
gg23.08.2019, 09:58
Cale to zachowanie MGlonka to dziecinada. Machanie rączkami i popiskiwanie jacy to inni są źli a on wspaniały ale niedoceniany. Kogo na to chce nabrać?
jacek23.08.2019, 09:47
te oświadczenia to pic na wodę fotomontaż
Malwina23.08.2019, 09:25
Wspaniała decyzja.
Nornica23.08.2019, 08:59
Kret = porażka!!!
Kowaniec górą23.08.2019, 08:58
Rozwój Gorc i stwarzanie miejsc pracy, czyli tak naprawdę rozwój swojej prywatnej firmy, wyciągu narciarskiego. Ciekaw jestem ile miejsc pracy ten Pan stworzył i jak zatrudnia tych swoich pracowników ?,
i to ma być Radny ze nawet oświadczenia majątkowego nie potrafił złożyć prawidłowo i w terminie ? on chciał dbać o interesy Miasta a swoich nie umie przypilnować? dobrze ze już go nie ma w tej radzie
no to pokazał23.08.2019, 08:38
a miał walczyć w sądzie, mówił że się wygłupiają
Michał dużo ładnie mówi, a mało robi
Efektywność zerowa
ja23.08.2019, 08:31
całe szczęście , nie trzeba było tak od razu . A co z odwołaniem ? no bo chyba Pan znowu się chyba nie spóźnił ?
Xxxx23.08.2019, 08:22
Ej Michał, nie umiesz się przyznać do błędu, że zawaliłes z terminami składania oświadczenia i odwołania do sądu Składasz na władze, radę miasta, i niechęć do Ciebie. Weź bądź porządny, przyjmij to na klate i przyznaj się że zawaliłes a nie składaj na innych.
Radek KNT23.08.2019, 08:17
Potwierdzam tak było.Ludzie odwołajcie tą władze bo to jakas kpina.Panie Michale szacunek Pan mój ma.
Magda23.08.2019, 08:13
Brawo Panie Michale!Jesteśmy z Panem! Bo to miasto zasługuje na więcej!
zapomniany Kowaniec23.08.2019, 07:50
nie jeden mieszkaniec który głosował na obecnego burmistrza teraz cytuje klasyka ; JEST MI TU BARDZO DOBRZE..JEST MI TU DOBRZE AŻ TAK ... ŻE DOBRZE MI TAK...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl