13.01.2021, 13:51 | czytano: 7492

Lider Góralskiego Weta: "Nie nawołuję do żadnych protestów pod Wielką Krokwią"

W Internecie pojawił się apel o wzięcie udziału w "pokojowym strajku pod Wielką Krokwią w Zakopanem". Góralskie Weto odcina się od tego wezwania, nazywając je "prowokacją, rozbijająca inicjatywę".
W portalach społecznościowych pojawił się szeroko komentowany apel: "Witaj Przedsiębiorco. Zapraszam Ciebie i Twoich pracowników oraz Wasze rodziny na pokojowy strajk pod Wielką Krokiew w Zakopanem. Plan jest taki, wychodzimy na ulice pokazać ilu nas jest i że nie wierzymy już w pomoc Państwa oraz oficjalnie ogłaszamy otwarcie swoich firm. Nie wierzymy już politykom i nie będziemy dłużej czekać na upadek naszych firm. Blokujemy wjazd na skocznie i piątkowe kwalifikacje - nie wpuścimy zawodników na obiekt. Będziemy stać na ulicach Bronisława Czecha i Józefa Piłsudskiego blokując bramy wjazdowe skoczni. Naszym symbolem będą białe ręczniki hotelowe oraz trąby i wuwuzele żeby wygwizdać Rząd. Zaczynamy w piątek o 14 i będziemy spacerować do godziny 20. Pamiętajcie o pokojowym zachowaniu, nie damy się sprowokować! Zaproszenie pochodzi od górali ale dotyczy przedsiębiorców z całej Polski. Przekaż tę wiadomość prywatnie znajomym przedsiębiorcom a w piątek o 10.00 wrzuć powyższą treść na Facebooka niech cały kraj zobaczy jak wielu nas jest."
Góralskie Weto, którego liderem jest Sebastian Pitoń zdecydowanie odcina się od tego przedsięwzięcia, pisząc: "Ktoś wie, kto to wymyślił? Pytam, bo to prowokacja rozbijająca naszą inicjatywę".

W rozmowie z Podhale24 Sebastian Pitoń dodaje - Odżegnuję się od tej akcji, do niczego nie nawołuję. Jestem temu protestowi pod Wielką Krokwią całkowicie przeciwny. To nigdy nie był nasz pomysł.

Niestety, "rozbicie inicjatywy" już jest widoczne. Jeden z członków grupy, zakopiański przedsiębiorca Gerard Wolski na swoim profilu zamieścił własny apel z adnotacją: "Udostępnij!! Niech ludzie wiedzą, że nie wszyscy mieszkańcy Podhala lekceważą zagrożenie jakie niesie za sobą covid19".

W swoim wystąpieniu mówi, iż "jak najbardziej jest za ruszeniem bezprawnie zamkniętej gospodarki - w tym przede wszystkim gastronomii, fitness, hotelarstwa oraz wyciągów narciarskich - które w tym czasie dostają ostro po tyłku i chylą się ku upadkowi .... w wielu przypadkach już zajętych komorniczo, ale nie chcę, żeby ktoś mnie kojarzył tylko dlatego że jestem przedsiębiorcą z Podhala z fanatyzmem i wypowiedziami, z których wynika, że covid19 to ściema i że przechodzi się ją lekko i przyjemnie ... bo tak niestety nie jest. Jeżeli coś mamy zrobić to z głową na karku, bez fanatyzmu i siania przy okazji własnych poglądów i doszukiwania się teorii spiskowych. To, w jaki sposób traktuje nas rząd i do czego bezprawnie przymusza to jedno - i tu trzeba jasno powiedzieć, że się na to nie godzimy. Absolutnie sprzeciwiam się próbie blokowania Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem w żadnej formie".
Jak dodaje: "Sebastian Pitoń zaprzecza jakoby to był jego pomysł i inicjatywa - i szuka winnych prowokatorów - to życzę oczyszczenia szeregów z idiotów, którzy są pomysłodawcami /.../ Bo czym są winni nasi chłopcy, którzy przynoszą nam chlubę międzynarodową? Dlaczego mamy ich mieszać do naszych wewnętrznych rozgrywek z rządem ?? Kimkolwiek jesteście zaniechajcie tego idiotycznego pomysłu i nie ośmieszacie Podhala na cały świat. Jeszcze niedawno byliśmy oburzeni próbą wykluczenia ich z Pucharu 4 Skoczni przez Niemców, a teraz chcemy zrobić to samo? To ja zgłaszam totalne VETO przeciwko temu haniebnemu zachowaniu ..... mówię nie ..... i mam nadzieje, że wielu z was poprze moje zdanie na ten temat. Kto chce niech się otwiera od 18 stycznia .... kto ma siłę walki żeby wymusić na rządzie zmianę restrykcji lub realną pomoc -proszę bardzo..... ale nie kosztem innych ludzi i nie kosztem naszych orłów oraz ich rywali. To ich praca - nie odbierajmy im prawa do niej w taki sam sposób jak nam się je odbiera, bo kim wtedy się staniemy?"

Sebastian Pitoń zapowiada, że zamieszanie w łonie Góralskiego Veta, ma zostać wyjaśnione w trakcie piątkowej konferencji prasowej.

pks/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
swojak15.01.2021, 12:48
Lenin wiecznie zywy
KRUS14.01.2021, 14:22
Nasz człowiek.
thomport14.01.2021, 09:42
A pan Pitoń to jakim przedsiębiorcą jest? ma jakąś działalność w ogóle.. bo z bazy CEIDG wynika że nie..
Mariusz14.01.2021, 08:50
Nowa "elyta" .
Wstyd Górale14.01.2021, 08:07
Tym bardziej dziękuję Panu Pitoniowi, że nadstawia karku, za tych co maja pokoje, pensjonaty i siedzą cicho !!!!
ODPOWIEDŹ NA DURNE KOMENTARZE14.01.2021, 08:04
@normal
@Stesek
@a to podhalański bohater!
@Waluś
@Pati
@lhotse
@Janko Muzykant
@Syf
@Kkk

KTO NIE SŁUCHA OJCA MATKI, TEN SŁUCHA PSIEJ SKÓRY

Inaczej nie można nazwać tych durnych komentarzy !!!
Trzeba być ślepcem, żeby nie widzieć odrobinę dalej konsekwencji takich akcji jak "LOCKDOWN".

Wy komentatorzy zrozumiecie o czym mówię, kiedy wylądujecie na bruku, bez pieniędzy, bez jedzenia, bez pomocnej dłoni.
Życzę Wam, żebyście się opamiętali i aby Was Bóg oświecił, abyście jeszcze zdążyli zawrócić na właściwą drogę
BÓG ZAPŁAĆ PANIE SEBASTIANIE PITOŃ !!!14.01.2021, 07:52
@Kkk
Jak można takie głupoty pleść ?!?!?!
Dzięki Panu Pitoniowi, za to stanął na czele niemrawych górali !!
W radiu ZET zaorał prowadzącą Beatę Lubecką.

DUMA ROZPIERA MNIE FAKT, ŻE KTOŚ TAKI STANĄŁ NA CZELE !!!!

Wy wszyscy krytykujący tą akcję, zrozumiecie dopiero wtedy, kiedy nie będziecie mieli co do garnka wsadzić !!!!!!!!!!!!
Czy naprawdę nie możecie ruszyć móżdżkami i przewidzieć konsekwencji tych działań rządu ?!?!?
Wasze majątki zostaną sprzedane nie za milion, nie za 200 tysięcy, ale za przysłowiową złotówkę, a Wy wylądujecie na ulicy!!!

KU PRZESTRODZE !!!!
Sprawdźcie kto kiedyś powiedział do Polaków;
NASZE BĘDĄ KAMIENICE, WASZE ULICE !!!!
Swój chłop13.01.2021, 23:44
Do "jo" . Twoje info wprowadza tylko zamęt skoro sam prezes ośrodka twierdzi, że kotelnica będzie zamknięta. Ci co wzięli tarcze za marzec mają problem żeby się otworzyć bo trzeba wtedy tarcze oddać.
A Pitoń dobrze wie co mówi mało kto potrafi udzielić takiego wywiadu w radiu i tv jak w ostatnich dniach ten Pan.
Smok13.01.2021, 23:13
Panie Wolski, ja już Panu tam napisałem, co o tym myślę, było wziąć inicjatywę w swoje ręce i prowadzić bunt, a nie teraz wielkie pretensje.

Pozatym kto nie rozumie idei i miesza w to covida i prywatne zdanie P. Sebastiana to nie wiem czy powinien się zajmować polityką.
Kkk13.01.2021, 21:55
Wiecie o tym ze ten cały lider zbuntowanych przedsiębiorców nie jest nawet przedsiębiorcą? Proszę sprawdzić w wyszukiwarce. Nie jestem fanem pandemii i tych całych lokdałnów ale uważam ze nawoływacz pokroju Pitonia nie ma nic do stracenia (pod względem gospodarczym i finansowym) a zyskuje tylko rozgłos a jak ktoś dostanie po d*** to on pewnie formalnie jest rolnikiem na krusie? zastanówcie się zanim pójdziecie w ciemno za harnasiem
Syf13.01.2021, 21:45
Biedny. Przerósł. Sam Siebie.x
Obserwator13.01.2021, 21:06
Popatrzcie jak ten sam scenariusz jest w wszystkich krajach UE.

Pamiętajcie wszyscy jesteśmy pod panowaniem Uni Europejskiej i każdy kraj członkowski musi wykonywać rozkazy płynące z Brukseli. Tak jest od czasu przyjęcia traktatu Lizbońskiego. Podpisując ten traktat każdy naród zrzekł sie swojej suwerenności i poczęci niepodległości. Wiem , że to co pisze jest dla was dziwne i Nowe ale to dzięki temu , że UE ma swoich polityków w każdym kraju na swoich usługach , media wszelakie. I takie informacje jeszcze długo do Was nie przedostaną się.

Ten słodki cukierek medialny w postaci UE jak widzicie nie jest tak zdrowy dla Narodów które macie w głowie . Świat przyszły ma się składać tylko z jednego państwa , jednego narodu = UE z jednym prawem i jedną walutą z jedną myślą naczelną .Bez żadnej różnorodnośći , Wolności,
Ciężko taki pręgierz narzucić wolnym Narodom, wolnym ludzią .Ale żeby do tego doprowadzić trzeba wymyślić idee bardzo atrakcyjne i powoli skuszać ludzi , wyborców .na tym polega polityka spełniania podstawowych deprywacji. Takimi ideami jest wszelkiego róbta co chceta - wolność seksualna , dotacje jako promocja lenistwa.......itp.....
V13.01.2021, 20:49
Gorol to się jak ziobro Miękiszony
GUERNICA Y LUNO13.01.2021, 19:30
Pytanie...kto tutaj jest chory i kogo trzeba leczyc.
Janko Muzykant13.01.2021, 17:16
zaraz jeszcze pewnie powie ze nie mówił o covid ze to przyjemna choroba
Jo13.01.2021, 17:13
Dobrze że od poniedziałku otwierają sie najwieksze stoki narciarskie to turyści i tak przyjadą w białce beda tłumy
Oczyścić szeregi13.01.2021, 16:49
Patrzcie jak się to dziwnie składa. W. Jaruzelski jak był agentem
w Informacji Woskowej, miał pseudonim "Wolski".
Ale kumoterką jeszcze nikogo nie przywieźli, jak Wałęsę motorówką do stoczni?
Swój chłop13.01.2021, 16:46
Nic nie będzie z tego veta, bo turyści przyjadą jak będą stoki otwarte a największe ośrodki nie mają odwagi żeby się postawić.
lhotse13.01.2021, 16:10
Tak to jest jak oszołom chce mieć swoje 5 minut...niech wraca pajacować na YouTube
Górol13.01.2021, 16:10
Wstyd to by dopiero był jakby my się dali wystawić ceprom do wiatru .Oni skucom a zasłaniają się nami góralami .
Pinki13.01.2021, 15:44
Nie wiem, czy ten protest organizuje Pitoń, czy kto inny. Nawet jeżeli nie on, to zamęt jaki sieje od kilku dni jest bezpośrednią przyczyną takich poronionych pomysłów. Zgadzam się z Panem Wolskim, że nie należy w to mieszać naszych skoczków. Tym zaś którzy się będą upierać przy tym pomyśle chciałbym uzmysłowić, że jeżeli wskutek blokady Krokwi dojdzie do zakłócenia bądź odwołania zawodów, to reakcja FIS może być i taka, że na przyszły rok Zakopane nie dostanie tych zawodów i 100.000 kibiców, albo i więcej zostanie w domach. Ciekawe kto wam wtedy wynagrodzi straty.
Było do przewidzenia13.01.2021, 15:28
@ "normal"
Nie bądź takim cwaniaczkiem, bo zbierzesz "burzę"
Napisałeś pierwszych pięć komentarzy, widać to ewidentnie.
Sam siejesz wiatr, więc weź za to odpowiedzialność - "hojroku"
Pati13.01.2021, 14:59
No i du..... z góralskiego veta ,teroz to dopiyro wstyd .
Adam13.01.2021, 14:55
Trzymaj się Sebastian
Waluś13.01.2021, 14:42
Pitoń już bredzi i sam nie wie czego chce.Po cichu nawołuje do protestów ale jak coś to nie on....
a to podhalański bohater!13.01.2021, 14:42
Odżegnuje się?! Zaprzecza?! A to ci bohater lokalny! Trzeba by wziąć odpowiedzialność, a to już za dużo!
Stesek13.01.2021, 14:22
Teraz trzynsie portkami a taki hojrok przed kamerom
antymandat13.01.2021, 13:53
Teraz restrykcje i lockdown potem brak możliwości nie przyjęcia mandatu czyli brak możliwości protestowania itp.
normal13.01.2021, 13:53
Kto sieje wiatr ten zbiera .........
Trzeba brać odpowiedzialność za swoje dziecinne wybryki
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl