15.09.2020, 10:48 | czytano: 13264

Skrajnia znowu uszkodzona. Powiat chce remontować mostek w Pyzówce (video)

Fot. Czytelnicy
W niedzielę turyści ruszyli na boczne drogi, żeby ominąć korki na zakopiance. Mostek w Pyzówce znowu przezywał oblężenie. Po raz któryś z kolei doszło do uszkodzenia skrajni, która ma ograniczać wjazd ciężkich samochodów. Po raz kolejny skrajnia okazała się przeszkodą nie dla ciężarówek, ale dla zwykłych samochodów z rowerami.
Z powodu złego stanu technicznego na mostek nie mogą wjeżdżać samochody o masie większej niż 1,5 tony. Dotychczas nikt tego nie respektował, więc PZD postawił skrajnię ze znakami B-15 i B-16. Wywołało to duże niezadowolenie, bo dla wielu kierowców np. samochodów dostawczych był to wygodny skrót i alternatywa droga dla zatłoczonej zakopianki. Złoszczą się również kierowcy osobówek, którzy wożą na dachu samochodu rowery, bo ogranicza to przejazd pod skrajną. Już kilkakrotnie była ona uszkadzana, w niedzielę po raz kolejny. Problemem jest to, że dojazd do mostku prowadzi wąskimi i krętymi drogami, i na miejscu nie ma już możliwości manewru czy odwrotu. To wywołuje korki i frustrację kierowców.
Przez Pyzówkę prowadzi kierowców skrótem nawigacja. Nie ma w niej jednak informacji o ograniczeniu gabarytowym na mostku. W efekcie co jakiś czas, najczęściej samochody z rowerami na dachu, zahaczają o skrajnie, uszkadzają ją i swoje rowery. Albo kierowcy jadą na oślep, albo nie patrzą na znaki, albo są one nieczytelne. Efekt jest taki jak na zdjęciu.

Pytany o mostek w Pyzówce wicedyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu Kazimierz Bielak mówi, że powiat przystąpi do remontu mostku. - W pierwszej kolejności zlecimy ekspertyzę ze wskazaniem, jaki remont trzeba przeprowadzić. Ona odpowie nam na pytanie o zakres koniecznych prac. Chcemy zwiększyć tonaż mostku, może do 7,5 tony, czyli takiego, jaki był do 2013 roku. Chcemy wpisać to zadanie do budżetu na przyszły rok - dodaje.

Póki co, żeby ograniczyć wjazd ciężkich samochodów na mostek, PZD kolejny raz zamontuje skrajnię, ale niewykluczone, że tym razem będzie to solidniejsza konstrukcja.r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Mieszkaniec15.09.2020, 22:51
Nie zgodzimy się na remont, póki nie zrobią chodnika wzdłuż powiatówki!! To skandal jak ludzie tu szybko jeżdżą, nie zważając na pieszych, nawet na dzieci! Wjeżdżając do Pyzowki jest znak z ograniczeniem do 40km/h - NIKT tego nie respektuje. Zapraszam policję, żeby sobie stanęli raz czy drugi przy kościele, podreperują budżet! W niedzielę nie da się spokojnie pójść do kościoła, a o spacerze czy przejażdżce na rowerze z dziećmi można zapomnieć...
Broda15.09.2020, 21:14
Wstyd dla pana Szeligi ( byłego zastępcy wójta) , pana parzygnata i pana smarducha! Pogratulowac
konsul15.09.2020, 20:42
Należy wprowadzić wizy na przejazd przez Pyzówkę oraz ten mostek i problem rozwiązany.można też na rogatkach wsi ustawić posterunki i pobierać myto, będzie na remont mostka.
dont slip tunajt15.09.2020, 19:25
Do włodarzy - bardzo proszę zróbcie remont tego mostku, jeśli zostanie zorganizowana zbiórka pieniędzy dorzucę się ale wierny lud chcę zobaczyć Gwiazdę Pienin na otwarciu tej jakże pożądanej "inwestycji"..
pol15.09.2020, 18:35
Kierownicę i siodełko można opuścić i po problemie.Ale oni chcą mieć gotowe rowery do jazdy,żeby tylko je zdjąć z bagażnika i pedałować.Takich mamy ''mundrych''przyjezdnych.
nt15.09.2020, 17:32
wojsko i szlaban do pyzowki. odciac od swiata i z glowy
Miejscowy215.09.2020, 16:06
Robić mostek ale obowiązkowo chodnik wzdłuż drogi przez całą wieś!!! Jeżeli nie to niech zostanie jak jest. Bo bedziemy miec autostrade pędzących ceprów
miasteczkowy15.09.2020, 15:07
Powiat rodem z PRL-u! Zamiast zrobić mostek to prościej ograniczyć ruch, a jeszcze prościej byłoby zamknąć drogę.
Do malkontentów: ile takich mostkjów mamy w powiecie nowatorskim?
p.15.09.2020, 12:22
PZD powinien u siebie taką skrajnie zamontować, może nie marnowałby pieniędzy na inne dziwne głupoty.
Miejscowy15.09.2020, 12:19
Zrobic ZAKAZ DLA TURYSTOW!!!
wista wio15.09.2020, 11:42
Szlachta z rowerami niech stoi w korkach na zakopiance .Jak nie to niech płacą słone mandaty za zlamanie zakazu.Nie wiedzą ile wysokości ma pojazd z rowerami na dachu?
lb15.09.2020, 11:25
"skrótem porwoadzi nawigacja". masakra i tyle. wszystkie lokalne drogi poblokowane przez dzbanow, ktorzy nie postoja 2h na zakopiance tylko beda 3h jezdzic "skrótami". przez Pyzówkę. skrót. nojap%^&le :)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl