26.07.2020, 19:34 | czytano: 8877

Koronawirus. ZNP apeluje o bezpłatne badania dla pracowników oświaty

arch. Podhale24
NOWY TARG. Prezes Oddziału Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Nowym Targu apeluje do wójtów i burmistrzów z powiatu nowotarskiego "o podjęcie stosownych działań w celu przeprowadzenia bezpłatnych badań lekarskich w celu zdiagnozowania obecności wirusa SARS-CoV-2 wśród pracowników oświaty bezpośrednio przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego."
Apel Marcina Domina, reprezentującego Zarząd Oddziału Powiatowego ZNP o "zagwarantowanie przeprowadzenia bezpłatnych badań lekarskich", skierowany jest nie tylko do samorządowców, ale i innych organów prowadzących szkoły i przedszkola.
"Mając na uwadze troskę o życie i zdrowie uczniów oraz pracowników oświaty - w naszej ocenie koniecznym jest zagwarantowanie bezpiecznych warunków prowadzenia zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych w siedzibach placówek poprzez dokonanie badań lekarskich pracownikom. W związku z brakiem podjęcia takich działań przez Radę Ministrów, wnioskujemy do Pana jako organu prowadzącego o roztropne decyzje i zapewnienie sfinansowania takich badań w prowadzonych przez Gminę placówkach" - napisano w apelu.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Stąd27.07.2020, 17:30
Do Mieszkanka i tych wszystkich, którzy nie odpuszczą żadnej okazji, by "przyłożyć" innym: Ludzie, naprawdę tak wam dobrze w tym "polskim piekiełku", gdzie co rusz wylewacie z siebie potoki złości, zawiści, zjadliwości, zaciekłości i po prostu nienawiści do jakiejś grupy społecznej? Nie ma znaczenia nic, nawet zagrożenie zdrowia, czy życia, nawet cel, w jakim jakieś działanie jest proponowane w stosunku do kogoś, nawet potencjalne skutki tego działania - służące wielu ludziom, nic się dla was nie liczy - tylko to, by dać upust swoim negatywnym uczuciom, by obrzucić kogoś, w waszym mniemaniu gorszego od was, błotem obelg i oszczerstw. Ci, którymi tak poniewieracie to ludzie, tak, jak wy. Dobrze wam, gdy was inni źle traktują, źle o was mówią? Wasze dzieci i ich dzieci widzą i słyszą ten przykład przez was dawany. Tego chcecie? By wasze dzieci "kontynuowały" wasze zachowanie? Tu, na Podhalu, ludzie tak często się podpierają słowami Jana Pawła II, który powiedział w Zakopanem, pod Wielką Krokwią, że na górali zawsze można liczyć. Szkoda, że okazuje się, że to "liczenie" potwierdza się też w dokładaniu do ognia nienawiści pod "góralskim kociołkiem".
TE TESTY MI ŚMIERDZĄ NA KILOMETR27.07.2020, 16:30
Tak Wam śpieszno do tych testów?!
A może 'ONI" pobierają Wasze DNA - bo przecież ze śliny można :) PRAWDA?!
I ciekawe w jakim celu to robią, skoro Szumowski powiedział, że chcą przeprowadzić testy na wszystkich i potem zaszczepić?!
JJ27.07.2020, 15:28
@były nauczyciel - może chciałbyś /.../ W każdej szkole praca nauczycieli zaczyna się najpóźniej po 15 sierpnia - egzaminy poprawkowe, rekrutacja, przygotowanie rozkładów materiału i dostosowań dla uczniów z problemami, rada pedagogiczna i przydział dodatkowych obowiązków, przygotowanie sal i materiałów edukacyjnych, dokumentacji szkolnej, itp. Tak właśnie się na wszystkim znacie. Pewnie, a jakbyśmy tego wszystkiego w sierpniu nie przygotowali, to byłaby okazja, żeby znowu na nas pluć tym waszym jadem... Ech ludzie, ludzie...
DżejDżej27.07.2020, 15:03
Mieszkanka, a co byś powiedziała, gdyby rząd zamknął twój sklep i nakazał, żebyś prowadziła sprzedaż przez internet? Nie masz strony, nie umiesz jej stworzyć, nie masz jak odbierać i wysyłać towaru, ale dostajesz odgórne polecenie i radź sobie, a jak nie, to nie dostajesz wynagrodzenia. No to postępujesz zgodnie z wytycznymi rządu. A na koniec twój klient wini za sytuację ciebie, nie rząd, stwierdza, że jesteś wredną roszczeniową kastą, nierobem i jeszcze ci wypomni, że chciałaś dostać podwyżkę bo obiektywnie zarabiasz nieadekwatnie do ciążącej na tobie odpowiedzialności i obowiązków oraz wykształcenia. Uważasz, że to fair winić nauczycieli za koronawirusa i zaniedbania władz? Bardzo to niemądre.
Marek27.07.2020, 15:01
Mieszkanka naucz się czytać, tytuł jasno wskazuje kto wnioskuje o przeprowadzenie badań. NIE NAUCZYCIELE, ale związek zawodowy! Tobie podobni, nawet tytułu nie rozumieją, a i tak wykorzystają każdą okazję, żeby dokopać nauczycielom, taka z was kasta nienawistnych analfabetów. Macie chyba jakieś deficyty, skoro nie rozumiecie, że to nie nauczyciele zlecili zdalne nauczanie i to nie ich wina że rząd nie przygotował narzędzi do pracy zdalnej w razie np. pandemii, ani nie przygotował na takie sytuacje samych nauczycieli. Mimo to w szkole mojej córki zajęcia odbywały się normalnie, wszystkie lekcje przez internet były prowadzone zgodnie z planem. Jak można tak uogólniać, kłamać i obrażać ludzi? Zwykła podłość wynikająca z bardzo niskich pobudek!!! Wstydź się!!!
Obserwator27.07.2020, 14:07
do @Mieszkanka a chcesz by twoje dzieci uczył nauczyciel z koronawirusem?
NT1427.07.2020, 11:56
A pracownicy socjalni szkół to co? W szkole nie pracują sami nauczyciele!!! Też powinni mieć badania. Tak samo ze strajkiem o podwyżki w zeszłym roku było. Tylko nauczyciele się liczą? W przeciwieństwie do nich obsługa szkoły pracowała, w czasie gdy nauczyciele na *** siedzieli i narzekali.
Podatnik27.07.2020, 11:38
Mam rozumieć że szkoly nie badały do tej pory nauczycieli a prowadziły zajęcia w klasach 1 do 3? Lekcje zdalne powinny być lekcjami a nie zadaniami po kolei z podreczika do wykonania. Nauczyciele mają uczyć przesyłając dziexiom rozwiazane przyklady zadań a nie wskazywac ktora dzisiaj srona ćwiczeń jest do zrobienia! Gdzie jest nadzór pedagogiczy dyrektorów?
Rodzic w pracy od 7 do 17 tej27.07.2020, 10:44
Apeluję do ZNP o weryfikację umiejętności i nadzór pedagogiczny nauczycieli którzy podczas nauczania zdalnego zamiast uczyć i wprowadzać nową wiedzę zasypywali dzieci zadaniami i tematami bez jakickolwiek wyjaśnień i nauki aktualnego tematu lekcji. Zróbcie sobie dzieci same i po lekcji! Tylko nowe zadania do wykonania i tyle w ramach lekcji! Po co taki nauczyciel w ogóle jest potrzebny? Podręczniki i ćwiczenia dzieci mogą zamodzielnie czytać, codziennie po jednej lekcji. Czy to taki problem aby nauczyciel nagrał filmik z wykładem lub wyjaśnieniem tematu lekcji ? Przecież zapisy tych zajęć są do wglądu do tej pory! Niektóre mogą być podstawą do zwolnienia dyscyplinarnego nauczyciela.
były nauczyciel27.07.2020, 09:36
2 Tygodnie przed rozpoczęciem roku szkolnego niech posiedzą w domach na d..... to żadne testy nie będą konieczne. A Jeżeli już tak bardzo chcą badań to proponuje darmowe badania kolonoskopii, bo chyba się im wszystkim w d.... poprzewracało.
jon 110227.07.2020, 09:34
A może tak to ZNP zapłaci za badania.Oświata to zadanie państwa jeżeli można wydać na inne cele gruba kasę to można również na badania nauczycieli.
Qwe27.07.2020, 09:27
Musza zrobić badania żeby potem mieć pretekst nie iść do szkoły od 1 wrzenia bo maja COVID i dalej siedzieć i brać darmowe pieniądze.
Arystoteles27.07.2020, 09:24
Skoro tak narzekacie na nauczycieli, to dlaczego sami nie uczycie dzieci w domu... przecież jest taka możliwość. Oj. I co teraz. Jak nauczycie własne dzieci myśleć, rozmawiać, dyskutować, liczyć, już o języku obcym nie wspomnę, skoro, śmiem mniemać, nie macie wyższego wykształcenia, a - czytając wasze opinie - nie macie nawet podstawowego wychowania!
PL27.07.2020, 09:06
@Mieszkanka i eho.A jaki macie problem tutaj jest wolny kraj można założyć prywatną szkołę i nauczać i trzepać kasę za nauczycieli,można też swoje dzieci nauczać w domu.Co was ogranicza żeby naprawić oświatę po waszemu.
B.27.07.2020, 09:05
Najlepiej zróbcie te super testy wszystkim w tym kraju i będzie nr 1 na świecie .Testy w dużym procencie wykazują wyniki fałszywie dodatnie i dlatego nie robi się ich ludziom zdrowym. Dodatni wynik testu nie oznacza, że ktoś ject chory.Sam minister zdrowia to mówił ale chyba już wszyscy o tym zapomnieli. Ta "pandemia" to zbiorowa histeria i głupie, bezsensowne decyzje wpływające na nastrój wszystkich.
poznaniak27.07.2020, 08:47
Wirus wyciekł z beczki i zamienia ludzi w bezmózgie zombi , 95 populacji zamiast mózgu ma AXEL SPRINGER
Gooral27.07.2020, 07:31
To trzeba było iść na studia a nie narzekać i zazdrościć teraz. Praca w państwówce ma plusy w tym właśnie związki zawodowe i możliwość strajku. Plusy i minusy każdego zawodu. Typowe polskie zachowanie w komentarzach - po co ktoś ma mieć więcej skoro ja nie będę miał. Weź 500+, socjalne, dodatek z urzędu pracy i ucz dziecko w domu - nikt Ci tego nie broni przecież. Miłego tygodnia.
nauczyciel27.07.2020, 05:47
Szanuję (trudne, nowe słówko dla pisowców) innych, dlatego chcę się przebadać, tak żeby być pewnym że nie zarażę. Dlatego też noszę maseczki w miejscach publicznych. Ale ludzie /.../ tego nie zrozumieją. Dzieci i młodzież podobnie jak każdy człowiek też powinna być przebadana, bo testy to podstawa do opanowania epidemii. Każdy cywilizowany kraj to wie. A u nas nawet jak się ktoś zgłosi,że miał kontakt to nie będzie miał testu. Poziom ucywilizowania tego kraju to ŻENADA.

Po wstępie o szanowaniu innych, pisze Pan z totalną pogardą o ludziach mających inne przekonania, preferencje i gusty. Ten właśnie fragment został usunięty z komentarza. Moderator.
fred27.07.2020, 05:44
Badania to każdy obywatel powinien mieć zrobione za darmo,a nie tak jak jest teraz od lekarza masz porada przez tel.
jaga227.07.2020, 04:48
@ Mieszkanka. Fajnie mają Ci nauczyciele. Normalnie cały dzień przed komputerem nie wychodzą z domu bo nie mają kiedy więc taki się nie zarazi. W ogóle mamuśki to sprawy w swoje ręce brać i się przekwalifikować z tego co czytam to co druga będzie nauczycielem
Nauczyciele - do roboty !!!27.07.2020, 01:47
@PL
@Absolwent
Możecie się obrażać drodzy nauczyciele, ale mieszkanka ma pełną rację. Nie mówię o testach, bo te akurat w sam raz dla Was za WASZĄ WIEDZĘ O ŻYCIU :) Większość z Was już jest chora ;)
Dawniej NAUCZYCIEL potrafił MYŚLEĆ I MIAŁ WŁASNE ZDANIE - TO SIĘ CHWALI
A teraz nauczyciele jak chorągiewki, skąd pieniążki płyną, tam lecą - BEZ WŁASNEGO ZDANIA
Jest garstka MYŚLĄCYCH nauczycieli i chwała im za to, resztę do pola wysłać i to jeszcze "na orkę"
Nowotarżanin z wyboru27.07.2020, 00:41
Taak ... "nauczyciele niepotrzebni". I dlatego był taki jazgot o powrót dzieci do szkół przez okres zawieszenia zajęć od marca? :-D
eho26.07.2020, 23:09
Mieszkanko, zgadzam się z Tobą. Myślę że nauczyciele nauczania początkowego, to jakiś sztuczny wytwór w dzisiejszych czasach. Przecież średnio ogarnięty i zaangażowany rodzic sam jest w stanie nauczyć swoje dziecko czytać, pisać, liczyć i przekazać wiedzę ogólną o świecie, kulturze. Przypuszczam, że zrobiłby to dużo lepiej niż niejeden humorzasty i uzurpatorski nauczyciel, który "wszystko wie lepiej, bo jest nauczycielem". Druga nadzwyczajna kasta. Oczywiście zdarzają się wspaniali nauczyciele, ale to wyjątki w dobrych szkołach. W złych po prostu nie wytrzymują.
PL26.07.2020, 22:34
Za kontakt i użeranie się z roszczeniowymi rodzicami zaszczutymi przez PiS powinni nauczycielom wprowadzić szkodliwe i to przynajmniej 50-procentowe.
ja też chcę,nawet odpłatnie26.07.2020, 22:24
Co się stało że jeszcze nie straszą strajkiem.W sumie po tak długich wakacjach to wszystko możliwe.Listonosze,kierowcy autobusów,pracownicy supermarketów następni w kolejce.
Absolwent26.07.2020, 21:41
Do "Mieszkanka"
Dlatego, że pracują z dziecmi! Może nie twoimi bo zapewne jesteś bezdzietna, ale gdybyś miała małe dzieci to wolałabyś wiedzieć, posyłając je do szkoły, że będą tam ludzie wołki od tego cholernego wirusa. Poza tym nikt nie bronił Ci iść na studia, nauczyć czegos więcej niż umiesz i zostać nauczycielem, więc nie krytykuj. Walczą o swoje i tyle. Mają do tego po prostu prawo. Mają również związku, które dbają o dobro związkowców. Niestety sklepikarze nie mają swoich świadków zawodowych! CIEBIE ROWNIEZ NAUCZYLI LICZENIA, ROZMAWIANIA, PISANIA I WIELU WIELU INNYCH RZECZY W Szkole! Szanuj więc osoby, które Cie tego nauczyły i szanuj, że chcą się cuc bezpiecznej. Gdyby jeden nauczyciel w jednej ze szkół w Nowym Targu zachorowal, to kilkaset dzieci przerwałoby naukę, a gdyby jeden sklep się zamknal, wszyscy poszliby do innego. Takie podsumowanie
Iii26.07.2020, 21:32
Pracuje przez cały czas pandemii tak samo jak sprzedawcy i wiele innych zawodów i nikt nawet nie wspomniał o badaniach. Siedzą od pół roku w domach A rodzice pracują i jeszcze mają cyrk w domu z lekcjami
Bzdura26.07.2020, 21:16
I jeszcze koniecznie przebadać Wszystkich uczniów , najlepiej co tydzień
Nauczyciel26.07.2020, 21:08
Co to pomoże, gdy w dniu badania nie będę mieć wirusa, a na drugi dzień go złapię, np. w autobusie?
PODHALAN9326.07.2020, 20:54
rowni i rowniejsi buhaha... jeste sprzedawca w sklepie przychodza do mnie ludzie bardzo zroznicowani... tez domagam sie straty pieniedzy na badanie mnie ;)
aha26.07.2020, 20:26
"badań lekarskich w celu zdiagnozowania.." aha hahahaha ????. To może zastanówcie się nad badaniami laboratoryjnymi co?
Mieszkanka26.07.2020, 20:25
Nie rozumiem dlaczego nauczyciele mają mieć bezpłatnie robione badania.od 17 marca pracowali zdalnie byli grupa najbardziej uprzywilejowanycj w okresie pandemii w tym kraju .a co z mieszkancami gminy którzy są pracownikami w innych branżach czyżby my gorsi? Ciągle nauczyciele po kilkoro dzieci w klasach w szkołach podstawowych w gminie Nowy Targ tak jest, i bezwstydnie zebrzą i strajkują a jakość nauczania ? pytam kiedy będzie lepsza bo jak do tej pory to jej w ogóle nie ma.Nauczyciele to niczym pepek świata?! Nauczanie w "zerowce" to poziom mniej niż zero. Komputery do zdalnego nauczania i jeszcze co? Inne branże haruja np. sprzedawczynie w sklepach, W szpitalach pielęgniarki, lekarze na froncie z pandemią . I nikt jakoś nie jest uprzywilejowany.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl