31.08.2019, 11:20 | czytano: 2790

Rabka chce dobrej komunikacji z Krakowem, a autobusy omijają Zabornię

Władze Rabki-Zdroju zabiegają o przystanki przy powstającej drodze ekspresowej S7. Na razie mają problem, bo część przewoźników omija jedyny przystanek w okolicy, znajdujący się na Zaborni.
Część przewoźników kursujących na trasie Zakopane - Kraków omija przystanek na Zaborni. Żeby do niego dotrzeć i zabrać pasażerów, muszą zjechać z S7 na starą zakopiankę, w rejon stacji paliw i Siwego Dymu. To dla nich niewygodne, bo z powodu korków do Skomielnej Białej, kierowcy często korzystają ze skrótu przez centrum Rabki-Zdroju, więc przystanek na Zaborni jest im nie po drodze.
Tematem zainteresowały się władze miasta, bo wielu mieszkańców miasta i gminy jeździ do Krakowa, do pracy czy na studia, korzystając z autobusów kursujących zakopianką. - Budowa nowej zakopianki jest bardzo ważną inwestycją, ale my jako gmina musimy bronić swoich interesów - uważa burmistrz Leszek Świder, który naciska Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie, by - po uruchomieniu odcinka S7 między Chabówką a Skomielną Białą, wyznaczyła autobusom dwa obowiązkowe przystanki. - W rozmowach z przedstawicielami GDDKiA w Krakowie zaproponowaliśmy, aby wyznaczyli przystanki mniej więcej na tej samej wysokości co obecnie, czyli na wiadukcie w Chabówce i na Zaborni, ale nie przy S7, lecz przy drodze serwisowej częściowo biegnącej starą zakopianką przez Zabornię, która będzie równoległa do S7. Chcielibyśmy, aby autobusy zjeżdżały na nią i zabierały pasażerów - tłumaczy burmistrz. - Obiecali to rozważyć.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Krzyszt01.09.2019, 14:03
Można było od razu zrobić przystanki na skrzyżowaniu S7 z drogą na Jabłonkę. Ale u nas sprawy oczywiste muszą być skomplikowane.
zły31.08.2019, 17:10
Dużo ,,busów prywatnych,, jeżdzi na trasie Rabka, Kraków,Rabka.Dopuściliście busiarzy(włodarze Rabkii okolic,koneksje rodzinne,znajomości z busiarzami) to macie ,jazdę na glonojada i milion przystanków po drodze.Zabierają pasażerów liniowym przewożnikom.
mieszkaniec31.08.2019, 12:02
Rozumiem problem mieszkańców z dojazdem ale wyznaczenie "dwóch obowiązkowych przystanków" dla prywatnych przewoźników to nierealne żądanie, chyba się Panu Burmistrzowi ustroje pomyliły, PKS jako państwowy przewoźnik już nie istnieje.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl