06.08.2021, 13:47 | czytano: 2306

Centralizacja obsługi prawnej, administracyjnej i księgowej dla jednostek organizacyjnych Miasta Nowy Targ

arch. Podhale24
NOWY TARG. Od września br. Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych prowadzić będzie zadania administracyjne niedawno utworzonego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1, Przedszkola nr 4, Szkół Podstawowych nr 1, 2, 4, 5, 6 i 11.
Zgodnie z uchwałą z marca br. to właśnie Centrum zostało wskazane jako jednostka budżetowa realizująca wspólną obsługę dla jednostek organizacyjnych. Chodzi o zadania administracyjne, finansowe, organizacyjne, finansowo-księgowe, prowadzenia rachunkowości, sprawozdawczości, obsługę płacową. Wyłączone zostały przedszkole nr 2 i szkoła nr 3, które od 1 września tworzyć będą Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1.
Osobna uchwałą powierzono obsługę prawną, informatyczną oraz z zakresu p-poż - Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji, Ośrodka Pomocy Społecznej, Zakładu Gospodarczego Zieleni i Rekreacji, Miejskiego Zakładu Komunikacji, Urzędu Miasta Nowy Targ, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1, Przedszkola nr 4 oraz Szkół Podstawowych nr 1, 2, 4, 5, 6 i 11. Instytucje kultury mogą przystąpić do obsługi na podstawie osobnych porozumień.

Wspólną obsługę prowadzić będzie Urząd Miasta. Chodzi o usługi prawne, polegające na konsultacji i weryfikacji zgodności z prawem całokształtu działalności jednostek (bez zastępstw procesowych), zapewnienie obsługi informatycznej, zadań z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy praz p.poż.

- Zaproponowana zmiana jest jednym z elementów zmian organizacyjnych, których celem jest poprawa funkcjonowania i organizacji zadań publicznych w Mieście - skomentował burmistrz Grzegorz Watycha.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Powiatowy06.08.2021, 17:30
To samo zrobiono ze szkołami w powiacie za czasów doktora psychiatry. Zrobili PCO. Można teraz porównać, ile zlikwidowali etatów w szkołach, a ile jest teraz w PCO. Zaręczam, że dużo, dużo więcej. I jeszcze stanowiska kierowników tego wszystkiego. Oczywiście znajomi królika. O bałaganie nie wspomnę, ale można poczytać protokoły pokontrolne. Gdzieś tam w internecie są.
pani E06.08.2021, 14:18
Katon- może- sam na siebie.
Katon06.08.2021, 13:57
Jak Watycha mówi że coś poprawia to z góry można założyć kłopoty i chaos. Od 7 lat poprawia? Bałagan taki że hej. Szkoda że nie może zwalić na poprzednika z poprzedniej kadencji czyli na Watychę.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl