04.07.2021, 12:13 | czytano: 10872

Mieszkanie Plus w Nowym Targu. "Budynek rośnie w oczach"

zdj. PFR Nieruchomości / FB
NOWY TARG. Radni podjęli uchwałę dotyczącą zasad przeprowadzenia naboru wniosków o zawarcie umowy najmu, określenia kryteriów pierwszeństwa, zasad przeprowadzenia oceny punktowej oraz kaucji w ramach programu Mieszkanie Plus na Polanie Szaflarskiej. Uruchomiona została także strona internetowa dla zainteresowanych budowanymi w Mieście mieszkaniami.
- Budynek rośnie w oczach - komentuje burmistrz Grzegorz Watycha.
Na Polanie Szaflarskiej powstaje 130 mieszkań w ramach rynkowej części programu Mieszkanie Plus. Będą to mieszkania 2- i 3-pokojowe. Aby tu zamieszkać, nie potrzeba wkładu własnego, ani kredytu. Lokale będą już wykończone, a po stronie najemcy pozostanie zabudowa kuchenna i wyposażenie: meble oraz RTV/AGD.

Najemcy mają prawo ubiegać się o dopłaty do czynszu w wysokości od ok. 150 do ponad 800 zł miesięcznie. Nabór wniosków o mieszkania planowany jest w IV kwartale tego roku.

Uruchomiona została strona internetowa dla zainteresowanych mieszkaniami w ramach Programu Mieszkanie Plus.


"Wykonano już stropy piątego piętra. Trwa realizacja ostatniej kondygnacji czyli stropodachu. Kolejnym etapem będzie pokrycie dachowe, zaplanowane na koniec lipca" - informuje inwestor.

Trwają też prace związane z murowaniem ścian działowych powyżej poziomu drugiego piętra. Rozpoczęto montaż pionów kanalizacji sanitarnej, deszczowej, wentylacyjnej i rozprowadzanie przewodów elektrycznych. "W dużym stopniu zaawansowania jest też realizacja zewnętrznych instalacji wodnych i kanalizacyjnych. W lipcu planowany jest montaż okien i prace tynkarskie a w kolejnym etapie - rozpoczęcie budowy dróg i parkingów. Na przełomie sierpnia i września zaczną się również prace elewacyjne" - czytamy w opisie zdjęć publikowanych na portalu społecznościowym.

Inwestycja jest realizowana w ramach rynkowej części rządowego programu, za którą odpowiada PFRNieruchomości S.A. Mieszkania buduje Chemobudowa-Kraków, spółka należąca do Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Nieruchomości.

s/ zdj. PFR Nieruchomości / FB
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
kazek08.07.2021, 07:37
trolu znowu siadłeś do kompa
autor07.07.2021, 00:13
W calym kraju ten program juz zostal zlikwidowany.Pytanie brzmi- co chca ugrac nowotarskie wladze?
Bareja06.07.2021, 07:24
Oni tylko się reklamują szyldem Mieszkanie Plus a w rzeczywistości i finalnie czynsze będziecie płacić droższe niż na rynku pierwotnym. Same nakazy i zakazy a dla najemcy żadnych przywilejów i gwarancji nie będzie! Taki to ich niby program Mieszkanie Plus.... Żenada
Podatnik05.07.2021, 04:30
Osioł, raczej tak ponieważ kto jeszcze młody to ucieka z tego kraju, gdzie ZUS już ok 1700, robota ino budowa lub jakieś usługi za 3tys brutto , nawet mieszkanie plus nie pomoże. Także młodzi wyjeżdżajcie, bo od czasów komuny nic się nie zmieniło i nie zmieni, za dużo urzędasów i ich rodzin przy ....
Osiol04.07.2021, 22:46
To dla Ukrainy?
jan_hemoroid04.07.2021, 22:38
Super. Świetna lokalizacja. Byle tak dalej!!!! Tak trzymać!!! Miejsca jest tam jeszcze sporo
Janusz Widelec04.07.2021, 20:07
Te mieszkania to absurd! Zrzucamy się wszyscy, by do miasta przyjechali nowi mieszkańcy. A starzy co? Dla młodych nowotarżan mieszkań niema. Dla obcych będzie. Dla znajomych burmistrza z Maniów i Zakopanego.
STAŚ04.07.2021, 18:27
Dobrze, bo ludzie potrzebują mieszkań !!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl