24.06.2021, 16:22 | czytano: 3531

Piotr Męderak złożył rezygnację z zasiadania w zarządzie powiatu

Piotr Męderak. Fot. Robert Miśkowiec / Podhale24.pl
NOWY TARG. Starosta Krzysztof Faber powiedział, że rezygnacja to wynik wcześniejszych ustaleń w ramach umowy koalicyjnej, która przewidywała zmianę na tym stanowisku.
Uchwała została przyjęta 25 głosami, 2 radnych wstrzymało się od głosu. - Chciałbym podziękować Piotrowi za merytoryczną i spokojną pracę oraz cenne i trafne uwagi - powiedział starosta Faber.
Przypomnijmy jednak, iż w maju wyszło na jaw, że członek zarządu powiatu Piotr Męderak, szef prywatnego teatru „Plejada”, dostał pracę, jako kierownik artystyczny w Teatrze Lalek "Rabcio" w Rabce-Zdroju - placówce, która podlega powiatowi. Spotkało się to z dużą krytyką i zarzutami i konflikt interesów oraz brak etyki. - Niedopuszczalna i karygodna jest sytuacja rekompensowania utraconych dochodów członka zarządu w prywatnym teatrze, poprzez zatrudnienie go i dochodami w teatrze prowadzonym przez powiat - mówił szef Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Powiatu Nowotarskiego Julian Stopka.

Przedstawiciele zarządu powiatu tłumaczyli wówczas, że to indywidualna decyzja dyrektora teatru, która nie łamie żadnych przepisów.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Gupi wieśniak25.06.2021, 08:23
@Roman
Zdaje się, że Stopka wcześniej pracował w szkole, a później poszedł do zarządu. Menderak był w zarządzie i poszedł pracować do teatru. To jest spora różnica.
mama25.06.2021, 07:21
Pamiętam Pana Piotra jako dyrektora liceum, do którego uczęszczał mój syn, świetny pedagog i dobry człowiek!
Roman24.06.2021, 21:16
Ale jak Stopka pracował w szkole to nie było problemu !!!!!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl