28.08.2020, 11:34 | czytano: 7757

Sanepid tłumaczy: "po wakacjach sytuacja epidemiologiczna ulegnie poprawie"

arch. Podhale24
ZAKOPANE. "Wraz z zakończeniem okresu wakacji nastąpi spadek ruchu turystycznego, a sytuacja epidemiologiczna w powiecie przypuszczalnie ulegnie poprawie" - taki optymistyczny przekaz otrzymali dyrektorzy szkół podstawowych z zakopiańskiego Sanepidu.
Nie cichnie zamieszanie wywołane zmianą zdania w sprawie formy nauczania w szkołach podstawowych. Przypomnijmy, początkowo inspektor sanitarny pozytywnie zaopiniował propozycje dyrektorów szkół, by zajęcia w formie zdalnej prowadzone były jeszcze przez miesiąc - od 1 do 25 września. Zgodził się na to także burmistrz. Po ogłoszeniu tej informacji, popartej także opinią lekarzy-pediatrów - sprzeciw zgłosił Małopolski Kurator Oświaty i Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Pomysł skrytykował także Minister Edukacji.
W tej sytuacji zakopiański Sanepid - zmienił swoją rekomendację.

Do dyrektorów szkół podstawowych przesłane zostało pismo podpisane przez młodszego asystenta jednej z sesji, który "w imieniu i z upoważnienia Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Zakopanem" oświadcza, iż na razie nie ma podstaw "do zawieszenia zajęć stacjonarnych i wprowadzenia zdalnej formy nauczania w szkole."

"Wraz z zakończeniem okresu wakacji nastąpi spadek ruchu turystycznego, a sytuacja epidemiologiczna w powiecie przypuszczalnie ulegnie poprawie. Objęcie powiatu strefą żółtą nie jest wskazaniem do zawieszenia zajęć stacjonarnych" - argumentuje pracownik Sanepidu.

s/
zobacz także
komentarze
Grazia29.08.2020, 12:09
No tak!!##Jasnowidze z Sanepidu!!!Jeden też był taki przewidujący horror z wirusem-już nie jest ministrem i walczy z koronawirusem w Hiszpanii na urlopie na jachcie milionera!A twierdzą ze tam jest dużo zakażeń i odradzaja tam wyjazdy!No ale super minister jedzie bo on sobie z swirusem poradzi!Ciekawe czy używa szmaty na twarz?
turyści wyjadą29.08.2020, 00:08
Zmieni się bo kolor czerwony z nowotarskiego przeniesie się na tatrzański.
Zenobiusz28.08.2020, 17:25
ile testów wykonano w tarzanskim? tysiac, dwa?
Piła łańcuchowa28.08.2020, 16:13
To aż się prosi znowu o wystąpienie w trybie dostępu do informacji publicznej czy zakopiański magistrat opiera swoje decyzje w oparciu o pismo młodszego asystenta w sanepidzie czy robi to burmistrz i poszczególni dyrektorzy szkół. Istotą sprawy jest czy młodszy asystent posiada stosowne w tym zakresie upoważnienia i umocowania prawne. Przypomnę organem prowadzącym szkoły podstawowe jest Burmistrz. Dobrze zachował się Starosta muszę to przyznać pomimo że nie jest z mojej bajki. Szanowni Zakopiańczycy zastępczyni burmistrza ujawniła jak przebiega proces decyzyjny w zakopianskim urzędzie. Zatem jeżeli ktoś jest z czegoś niezadowolony z jakiś rozstrzygnięć to ...
wilk28.08.2020, 15:27
,,sytuacja poprawi się". Ulega się czemuś na gorsze, nie na lepsze.Nowomowa
zoro28.08.2020, 15:09
W Wietrzychowicach też mieli telefon od "przyjaciela" a może i samego prezesa i już nie ma wirusa, dzieciaki marsz do szkoły.

Czyli wiemy jak to będzie wyglądało w całym kraju :-)
cyrk na kółkach28.08.2020, 13:05
No to poszło... czekamy jak szybko się rozkręci...

"W Wietrzychowicach, w północnej części powiatu tarnowskiego, uczniowie rozpoczną nowy rok szkolny od nauki w trybie zdalnym. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u dyrektorki i sekretarki zespołu szkół w Wietrzychowicach."

A u nas kto przebadał personel szkolny...

Na pewno nie Powiatowy Inspektor Sanitarny bo on wie że od września wirus będzie w pełnym odwrocie :-)

Trzymajmy się ramy...
Do Capa Bez Maski28.08.2020, 13:00
Ja tam chodzę w masce.
Nie chciałbym nieświadomie zarazić jakiegoś capa...

Co do kontroli nad życiem - jeśli masz smartfona lub korzystasz z komputera - już jesteś kontrolowany. Nawet Twój komentarz - łatwo namierzyć kto i skąd pisał...
izolator28.08.2020, 12:54
czy ktoś widział dzisiaj sołtysa w pracy czy dalej "samoizolacja"?
Do capów w masce28.08.2020, 12:35
Dzis maseczka jutro obowiązkowe szczepnienie a pojutrze pelna kontrola nad twoim zyciem.

Tak się wam skończy wolność w niby wolnym kraju.
Janek z Olczy28.08.2020, 12:28
Ale to takie są plany czy co? Przewidujecie przyszłość czy planujecie wirusa? Nie pachnie.
Piotr28.08.2020, 12:20
Żyjmy swoim życiem. Oni niech się sami pozamykają. Sami są zagrożeniem. Przecież to nie turyści tylko rodzinne imprezy i pogrzebanie bliskich jest największym zagrożeniem i śmiertelną bronią. Tyle co wdychacie CO2 w tych maskach to żaden smog wam nie da.
Pluto28.08.2020, 12:00
Kompromitacji ciąg dalszy...
czegoś nie rozumiem28.08.2020, 11:40
niby jest sołtys ale do kamer wysyła sołtyskę...
niby jest inspektor ale pisma podpisuje młodszy asystent...

za co ci ludzie biorą pieniądze na tych stanowiskach... ?
za siedzenie cicho w norze i nie wychylanie się?

aha, to tylko marionetki.
więc zwolnić, zlikwidować etat i zostawić tylko zastępców !!!

REFERENDUM za odwołanie sołtysa !!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl