12.05.2021, 10:25 | czytano: 3977

Wodny plac zabaw musi poczekać. Znowu

Fot. Piotr Kuczaj
Nie udało się wyłonić firmy, który dokończy rozpoczętą w 2018 roku budowę wodnego placu zabaw w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju. Magistrat ogłosił kolejny przetarg.
Na przeszkodzie stanęła cena. Najtańsza oferta, jaka wpłynęła (2,9 mln zł), była wyższa od kwoty, jaką miasto chce przeznaczyć na to zadanie (2,5 mln zł), zaś "zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty do kosztu najkorzystniejszej oferty". Urząd Miejski w Rabce-Zdroju ogłosił więc kolejny przetarg.
Budowa ruszyła w 2018 roku i miała tego roku również się skończyć. Potem były opóźnienia, przedłużanie terminu zakończenia prac, spór wykonawcy z magistratem o pieniądze, a w końcu, wiosną ub. roku firma z Jarosławia porzuciła plac budowy. Miasto ogłosiło nowy przetarg, wybrało firmę z Rabki-Zdroju, ale wyniki zostały zaskarżone i ostatecznie przetarg unieważniono.

W kwietniu magistrat ogłosił kolejne postępowanie, licząc, że tym razem znajdzie wykonawcę, który dokończy budowę, na której stan zaawansowania prac wynosi ok. 60%. Ale nie udało się.

Przypomnijmy, iż wodny plac powstaje w centrum parku, w sąsiedztwie placu zabaw dla dzieci. Docelowo składał się będzie z kilku fontann m.in. fontanny skalnej, edukacyjnej ze zlokalizowanymi w jej nawierzchni fontanną gejzer, wiru wodnego i kuli wodnych. Będzie też strumyk z kołem młyńskim i półkami wodnymi. W otoczeniu placu przewidziano rabaty z zielenią oraz miejsce odpoczynku ze stołkami i parasolami.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
miejscowy14.05.2021, 10:53
a wy chcecie w Rabce budować stacje narciarskie czy koleje linowe a małego bajorka skończyć nie potraficie, postawcie na obrzeżach miasta znaki ZAKAZ WJAZDU i będziecie mieli po problemie
j2313.05.2021, 17:44
szpital nowy sącz zakłady komunalne nowy sącz vic burmistrz poegrodzie burmistrz rdzawka ale eliita
Ania13.05.2021, 09:41
Naprawdę szkoda bo tyle dzieci by ściągnęło z rodzinami .... Jak można taki projekt lata budować , przecież to nie jakiś ogromny Park wodny typu "termy"
maniana12.05.2021, 14:17
Nic nowego,fuszerka goni fuszerke. Stadion też jest tego przykładem,nowa nawierzchnia przed odbiorem poszatkowana na kilkanaście kawałków. Przetnie się wstęgę,wypije szampana a dziadostwo zmiecie pod dywan.Ze też Rabce trafił się tak gospodarz,totalna porażka.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl