03.12.2019, 11:00 | czytano: 22610

Szkoła w Maruszynie ostrzega: ktoś próbuje wciągać dzieci do auta

Arch. Podhale24.pl
Szkoła Podstawowa im. Św. Stanisława Kostki w Maruszynie Górnej ostrzegła rodziców, że dostaje sygnały o podejrzanej osobie krążącej po terenie miejscowości, która próbuje zwabić dzieci do auta.
"Zachowajcie szczególna ostrożność i uwagę! Wszelkie podejrzane zdarzenia należy natychmiast zgłaszać policji (lub szkole i my przekażemy to dalej). Szybkie wspólne działanie może zapobiec nieszczęściu. Podajcie to dalej! To (niestety) nie żart ani plotka" - poinformowała szkoła na swoim profilu na Facebooku.
Nowotarska policja wie o sprawie. - Wczoraj późnym wieczorem zostaliśmy poinformowani o tej sprawie - mówi asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. - Będziemy analizować to zgłoszenie. Wstępnie do dziewczynki miał podjechać samochodem jakiś mężczyzna i powiedzieć jej żeby wsiadła do samochodu - dodaje.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Marcin10.12.2019, 12:01
Do ona jakie to bylo auto
K.05.12.2019, 13:14
@ona - Maruszyna nie milczy szanowna Pani czego dowodem jest powyższa informacja oraz współpraca z Policją. Dziękuję.
ona04.12.2019, 14:03
Przemyślałam... Drodzy Rodzice! A gdzie wy byliście, gdy było na odwrót???? gdy moje dziecko, gdy było małe potrzebowało nie raz pomocy?!?!?!? no gdzie?!!!!!!! pomagaliście oprawcom wraz ze swoimi dziećmi! Lub wasze dzieci się znęcały!
Z takimi zachowaniami patologicznymi, jakie są w tym mieście wcześniej się nie spotkałam!
I jeszcze do mnie tryb rozkazujący, że mam zgłosić? A może ja też nie widzę i nie słyszę, jak wy pozostali dawniej robiliście w takich sytuacjach? ( a nie jestem pewna czy dobrze widziałam, może się mi wydawało, upsss a może za chwilę fotka się wykasuje...)
Moje dziecko w końcu ma prawdziwych nauczycieli- jakich ja miałam, cudowną Panią dyrektor i może odpocząć od przemocy fizycznej jak i psychicznej, bo w końcu jest reakcja na przemoc, a nie że ja jak chcę bezpieczeństwa, to mam sobie placówkę zmienić. Udowodnijcie mi przez kolejne lata (dokładnie tyle samo lat), że pozbyliście się zachowań patologicznych do mnie i mojego dziecka, to może będę i ja wam pomagać, bo jeszcze nic nie przeskoczyliście- a życie bywa przewrotne "jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie!". Maruszyna to nie Warszawa tylko wieś i co? jak obcego na wsiach od razu wyłapują, to tego nagle nikt nic nie widział i nie słyszał? Tacy jesteście! No gdzie wasi koledzy, sąsiedzi, znajomi ( rodzice innych dzieci), przyjaciele? nic nie widzieli... oj oj- i cała Maruszyna milczy jak zaklęta. żegnam!
mały biały fiat04.12.2019, 10:04
Pół dnia zajęło wytypowanie podejrzanych w wolnej strefie. Brawo.
DR MARTENS04.12.2019, 05:47
do Wolnej strefy cos masz z glowka,czas na badania.
Wolna strefa03.12.2019, 22:53
LGBT walczy o legalizację związków i prawne adoptowanie dzieci. Pewnie podobny ktoś chce tego wcześniej i nie prawnie.
do ona03.12.2019, 21:32
proszę zgłosić to koniecznie na policję, sprwdzą tablicę i gościa!
Mama03.12.2019, 20:47
Martwię się o moją córkę często wraca sama ze szkoły a ma dosyć kawałek .Podziwiam ta panią z Kowanca ze się zainteresowała tym facetem.Chcialabym żeby go szybko złapali i żeby się nic nie stalo????
kierowca03.12.2019, 20:35
Dzisiaj to strach nawet spojrzeć na czyjeś dziecko, nie mówiąc już o podwiezieniu oczywiście grzecznościowym dziecka idącego poboczem któryś kilometr ze szkoły lub do szkoły.
azor03.12.2019, 19:53
Do miki. Za oberwane lusterka oboje kierowców otrzymują mandat bo trudno udowodnić, kto jechał bliżej środka. To jest tak, jak kierowcy pchają się na siłę lub ścinają zakręt.
miki03.12.2019, 18:39
zgłaszać zgłaszac w mojemu synowi kobieta autem urwała lusterko syn wezwał policje i co przyjechali wlepili mandat kobiecie i synowi po 250 i 2 punkty i tyle z tej policji na to są bardzo szybcy
mały biały fiat03.12.2019, 18:33
Borg miał szczęście.
Borg03.12.2019, 18:14
We wrześniu moja siostra poprosiła mnie bym odebrał jej 9-letnią córkę ze szkoły. Czekałem pod szkołą chyba z godzinę bo moja siostrzenica wyszła z koleżankami i sama poszła do domu, raptem dwie ulice dalej bo wiedziała że być może nikt jej w tym dniu nie odbierze. Ja nie zauważyłem jej a ona mnie. Tyle. W domu siostra zrobiła mi awanturę w stylu posty poniżej, dziecku coś się mogło stać i ktoś mógł je skrzywdzić A jak na razie jedyną osobą którą mógł ją skrzywdzić był jej ksiądz w jej własnej szkole, ale wtedy siostra nie była już skora do takich gadania takich wymyślonych banialuk, tylko powiedział "kto wie jak tam było". I po problemie. I po strachu.Takie skrzywdzenie widocznie mniej boli. Moja siostra jest głupia i tyle, ale widzę że nie jest jedyna. A ja już nigdy pomogę ani jej ani komukolwiek przy dziecku.
mały biały fiat03.12.2019, 16:33
Wszyscy mają komórki, obfotografowują wszystko, co się da, a w tym przypadku jakoś się nie da. Informacje o podejrzanych samochodach (nawet z opisami) pojawiają się co miesiąc w różnych miejscach kraju i wciąż nic. Uprzejmie proszę o konkrety i zgłaszanie takich zdarzeń na policję, bo to się może skończyć tragicznie. Także dla niewinnych ludzi.
Ze wsi03.12.2019, 16:09
Do ona
Myślę, że takie zachowania należałoby zgłaszać jak najszybciej placówce, a potem policji, że ktoś podejrzany czyha pod szkołą i zaczepia dzieci.
Zatroskana03.12.2019, 15:08
Do Ona - ja uważam, że powinna Pani zgłosić na Policję taki fakt. Zrobiła Pani fotkę tablicy rejestracyjnej. To żaden wstyd informować Policję o takich faktach. Nikt by z Pani nie robił wariatki, a można w ten sposób zażegnać ewentualną tragedię. Policja może go sprawdzić, ma ku temu możliwości.
Katarzyna03.12.2019, 14:55
@Ona, takie rzeczy zgłasza się na policję.
policja03.12.2019, 14:51
do ona. Proszę w tej spawie kontakt z Policja w Nowym Targu z dzielnicowym lub bezpośrednio na numer dyżurnego 182610400.
k03.12.2019, 14:21
Próba wciągnięcia dziecka do samochodu to co innego . A zupełnie czym innym jest nagabywanie do wsiadania do samochodu. Zupełnie nie rozumiem co tam na prawdę miało miejsce.
MISFITS03.12.2019, 14:08
Polamac rece i nogi pedofilowi...wywiezc w las i przykuc do drzewa.
radny03.12.2019, 13:22
...złapać...uj..ć ja..ja i przywiązać do słupa żeby każdy mógł podejść i się poprzyglądać popaprańcowi...
ona03.12.2019, 13:19
Jakiś czas temu - dokładnie 4.10 to był pt w godzinach porannych u nas pod szkoła podstawową na Kowańcu, gdy przywiozłam synka moją uwagę ( nie od razu ) zwrócił facet jakiś obcy w samochodzie siedzący pod szkołą. Siedział sam i przyglądał się dzieciom. Mniej więcej rodziców się kojarzy, nic nie przywiózł, na nikogo nie czekał- nikt do niego nie wsiadł. Gdy zawracałam autem koło straży, aby pojechać do domu, chodnikiem do szkoły szły dziewczynki z klasy mojego synka, ten facet nawet nie zwracał na mnie uwagi- że wyda mi się dziwny, tylko opuścił szybę w aucie ze swej str. ( wiek ponad 40-50 lat) i bardzo zainteresowany przyglądał się tym dzieciom. Nie miał za bardzo jak do nich zagadać. Bo zanim ja zaczęłam zawracać to one już były przy furtce. Nie dawało mi to spokoju i po przejechaniu krótkiego odcinka wróciłam pod szkołę, aby go poobserwować. Na takie rzeczy mam czas. Stanęłam za nim i czekałam, nie zorientował się od razu, że ze względu na niego siedzę. Zrobiłam mu fotkę auta z tablicą rejestracyjną- tak na wszelki wypadek, a pomyślałam sobie, że gdyby jakieś dziecko wciągnął do auta, to pojadę za nim dzwoniąc na policję. Gdy zorientował się, że się mu przyglądam ( patrzył na mnie w swoim wstecznym lusterku ) odjechał ale nie uciekając, tylko rozglądał się za jakimś innym miejscem koło szkoły. Z synkiem zrobiłam pogadankę, że jak by co, to ma krzyczeć na całe gardło wzywając pomocy, a policję nie miałam wówczas po co informować. On by się wyparł, że czeka na kogoś i co? jeszcze próbował by ze mnie wariatkę robić, na swoją obronę. Ale czy to był ten sam człowiek czy jakiś inny?
Jest Budżet Obywatelski- może dobrym pomysłem byłoby zainstalowanie publicznego monitoringu, choćby i po jednej kamerze na ulicy przy szkołach podstawowych?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl