08.08.2021, 11:49 | czytano: 2525

Niedziela w Tatrach - panuje spory ruch

Kolejka przed wejsciem na szlak/zdj. Podhale24
Przypominamy, że na parkingi przy Morskim Oku (Palenica Białczańska i Łysa Polana) mogą wjechać jedynie osoby, które dokonały wcześniejszej rezerwacji parkingu, ponieważ wszystkie miejsca zostały wyprzedane. TPN apeluje o kupowanie biletów na wejście do parku drogą on-line. To zminimalizuje kolejki do kas.
Warunki do uprawiania turystyki są dziś niekorzystne. Na szlakach miejscami jest mokro i ślisko, szczególnie na kamieniach. Na odcinkach leśnych zalega błoto oraz występują kałuże. Dodatkowym utrudnieniem w partiach graniowych jest wiejący wiatr oraz niski pułap chmur, który ogranicza widzialność i utrudnia orientację w terenie, co może być przyczyną pobłądzeń. W Tatrach panuje bardzo duży ruch turystyczny, szczególnie w miejscach wyposażonych w sztuczne ułatwienia (łańcuchy) tworzą się kolejki - dotyczy to zwłaszcza kopuły szczytowej Giewontu, Świnicy, Rysów oraz rejonu Orlej Perci.
Ratownicy przestrzegają - podczas silnego wiatru, na szlaki mogą spadać gałęzie oraz drzewa. Wędrowanie w takich warunkach stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia. Na szlaki przebiegające obok stromych zboczy mogą spadać kamienie i gałęzie, osuwać się skały lub powalone drzewa.

Jutro, 9 sierpnia zamknięty zostanie do odwołania szlak zielony na odcinku: Polana Kopieniec - szczyt Wielki Kopieniec - Polana Kopieniec. Powodem są prace remontowe. Na szlaku występują już utrudnienia, ze względu na prace przygotowawcze do remontu.

Zamknięty pozostaje szlak żółty na odcinku: Zmarzły Staw – Kozia Przełęcz (w obu kierunkach), szlak żółty na odcinku: Przełęcz Krzyżne – Dolina Pięciu Stawów Polskich (w obu kierunkach)

Zamknięta jest także Jaskinia Mroźna w Dolinie Kościeliskiej.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl