24.11.2019, 13:06 | czytano: 7746

Piotr Żyła upadł po skoku

arch. Podhale24
W Wiśle rozgrywany jest konkurs indywidualny Pucharu Świata w skokach narciarskich. Piotr Żyła upadł w trakcie pierwszej serii.
Nasz zawodnik przez chwilę nie podnosił się, co wzbudziło poważny niepokój. Jednak potem o własnych siłach opuścił skocznie. W relacji telewizyjnej było widać, że Piotr Żyła miał zakrwawioną twarz.
Adam Małysz dyrektor reprezentacji naszych skoczków - komentując zdarzenie powiedział, że Żyła na moment stracił przytomność. Zawodnik ma rozciętą wargę i łuk brwiowy. Skoczek nie pozwolił się zabrać do szpitala i został opatrzony na miejscu, w szatni.

W niedzielnym konkursie indywidualny wystartowało ośmiu Polaków: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Stefan Hula, Maciej Kot, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł.

Pierwszy indywidualny konkurs w sezonie 2019/2020 wygrał Norweg Daniel-Andre Tande. Drugi był Słoweniec Anze Lanisek, na trzeciej pozycji zawody ukończył Kamil Stoch. Dawid Kubacki zajął 7., a Maciej Kot 25. miejsce.

Przypomnijmy, w sobotnich zmaganiach drużynowych Polacy zajęli trzecie miejsce.