24.02.2021, 10:18 | czytano: 2460

"Doskonały pomysł". Zakopane przychylne organizacji mistrzostw świata w 2027, ale czeka na ruch PZN

Arch. Podhale24.pl
- Dla miasta, burmistrza, rady miasta, zawsze sprawy sportu, jego rozwoju, organizacji wielkich znaczących wydarzeń były priorytetowe, tak będzie i tym razem, jeżeli rzeczywiście taki wniosek o przyznanie prawa organizacji Mistrzostw Świata FIS w konkurencjach klasycznych będzie przygotowywany - mówi Zofia Kiełpińska, naczelnik Wydział Kultury Fizycznej UM w Zakopanem.
O tym, że Zakopane znów będzie się starać o organizację Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym, tym razem w roku 2027, poinformował prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner. Jak mówił w rozmowie z portalem WP.pl, po przebudowie Średnich Krokwi Zakopane jest gotowe, by po raz kolejny spróbować powalczyć o organizację imprezy.
Z władzami Zakopanego, jak mówi naczelnik Kiełpińska, nikt tego nie konsultował. Miasto jest jednak przychylne takiej inicjatywie.- Jeżeli prezes PZN potwierdza, że taka jest decyzja zarządu, to oznacza, że uznano iż jest to dobry moment aby powrócić do idei zorganizowania w Zakopanem, w Polsce najważniejszych imprez narciarskich. To doskonały pomysł. Miasto nasze ma bogatą i piękną sportową historię z Wielkimi wydarzeniami sportowymi na czele - mówi naczelnik. - Prezes PZN nie zwracał się do burmistrza w żadnej z kwestii dotyczącej tematu przedstawionego w swojej wypowiedzi, zatem należy uznać iż jest to zapowiedź dalszych działań Polskiego Związku Narciarskiego - dodaje.

oprac. r/ pk/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Grzegorz24.02.2021, 13:53
Do Rychu!!! Fajnie napisałeś o tej ochronie aż się uśmiałem!!!
A.24.02.2021, 13:47
Hahahah faktycznie doskonały. Korek na Zakopiance od Krakowa pod same Tatry. Kompletnie nie mamy zaplecza na takie imprezy!
Rychu24.02.2021, 11:58
Za wszy...
Chyba, że organizacje powierzyć pani Jagnię Marczulajtis. Ona ma doświadczenie w przeprowadzaniu dużych imprez. Były już igrzyska to i mistrzostwa świata ogarnie. Tylko , że ochraniać je będzie OSP bo policjanty zbyt gwałtownie ruszają głowami
dodi24.02.2021, 10:53
Nie wiem czy to aby nie prowokacja ale w Zakopanem był organizowany sylwester marzeń - chyba nikt z miejscowych nie chce powtórki takiego armagedonu i to do potęgi
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl