11.02.2021, 16:30 | czytano: 5726

Nowy wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nowotarskiego

Fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Targu
NOWY TARG. Rada powiatu przeprowadziła dziś głosowanie w wyborach na wiceprzewodniczącego. Zastępcą przewodniczącego Tadeusza Rafacza został radny Jan Komorek z Krościenka.
Zastąpił on na stanowisku Michała Borzęckiego z Nowego Targu, który w styczniu zrzekł się mandatu radnego powiatowego i stanowiska wiceprzewodniczącego rady.
Głosowanie było tajne, a Jan Komorek był jedynym kandydatem. Otrzymał 21 głosów za, 1 przeciw, a 5 radnych wstrzymało się od głosu.

Nowo wybrany zastępca przewodniczącego podkreślał, że życzy sobie, aby współpraca koalicji rządzącej, tak jak do tej pory, układała się "w miarę dobrze".
r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
3NT28.02.2021, 10:07
Ocenka z Krakowa: Nowy Targ ma posła Edwarda Siarkę z Raby i posłankę Annę Paluch z Krościenka - obie te miejscowości znajdują się na terenie powiatu nowotarskiego. PiS jest tak "żałosny" i taką "3 kategorią", że nieprzerwanie wygrywa wszystkie po kolei wybory, ale wiem, wiem, w polityce przecież nie chodzi o wygrywanie wyborów. Nawiasem mówiąc nie mam nic wspólnego z PiS. A utworzenie powiatu krościeńskiego jest li tylko taką figurą retoryczną, żeby trochę utrzeć nosa tym wszystkim Nowotarżanom z dziada pradziada: przenieśli ze wszystkich miejscowości urzędy do powiatu, administrację, ochronę zdrowia jak NFZ czy szpital (perypetie Rabki w tym zakresie), a za tym do Miasta poszły miejsca pracy, od sprzątaczki po sprzedawcę waty cukrowej na rogu, a dla reszty powiatu w zamian za to nic - czy teraz już rozumiesz dlaczego stolica Podhala nie ma posła?
Tak na zakończenie: dyskurs, pod warunkiem że obie strony wzajemnie się szanują i nie łamią prawa, nie obrażają, itp. jest zawsze owocny. "Nie zgadzam się z Tobą, ale będę ..." - te znane słowa były dewizą oświecenia i otworzyły drzwi do wolności słowa na świecie ćwierć wieku temu. Nie wyrzucajmy dorobku epoki oświecenia do kosza, bo wylądujemy w średniowieczu. To jest mój ostatni wpis w tym temacie.
tak na zakonczenie21.02.2021, 10:01
to takie dla 3NT
Niestety, niepostrzeżenie dotarliśmy na manowce rzeczowej dywagacji w naszej swawolnej wymianie wrażeń. Dlatego nie pozostaje mi nic innego jak podziękować za jakże owocny dla obu stron dyskurs. Utwierdza mnie on w przekonaniu że, warto krzewić wiedzę, naukę, edukację, zdrowy rozsądek w najciemniejszych nawet zakamarkach internetu. A zwłaszcza na terenach gmin wiejskich, aspirujących do tytułów małomiasteczkowych, z owczym pędem do betonowania, z zaściankowymi kompleksami wobec kompleksów turystycznych i bycia stolicą czegoś tam ...
ocenka z Krakowa21.02.2021, 09:31
3 NT - piszesz bzdury jak zwykle
PiS jest miałki i będzie miałki. Czemu stolica Podhala nie ma posła ?
Bo PiS taki słaby jest i wyznawcy PiS są miałcy
nawet utworzenie powiatu pienińskiego nie pomoże PiS być mozny
zawsze PiS był i jest załosny takimi ludżmi jak 3NT
niech PiS zostanie 3 kategorią
3NT14.02.2021, 15:21
Myślę że wszystkie pozostałe opcje tak intensywnie wówczas przebierały nogami do stołków, że uległy zaślepieniu i przestały dostrzegać ten jeden fundamentalny problem, że to nie ich tylko PiS wyborcy wyznaczyli do rządzenia, zawierania koalicji, itd. Siła tych innych opcji, mimo że miała mniejsze poparcie społeczne, była na tyle mocna aby zignorować werdykt wyborców. A że takie działanie na dłuższą metę jest zgubne, to dowiodły tego kolejne wybory parlamentarne 2019 i prezydenckie 2020. Nigdy nie bojkotuj siły politycznej która ma największe poparcie społeczne, (i tu po przecinku chciałoby się dodać słynne "głupcze", w nawiązaniu do historycznych już słów Clintona: "economy first, stupid", ale mam niewielkie co prawda, ale jednak obawy, że Twoje środowisko może nie zrozumieć podtekstu i aluzji).
Co z planami utworzenia powiatu pienińskiego z siedzibą w królewskim miasteczku Krościenko nad Dunajcem, obejmującego swym zasięgiem Szczawnicę (tak, jest w Polsce mnóstwo bardziej znanych miast, które administracyjnie należą do dużo mniej znanych miejscowości), część Ochotnicy, Tylmanową, Jaworki, Krośnicę, itd.?
Bolek14.02.2021, 12:08
Do @ 3NT, myślenie które przedstawiłeś o zwycięskim PIS-e i innych ugrupowaniach które nie potrafią się z PIS-em dogadać. Odpowiedz na jedno krótkie pytanie : Dlaczego wszyscy potrafią się dogadać z a PIS-em się nie udało?
3NT12.02.2021, 14:44
Nie jestem, Zbigniew, wcale taki pewien czy aby akurat w przypadku PiS zarzut że nie potrafią się dogadać z innymi opcjami był odpowiednim przytykiem pod ich adresem, w sytuacji gdy od wielu już wyborów cała reszta, wszystkie inne opcje przed każdymi wyborami jednoczą się przeciwko PiS-owi jako jedynemu swemu wrogowi, po czym ludzie idą oddać swoje głosy i to właśnie PiS w cuglach wygrywa wybory za wyborami; raczej jest to problem wszystkich pozostałych opcji że są one aż tak przeraźliwie miałkie.
Nie sądzę również, aby to porozumienie ugrupowań o mniejszym poparciu i stworzenie przez nie koalicji ponad głowami PiS-u, który wygrał wybory, w dalszej perspektywie dobrze służyło tym pozostałym opcjom w ich przyszłym społecznym odbiorze gdy przyjdą następne wybory. To przecież na pozostałych opcjach ciążył obowiązek dogadania się ze zwycięską opcją, czyli z PiS-em, a nie że ten kto wygrał wybory ma się prosić tych co wypadli w wyborach gorzej o dogadanie się - stawiasz wóz przed koniem.
Zbigniew12.02.2021, 11:46
3NT co ty to pie...sz PIS był i jest w opozycji. Zabrakło głosów i liczby radnych do rządzenia zarówno w poprzedniej kadencji jak i teraz. PIS nie potrafił się dogadać z żadną opcją i to mają na co zapracowali. I dobrze bo przynajmniej tamci farsy nie odstawiają.
fk12.02.2021, 11:25
Powinien to być ktoś z Miasta Nowego Targu.Pis posiada z okręgu Nowy Targ Miasto najwięcej radnych w Radzie Powiatu a ponadto rezygnujący Pan Borzęcki był z Miasta.
piotrek12.02.2021, 08:30
straszna szkoda że na v-ce nie wybrano staszka z rabki zdroju , on tak dba o wszystko i o wszystkich ...
3NT12.02.2021, 08:02
Uzupełnijmy informację że pan Jan Komorek jest radnym powiatowym reprezentującym partię PiS, która to partia notabene wygrała wybory do powiatu i to ona powinna tworzyć koalicję, mieć starostę i rządzić powiatem. A jako że pan Komorek jest z Krościenka, to nasuwa się takie pytanie: czy będą działania mające na celu utworzenie w jego rodzinnym Krościenku powiatu pienińskiego? Do 1932 roku Krościenko stanowiło tzw. cyrkuł, a więc było stolicą czegoś co dziś jest nazywane powiatem. Mnóstwo w Krościenku się ostatnio mówi o tym, żeby przekształcić tę gminę w miasto, mówi się o miasteczku królewskim, przywołuje Jagiełłę i średniowiecze, a co z 1932 rokiem i co z powrotem Krościenka do roli powiatu?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl