12.05.2020, 16:29 | czytano: 9319

Burmistrz dostał mandat za wizytę na siłowni

Kadr z nagrania
Mandatem w wysokości 500 złotych ukarała policja burmistrza Szczawnicy Grzegorza Niezgodę za to, że 6 kwietnia, gdy w związku z epidemią obowiązywały ograniczenia w przemieszczaniu się, poszedł poćwiczyć na siłownię.
Burmistrz został ukarany z art. 54 Kodeksu Wykroczeń (Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych,podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany). Sanepid nie zajmował się sprawą, bo taki wniosek do stacji ostatecznie nie trafił.
Przypomnijmy: w Wielki Poniedziałek mieszkaniec Szczawnicy nagrał telefonem komórkowym, jak burmistrz Grzegorz Niezgoda wspólnie z synem udają się siłownię przy ulicy Szachtowskiej. Był to okres, gdy w związku z epidemią w całym kraju obowiązywały ograniczenia w przemieszczaniu się. Nie można było wychodzić z domu z wyjątkiem dojazdu do pracy, wolontariatu na rzecz walki z COVID-19 oraz w celu załatwienia spraw niezbędnych do życia codziennego. Wyjście na siłownię do nich nie należało.

Burmistrz Niezgoda tłumaczył się, że nikogo nie narażał. - To prawda, że wybrałem się poćwiczyć, ale ani siebie, ani nikogo innego nie narażałem - zaznaczał w rozmowie z Podhale24.pl. - Trzeba być upartym i nieszczęśliwym człowiekiem, żeby zrobić z tego zamieszanie. Ten pan od jakiegoś czasu na mnie polował i udało mu się.

Na miejsce zostali wezwani policjanci. Burmistrz został pouczony przez policjantów na okoliczność nieuzasadnionego przemieszczania się. Funkcjonariusze wszczęli dochodzenia w sprawie o wykroczenie.

Podkomisarz Mariusz Wójcik z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu podkreśla, że od początku wprowadzenia stanu epidemii policjanci zastosowali już 113 pouczeń, wystawili 32 mandaty, a do sądu skierowali 19 wniosków. Do sanepidu zostało skierowanych 41 notatek z informacją, a tylko 5 osób zostało ukaranych. Dotyczyło to rażących przypadków naruszenia bezpieczeństwa.


r/
zobacz także
komentarze
pewex14.05.2020, 23:32
@Co,to się porobiło !.Kurna masz kurna racje.A ,,towarzysze,, jeszcze (rodzina rządząca przez betona towarzysza zniewolona, żyjąca jak w ,,raju,, ustawiona w tamtych czasach, bogowie) niestety żyją .
Krzysiek14.05.2020, 21:04
@Optymista (?) napisał:
"Był sobie agent TOMEK. Pracował dla pewnego ugrupowania..."

ale zapomniał dodać, że ówczesna pani poseł peło (PO) Sawicka jednak wzięła sto tysięcy złotych na korupcyjne ustawienia przetargu publicznego z burmistrzem Helu Mirosławem Wądołowskim (PO) (chodziło o atrakcyjne działki pod budowę). Dowody były niepodważalne, ale oczywiście "sąd" ją "uniewinnił" (przyznając, że kasę faktycznie przyjęła), bo przecież platfusom wolno takie rzeczy robić. Dlatego sędziowie też powinni być wybierani w wyborach powszechnych na 6-cio letnie kadencje. Zresztą expressis verbis wymaga tego ta "nasza" konstytucja - proszę zapoznać się i zrozumieć sens Art. 2 i Art. 4 tego dokumentu.
Krzysiek14.05.2020, 20:48
Nie powinien tam łazić, skoro dotyczy to wszystkich. Ale z drugiej strony - ta nadgorliwość, aby nagrywać i zgłaszać na policję w takiej sprawie jest też żenująca. W końcu w całym rejonie (dwa powiaty) gdzie mieszka w sumie mieszka 260 tys. ludzi było w sumie 6 (sic!) przypadków zakażenia - i to w czasie prawie trzech miesięcy, z pełnym wyzdrowieniem. Przytomności!
Oj oj14.05.2020, 11:22
Cygaństwo, jak go złapali to mówili że policja go nie ukarała, zkierowała wniosek o ukaranie do sanepidu, taraz policja ukarała a sanepid mówi że wniosku nie otrzymał, resztę wnioski są proste
GG13.05.2020, 22:26
Jakie donoszenie , jaka karma prostaczki.
Burmistrz to osoba publiczna , wybrana przez nas na to stanowisko.
To powinno zobowiązywać do tego ,że jak się stoi na straży prawa to SAMEMU TRZEBA GO PRZESTRZEGAĆ. Tyle w temacie . . . .
M.......13.05.2020, 21:54
Ludzie przestańcie wypisywac te bzdurne komentarze.Zaplacil mandat tak jak sie nalezalo.Wcale nie kryl sie z tym ze zlamal zalecenia.Juz nie mozna sluchac o tym koronawirusie,bo gdzie co sie otworzy to tylko ten temat i wybory,tak jakby innych spraw nie bylo.Starajmy sie życ normalnie pomimo trudnosci a nie szczuc jeden na drugiego.
Tak jak mowi przyslowieze: czyje widzicie pod lasem a swojego nie widzicie pod nosem:.
Ad13.05.2020, 20:23
Jeżeli ktoś ma problem z liczeniem to proponuje skorzystać z liczydła. Wówczas będzie zrozumiałe ile tych pism przesłano do sanepidu spośród wszystkich nieprawidłowości. Idąc tym tokiem myślenia skoro wszystko do sanepidu to wszystko... czemu każdy inny ma być potraktowany inaczej/łagodniej
tys kopacz13.05.2020, 11:53
Uważam ,że policja po przyjacielsku potraktowała sprawę , bo to naruszenie nie dotyczy tylko burmistrza , ale przede wszystkim właściciela siłowni , który udostępnił siłownię mimo pandemii i zakazu jej udostępniania ., ale widocznie Niezgodzie panie komendancie wolno więcej niż każdemu innemu obywatelowi gminy . To zdarzenie powinno znaleźć się w sanepidzie wskutek zgłoszenia przez policje , co nie nastąpiło, czyli zostały naruszone przepisy prawa.
ciekawy13.05.2020, 09:44
Pytanie dlaczego nie przekazano sprawy do Sanepidu?
Obywatel13.05.2020, 08:06
/.../ Istotą sprawy jest to że złamał obowiązujące zalecenia, które dotyczyły wszystkich.
@Co to się porobiło!12.05.2020, 23:31
A kakoj że do swojego gniazdka. Jaki święto........bliwy się znalazł. Gdybym ci dał przykład księdza to do rana byś osiwiał. Ciemniaku jeden.
Splyw12.05.2020, 22:22
Według mnie najgorsi są ci towarzysze którzy całe życie przetowarzyszyli na publicznych stanowiskach, całe życie składaliśmy się na ich pensje...ehhh
postawa obywatelska12.05.2020, 21:43
@Co, to się porobiło !, to kiedyś to znasz to z autopsji???
vivat12.05.2020, 21:37
mandat przysłany na urząd
Acc12.05.2020, 21:30
Wy tu gadu gadu o donosicielstwie, a to nie jest istota sprawy. Istotą sprawy jest to, że burmistrz, czyli najważniejszy urzędnik w danym mieście, podczas trwania kwarantanny to znaczy stanu gdzie wszyscy ludzie mieli zostać w domach, zachowywać minimalne odstępy, gdzie ci wszyscy ludzie nie mogli i nie mogą wyjść sobie do knajpy, na basen czy na siłownie. Ten burmistrz idzie sobie jak gdyby nigdy nic na siłkę i to nie na własną prywatną tylko szkolną, podczas gdy parędziesiąt uczniów gniło w internacie na kwarantannie i mogli sobie Ci młodzi Szczawnicanie z całej Polski popatrzyć na to co znaczy, że są ludzie równi i równiejsi. Takie zachowanie Pana Burmistrza, taka postawa moralna i taka manifestacja swojej możności daje świadectwo o nim samym. Nie osądzam go ale po prostu nasuwają mi się dwa słowa - Podłość i zepsucie.
Mieszkaniec12.05.2020, 20:41
Dostał mandat i po sprawie. Gdyby policja skierowała sprawę do sanepidu było by normalnie. To jest przykład jak służby państwowe chronią swoich funkcjonariuszy.
Optymista12.05.2020, 20:29
KOLA pamiętaj, kij ma zawsze dwa końce. Drugi może być użyty przeciwko takim jak Ty
Kola12.05.2020, 19:20
Można być burmistrzem ale przede wszystkim człowiekiem oderwanym od rzeczywistości.Jak w poprzednim komentarzu, karma lubi wracać i nie ma kogo żałować.
ntn12.05.2020, 19:20
I bardzo dobrze. Przepisy dotyczą wszystkich.
Fbb112.05.2020, 19:11
Pomijając słuszność mandatu...
Podobno za komuny ciężko było o tak licznych informatorów.
Obecnie nie dość, że informują to jeszcze robią to charytatywnie.
prosta sprawa12.05.2020, 19:07
a wystarczyło zacytować Pismo Sw. -,, nie czyń drugiemu co tobie niemiłe.., czyli donosiciel niech nie donosi bo jemu też było by niemiłe gdyby ktoś tak robił na niego ,a burmistrz nie nadużywa władz korzystając z przywilejów bo nie chciałby tego by inny burmistrz zamiast niego to robił... amen,
Optymista12.05.2020, 18:15
Był sobie agent TOMEK. Pracował dla pewnego ugrupowania. Teraz tych agentów TOMKÓW jest dużo więcej. Dawniej to się nazywało UB, SB, ZOMO a w czasie II światowej kapusie. Takim postępowaniem można tylko osiągnąć satysfakcję, coś na wzór; Panie Boże Pawlak ma dwie krowy a ja tylko jedną. Spraw żeby mu jedna krowa zdechła, będziemy mieć po równo.
ob12.05.2020, 18:01
Nic sie nie porobiło. Nosił wilk ...Jeżeli podpisywał wszczęcie postępowania KPA zamiast pouczać, to jestem za donoszeniem na niego. Karma lubi wracać, stety.
Boczus12.05.2020, 17:59
Wielu donoszenie wyniosło z PRL-u. Donosili np na kolegów w wojsku czy obywateli. Byli wtedy TOWARZYSZAMI, za donosy i donoszenie dostawali korzyści. Tak są nauczeni. Na szczęście o wielu towarzyszach z lokalnego podwórka wiemy;)
zły12.05.2020, 17:29
@Co,to się porobi ! Więcej panikarzy,konfidentów niż nosicieli wirusa grypy.Chyba bijemy na głowę Korę Północną w donosicielstwie.
Co, to się porobiło !12.05.2020, 16:45
Kiedyś przed laty, aby kogoś namówić na donoszenie, na drugiego człowieka, trzeba było mieć mocne materiały, obciążające tego by donosił a jemu się zapomni. Teraz donosi większość, na księży, na policjantów, na burmistrzów jak w tym przypadku. Tylko pytam, z jakich pobudek są ci ludzie, wredni, obskórni, matołowaci, małostkowi i chamscy, że posuwają się do takich czynów. Gdzie, jak i u kogo, chcą zdobyć popularność, czy może sławę. Za takue czyny, nikt inteligentny i mądry nie będzie chwalił, wręcz przeciwnie. Współczuję tym ludziom, bo to są osoby chore z kompleksami, brakami intelektualnymi i marną edukacja, nie wspomnę już o wychowaniu.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl