29.07.2021, 20:00 | czytano: 3593

Radni zmienili decyzję i jest szansa na miliony

Sesja Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju. Fot. Piotr Kuczaj
Wczoraj Rada Miejska w Rabce-Zdroju zablokowała możliwość ubiegania się o 4,2 miliona złotych dotacji przez urząd miejski. Dziś ją odblokowała.
Radni nie przyjęli w środę jednej z trzech uchwał, które były potrzebne do tego, żeby Urząd Miejski w Rabce-Zdrój mógł złożyć wniosek do programu Klimatyczne Uzdrowiska o dofinansowanie w wysokości 4,2 mln zł na termomodernizację pięciu miejskich budynków. W ostatniej uchwale, wprowadzającej to przedsięwzięcie do Wieloletniej Prognozy Finansowej, znalazły się też zapisy dotyczące innej sprawy - udziału miasta w spółce mającej budować mieszkania dla młodych. A do tej sprawy spora część radnych miała liczne zastrzeżenia. Odrzucili więc uchwałę, wylewając przy okazji dziecko z kąpielą - blokując możliwość złożenia wniosku o dotację. Tymczasem termin złożenia dokumentów mija z końcem lipca.
Po głosowaniu na radnych wylała się fala krytycznych komentarzy. Dziś przed południem, w ekspresowym tempie, zwołano kolejną sesję Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju. Tym razem radni byli już zgodni i 11 głosami za przegłosowali uchwałę, dając tym samym burmistrzowi Leszkowi Świdrowi zielone światło do starań o dotację dla miasta.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Witja30.07.2021, 10:47
@kolejka

Na twojej liście brakuje obiecanego wyciągu na Maciejowej. Miały być stacje ładowania samochodów elektrycznych. Już w zeszłym roku.
Też kicha. W szpitalu miała zostać zbudowana przychodnia. Goły plac został. Mają gospodarską rękę do biznesu i rozwijania turystyki. Nie ma co. Ha tfu!
kolejka na Luboń30.07.2021, 08:29
Żadne lizusowskie komentarze nie przykryją spektakularnej klapy ekipy Margolci i Leszka. Chaos na sesjach, hojnie rozdawane milionowe pożyczki, nieczynny basen, turyści masowo taplający się w nie czyszczonych i pękających fontannach na bulwarach, miliony utopione w wodnym placu czy plastikowy koszmarek ILoveRabka w centrum Uzdrowiska za kilkadziesiąt tysięcy złotych. A z ostatniej chwili: we fleszach kamer pozbycie się ze szpitala rehabilitacji. Można by tak długo.
Jestem z miasta - nie mylić z NT.30.07.2021, 08:25
Obserwator, słusznie zauważyłeś. Sołtysowa przez wiele lat swoich rządów nie pozyskała tyle pieniędzy dla Rabki co obecny włodarz w przeciągu dwóch lat. Brawo Panie Burmistrzu.
Oby tak dalej burmistrzu30.07.2021, 07:39
Wspólczuje burmistrzowi - współpraca z radnymi, którzy wszystko najlepiej wiedzą i mają "nieomylność wypisaną na twarzy" to orka na rabczanskiej ziemii. Ugór myślenia zostawiła poprzednia burmistrz Ewa P.
gumiś30.07.2021, 07:07
@Obserwator Pora na leczenie. Zacznij od okulisty. W artykule jasno napisane:

"W ostatniej uchwale, wprowadzającej to przedsięwzięcie do Wieloletniej Prognozy Finansowej, znalazły się też zapisy dotyczące innej sprawy"

Redaktor pewnie też przeciwko? Jak się nie potrafi rządzić, a wszystko czego się tkniecie zamienia się w porażkę to zaczyna się "oblężona twierdza". Wszyscy winni tylko nie my. Więcej podwyżek.
obserwator29.07.2021, 23:10
Poniższe komentarze, autorstwa jednej osoby, to klasyczny przykład ogłupiania ludzi. Uchwała w sprawie WPF nie ma nic wspólnego z dokapitalizowaniem spółki SIM. Tylko strach, ze autorzy tych komentarzy rządzili Rabką w poprzednich kadencjach. Normalny człowiek jak się nie zna to milczy. W Rabce niektórzy głośno chwalą się swoją głupotą.
żenada29.07.2021, 22:08
Pośmiewisko...wiatr inaczej zawial czy może podwial?
Kiedy podwyżki diet i pensji burmistrza wraz z nagrodami???
bezbok29.07.2021, 22:01
Ojoj, burmistrz chyba chciał wykołować "freda". Podpinanie niepewnych inwestycji do szczytnych celów, a później tłumaczenie że radni winni. Radni w mojej ocenie słusznie postąpili.
Max29.07.2021, 21:20
Rada jest bardzo zaradna. Udało się radnym rabczańskim w lipcu wziąć dwa razy dietę za to samo. Taka ukryta podwyżka niby z celem publicznym.
szara wiara29.07.2021, 21:07
Redaktorze. "Odrzucili więc uchwałę, wylewając przy okazji dziecko z kąpielą" - pytanie kto to dziecko z kąpielą przygotował. Szkoda, że do pakietu uchwał jeszcze nie było dołączonej tej w sprawie pomnika dla jaśnie panujących i podwyżek. Tacy to radni źli, że nie głosują w ciemno każdych farmazonów ekipy Leszka. Dało się rozdzielić i uczciwie głosować? Dało się.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl