23.11.2020, 12:53 | czytano: 3467

Oświadczenie samorządów Powiatu Tatrzańskiego. "Wyrażamy ogromnie zaniepokojenie"

Starostowie tatrzańscy, burmistrz Zakopanego i wójtowie podtatrzańskich gmin wydali wspólne oświadczenie, w którym podkreślają, że nadchodząca zima będzie miała decydujące znaczenie dla przetrwania większości przedsiębiorstw Podhala i Podtatrza. "Obawiamy się konsekwencji wprowadzonych obostrzeń" - piszą.
Oto treść komunikatu:

„Zapowiedzi rządu dotyczące funkcjonowania szeroko pojętej branży turystycznej w najbliższym sezonie zimowym, zakomunikowane podczas sobotniej konferencji prasowej zaskoczyły nas samorządowców równie mocno, co przedsiębiorców.

Wyrażamy ogromnie zaniepokojenie przewidywanymi konsekwencjami podjętych rozstrzygnięć.

Chcemy wyraźnie podkreślić, że jako samorządowcy rozumiemy powagę sytuacji związanej z rozszerzaniem się pandemii i konieczność wdrażania wszelkich działań, które mają na celu jej ograniczenie. Dla nas zdrowie i bezpieczeństwo naszych mieszkańców i wszystkich Polaków również jest najważniejsze.  

Jednocześnie jednak jesteśmy świadomi, że nadchodząca zima będzie miała decydujące znaczenie dla przetrwania większości przedsiębiorstw Podhala i Podtatrza, od tych najmniejszych po największe.

Pracujemy nad stanowiskiem i alternatywnymi propozycjami dotyczącymi organizacji wypoczynku zimowego, funkcjonowania obiektów hotelarskich i stoków narciarskich, które przekażemy Premierowi. Uważamy, że jest jeszcze szansa, aby przekonać rząd do zmiany zadeklarowanych rozwiązań.

Jesteśmy w kontakcie z przedstawicielami branży turystycznej oraz z gminami górskimi z terenu całej Polski, których ten problem również dotyka.

Stanowisko z przygotowanymi przez samorządy propozycjami rozwiązań zostanie niezwłocznie podane do publicznej wiadomości.
Wójt Gminy Biały Dunajec - Andrzej Jacek Nowak
Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska - Andrzej Pietrzyk
Wójt Gminy Kościelisko - Roman Krupa
Wójt Gminy Poronin - Anita Żegleń
Burmistrz Miasta Zakopane - Leszek Dorula
Starosta Powiatu Tatrzańskiego - Piotr Bąk
Wicestarosta Powiatu Tatrzańskiego - Jerzy Zacharko”

oprac. r/
zobacz także
komentarze
Nik23.11.2020, 20:20
Do SS Dokładnie!!! dobrze napisane popieram.
turysta z wawy23.11.2020, 18:34
Ha ha na co komu te wyciagi i narty???!!
Mówię jak jest23.11.2020, 17:09
No proszę nawet ex tow. Zacharko się podpisał! Czyżby Curusiowi strach zaglądał do oczu, że jego mega- zaj*** te hoteliska puste będą?
avivat23.11.2020, 16:00
Nowy Targ razem z burmistrzem Watychą oczywiście nie popiera, no bo turystyka, narciarstwo jest we wsi Nowy Targ w głębokim lesie.
mieszkaniec23.11.2020, 14:43
Jakie możecie przedstawić propozycje rozwiązań, jeśli nie jesteście w stanie zapanować nad tym, by tutaj respektowane było prawo?
Wielbiciel pis23.11.2020, 14:05
Kto wyjdzie na ulice rolnicy co płacą krus a stodoły przerobili na pokoje i przyjmują gości bez paragonu
To się Was sprawdzi i wylegitymuje
zbojnik23.11.2020, 13:58
Zacharko a jak ze zrzutami ścieków z tych wielgachnych pensjonatów? Jeszcze wywołań ten temat
Swój chłop23.11.2020, 13:20
A powiat nowotarski zapomniał, że jest na Podhalu? czy nie wiecie ile ludzi pracuje z nowotarskiego w turystyce! samych instruktorów z Nowego Targu jest lekko setka.
Osiol23.11.2020, 13:14
Każdy turysta oświadcza ze on i jego todzina pokryje koszty leczenia z własnej kieszeni a przedsiębiorca że pokryje pracownikom leczenie z własnej kieszeni i w urzędzie np skarbowym i droga wolna kto chętny każdy by chciał zyski do kieszeni a koszty na innych oświadczenie rozwiązuje problem
ss23.11.2020, 13:13
Rząd źle robi. Powinien wszystko otworzyć, odblokować wszystkie obostrzenia, przygotować odpowiednią ilość trumien i kto przeżyje to przeżyje, a kto nie to do Abrachama. Będzie po Covidzie.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl