05.02.2021, 16:22 | czytano: 6410

Turyści szybko zareagowali na informację o otwarciu hoteli

zdj. Podhale24
"Otwarcie hoteli to dobra wiadomość nie tylko dla branży. Na tę informację czekali również turyści, którzy jeszcze w trakcie konferencji prasowej zaczęli wysyłać do hoteli i obiektów zapytania o noclegi. W tej chwili obserwujemy rekordowe zainteresowanie wyjazdami" - donosi portal Nocowanie.pl.
"Informacja o otwarciu obiektów noclegowych a także stoków narciarskich zelektryzowała turystów. Widać to po ruchu na stronie naszego portalu – z każdą sekundą wzrasta liczba użytkowników, /.../ zainteresowaniem cieszą się również oferty noclegowe" - komentuje Katarzyna Stępień.
- Chyba już w ten weekend najbliższy możliwy weekend czeka nas oblężenie kurortów turystycznych – przewiduje kierownik PR Nocowanie.pl Kamila Miciuła. - Będzie można zabrać swoją połówkę na walentynki, zamiast na romantyczną kolację na miasto, to na romantyczny weekend w Polskę.

Na otwarcie hoteli cieszą się także amatorzy sportów zimowych. Sprzyjające prognozy pogody i otwarcie stoków daje duże prawdopodobieństwo, że Polacy ruszą w góry.

Szczególną popularnością cieszą się noclegi w górskich miejscowościach. Na topie niezmiennie jest Zakopane, zaraz za nim Szczyrk i Karpacz. Inne popularne lokalizacje to Ustroń, Szklarska Poręba oraz Wisła.

opr.s/
zobacz także
komentarze
Góralka06.02.2021, 11:37
Życzę wszystkim przedsiębiorcom, żeby się nie bali, żeby wracali do normalności. Modlę się Was przedsiębiorców i pracowników abyście nie stracili swoich miejsc pracy. Mam wielu znajomych w restauracjach w pensjonatach i wiem jak im ciężko.
Każdy normalny potrafi zorientować się, że coś jest nie tak!! Rząd miota się cały czas w swoich kłamstwach, od samego początku, wprowadzając dezinformację w społeczeństwie. Tylko widzowie telewizji nie potrafią odróżnić prawdy od kłamstwa - to znaczy, że mają już zupełnie "zrypane berety" od oglądanie TV-PIS, TVN, POLSAT
sąsiad i ja05.02.2021, 22:27
Niech przybywają, bo Podhale to region turystyczny i wiele ludzi żyje z turystów. Tak, jak jest to na całym świecie, tubylcy dbają o turystów, bo z nich mają źródło dochodów. Jak się komuś nie podoba, to zawsze może zmienić miejsce zamieszkania na jakieś odludne.
Otworzyć otwarte05.02.2021, 22:19
Kafka by się pogubił. Nie można otwierać czegoś, co cały czas jest otwarte.
Ja05.02.2021, 18:58
Na co zareagowali? A kiedy nie reagowali? Należałoby raczej powiedzieć, że odblokują miejsca parkingowe, chodniki. Po Szpulkami na Kasprusiach nie ma dnia, żeby choć jedno miejsce było wolne. Wszystkie obce tablice. Pod mostem nocują?
A dotychczas, kto blokował zakopiankę w weekendy? Miejscowi?
Wielbiciel pisu05.02.2021, 17:50
No górale zobaczymy jakie będą wasze dochody .

Pora się rozprawić z szarą strefą
al05.02.2021, 17:09
a było tak fajnie bez turystów .
Qwerrt05.02.2021, 17:07
Nocowanie jak tak mówi, to napewno tak jest. Tak jak mrożenie punktów w czasie gdy hotele były zamknięte.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl