25.11.2019, 19:38 | czytano: 3732

Ratusz do remontu

Fot. Urząd Gminy w Krościenku
Rozpoczęła się – długo wyczekiwana – rewitalizacja zabytkowego ratusza na Rynku w Krościenku.
Odnowiona zostanie nie tylko fasada budynku, ale przede wszystkim powstanie nowoczesny budynek Gminnego Centrum Kultury z salą widowiskowo-teatralną i zapleczem. Swój wygląd zmieni także płyta rynku przed budynkiem Ratusza, nawiązując tym samym do już zmodernizowanej przestrzeni na tyłach obiektu.
Budynek w tym miejscu zostanie nadbudowany – na parterze powstanie wielofunkcyjna sala mieszcząca ponad 100 osób, w której będą mogły odbywać się koncerty, spektakle i ważne wydarzenia gminne. Powstaną też pomieszczenia wykorzystywane do bieżącej działalności Gminnego Centrum Kultury, co zaowocuje możliwością realizacji większej liczby zajęć, a tym samym znaczącym poszerzeniem oferty GCK. W nowej siedzibie centrum powstaną także powierzchnie ekspozycyjne, w których będzie można prezentować dokonania lokalnych artystów, twórców ludowych i rzemieślników.

Natomiast północna płyta rynku pozwoli w sposób estetyczny wyodrębnić jezdnie, zatoki postojowe, zatoki autobusowe i ciągi piesze.

Koszt całej przebudowy wyniesie nieznacznie ponad 8 mln złotych. Firma Ogólnobudowlana Marek Głowa z Łopusznej deklaruje, iż zakończy prace do grudnia przyszłego roku.

Źródło: UG Krościenko, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Marian26.11.2019, 07:16
A co z przystankiem???? Wy urzędasy dbacie o swoje ciepłe stołki i posadki może wyjdzcie na pole jak pada deszcz lub śnieg.gdzie mają się schowac podrozni???
zenek25.11.2019, 20:25
Jedno jest pewne jak wziął się za to profesor od fikołków efekt będzie jak ze wszystkim co dotychczas zrobił
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl