28.09.2020, 16:15 | czytano: 5436

Unieważniono przetarg na studium korytarzowe dla nowej drogi z Rabki do Chyżnego

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad unieważniła przetarg na opracowanie studium korytarzowego dla nowej drogi krajowej na odcinku Rabka - Chyżne.
Na przetarg wpłynęły trzy oferty od firm zainteresowanych zleceniem. GDDKiA odrzuciła dwie z nich, najtańsze, dopuszczając do przetargu tylko trzecią - najdroższą. Ta jednak została odrzucona z uwagi na zbyt wysoką cenę. Dyrekcja zamierza przeznaczyć na to zadanie 1,3 mln zł, podczas gdy jedyna ważna oferta opiewała na 2,4 mln zł. Z tego powodu postępowanie unieważniono, ale inwestor zapowiedział, że ogłosi nowe.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie przymierza się budowy nowej "chyżnianki", w zupełne nowym śladzie, na odcinku z Rabki-Zaborni do Chyżnego. Pierwszym etapem całego przedsięwzięcia jest studium, które ma m.in. pokazać czy inwestycja ma sens. - Studium korytarzowe jest podstawowym dokumentem projektowym, przedstawiającym kompleksowo nowe, drogowe zamierzenie inwestycyjne. Jest to pierwsza dokumentacja projektowa, która określa lokalizację pasa (korytarza) terenu pod nową drogę, z uwzględnieniem regionalnych i lokalnych uwarunkowań geograficznych, przyrodniczych i społecznych. Dokumentacja ta służy inwestorowi do wstępnej oceny sensowności zamierzenia inwestycyjnego i argumentacji za lub przeciw dalszym pracom projektowym - tłumaczy Iwona Mikrut z GDDKiA w Krakowie.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
wuzetka29.09.2020, 14:09
Hłe, hłe, hłe.
Dokładnie @Jasiek - 100% racji. Buduje się drogi, obwodnice, szybkie trasy a później przekupne urzędniki wydają pozwolenia na stawianie bud, chałup, szop, wiat, które później cudowanie się zamieniają w domostwa, pensjonaty, cepeliady. Byle bliżej szosy bo mnie nie stać na utwardzenie 20 metrów drogi żeby się odsunąć ze swoim majdanem. A później ekrany stawiajcie, nowe drogi budujcie, korki, hałas, smog.
Powinien być konstytucyjny zakaz robienia wjazdów na posesje z drogi tranzytowej. Tak samo jak i zakaz budowania czegokolwiek na terenach zalewowych i osuwiskowych. Później tylko płacz i niech Naród się dorzuci bo tragedia.
Foxtrot29.09.2020, 08:36
Nie widzę chęci do realizacji tej drogi. Przekroczenie budżetu to pretekst. Co na to minister Adamczyk?
Jasiek29.09.2020, 08:25
Całkiem niezła droga krajowa z Rabki do Chyżnego została zabudowana domami i teraz mamy wiele kilometrów terenu zabudowanego. A przecież można było budować drogi gminne i osiedla mieszkalne w pewnym oddaleniu od drogi głównej. Proponuję nową drogę też zabudować domami, a później zbudować następną nową drogę i też pozwolić ją zabudować domami.
TK do Jan od kudzi28.09.2020, 20:23
No to im idź dej...
Mnie28.09.2020, 20:22
Ciekawe komentarze, a ja bym niestety hektara nie dała....
jan od kudzi plaszczak28.09.2020, 18:14
budowac jak najszybciej!!! sam dam hektar pod budowe!!
Tak, dla nowej drogi Chyżne-Rabka28.09.2020, 18:01
Czekamy na nową drogę z Chyżnego do Rabki. I trzymamy kciuki za realizację.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl