05.09.2021, 16:34 | czytano: 26405

Maciej Jachymiak: "Wataha, Ach Nasza Wataha, Jedna flacha, Druga flacha..."

Maciej Jachymiak. Fot. Szymon Pyzowski
FELIETON. - Ledwie co przycichła sprawa idiotycznej ankiety, za którą zapłaciła Nasza Wataha, a już mamy nową! Jeszcze lepszą! Przypomnę, że z tamtej wyszło, że najwięcej na świecie pije się w Nowym Targu - pisze Maciej Jachymiak, lekarz, nowotarżanin, były samorządowiec i polityk.
- Nowa ukazała się w tych dniach na stronie WK Miasta. Ocenia pracę magistratu. Ma konstrukcję od lat niespotykaną. Zawiera już zaznaczone, gotowe odpowiedzi. Wystarczy kliknąć „wyślij” (Zobacz: TUTAJ). Te zaznaczone odpowiedzi, przypadkiem oczywiście, entuzjastycznie oceniają pracę miejskich urzędników. Genialne, nie? Do tego jeszcze słówko od tzw burmistrza:
„Szanowni Państwo, Niniejsza ankieta ma na celu zapoznanie się z Państwa opiniami na temat jakości pracy Urzędu Miasta Nowy Targ. Wszystkie Państwa odpowiedzi i sugestie chcemy wykorzystać do usprawnienia pracy Urzędu”
Jak słodko… Jak beza Pavlova z kawiarni Deja Vue…

A propos tego deja vue… (z francuskiego: coś już przeżyte).

Był kiedyś taki czas, że się głosowało bez skreśleń. Np. pierwszy kandydat na liście do czegoś tam był kandydatem partii. Drugi i następni startowali tylko, żeby zachować pozory demokracji. Mówiło się na nich „jajo”. To znaczy, że biorą udział a nie wchodzą. Wydajność tego systemu była stuprocentowa. Wygrywali zawsze kandydaci wcześniej ustaleni.

Podobnie będzie z tą miejską ankietą. Spodziewam się że poparcie dla Naszej Watahy będzie bliskie setki. I galaretki.

Myślałem, że to se ne vrati. A jednak! Historia kołem się toczy. I koła tego nie sposób zatrzymać. Tuszę, że w najbliższych wyborach na burmistrza krzyżyk zostanie od razu wydrukowany przy kandydacie Watahy. Podobnie w wyborach na radnych. I słusznie! Trza dać odpór zaprzańcom, wichrzycielom i innym zadawaczom pytań!
Radni WK Miasta klub NW podobno już zawarli w tej sprawie porozumienie, które z automatu stanie się miejskim prawem. Wiadomy prawnik przybije na tym odcisk kciuka.

Tak, że śpijmy dalej spokojnie…

Tylko ta radna Pawlikowska… Podobno na najbliższej sesji ma zadać pytanie czy ta ankieta to wytwór panci od paznokciów burmistrzówki, instruktora narciarstwa z Krupówek czy jakiego innego fachowca. Na szczęście nic się nie dowie…
Tyle.

Na zakończenie wisienka na bezie. Założyliśmy podsłuch na zebraniu Naszej Watahy i oto co się nagrało. Potem ktoś urwał kabel. Zaczęli od pieśni. Melodia znana.

*
Wyklęty lud Nowego Targu
Powstał
Wataha gryzie kość
Obudzili my się z letargu
Miasta przy drodze mamy dość!
Wstążkami teraz wszystko upstrzym
Poimprezujem, że ho ho !
Władzę do rąk damy najgłupszym
Mądrzy już byli
No i co?

*

Wataha
Ach Nasza Wataha
Jedna flacha
Druga flacha
Kopsniemy szluga
Strzelim macha
Nikt nie podskoczy
Wataha !

Maciej Jachymiak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
KTT07.09.2021, 12:56
Dziękujemy Panie Maćku za pokazywanie tego co Wataha wyprawia. Każdy felieton to temat na kolejną część Misia nieżyjącego Bareji. Miś w Nowym Targu. Zamiast manekina i pijanych baranów na Rynku powinni postawić Misia.
@zula07.09.2021, 12:02
Zazdrościsz tych kilku zer? Inteligentni lekarze tyle powinni zarabiać, no ale żyjemy w państwie z kartonu, a do Nowego Targu kaganek oświaty jeszcze nie dotarł.
zula07.09.2021, 07:01
Pan Jachymiak kiepski lekarz i polityk żaden. Używanie słowa Wataha jest równoznaczne z Jachymą. Jachyma siedzi w pracy 8 godzi. A potem politykieruje. Ilość pacjentów zero, a wypłata kilka zer.
Karamba06.09.2021, 21:45
Ten Watycha coraz bardziej śmieszny. Mówił o tym że w innej ankiecie to będzie wybierał tylko te przychylne głosy a te nieprzychylne odrzucał - bo to roboty wypełniały. Łoj kolejne granice absurdu przekracza.
Ta oceniająca pracę urzędników na szczęście już ma zaznaczone odpowiedzi. Wyjdzie super. A potem brifing w kablówce, kwiaty na sesji i nagrody dla urzędników. U Watychy wszystko jest na odwrót. Nawet przeprowadzanie ankiety, której wynik znał zanim ją rozdał.
pytajnik z archeo06.09.2021, 19:49
Hahahhaha, śmieszny Watycha mówił dzisiaj jeszcze śmieszniejsze rzeczy jakoby jacyś nieprzychylni kosmici z galaktyki Fiufiu zrobili włam na serwer miejski i poprzestawiali świetnie przygotowaną i zabezpieczoną ankietę przez pana sekretarza. Ale farsa. Czy oni naprawdę mają nas wszystkich za idiotów?
Bogna06.09.2021, 18:39
Na sesji o ankiecie wypowiadał się sekretarz rodem z Maruszyny. Że niby od 2007 roku jest przeprowadzana. Chyba nie zrozumieli felietonu, że nie chodzi o ankietę tylko o zaznaczone odpowiedzi czyli wyraźną sugestię. Widć teraz zatrudnieja w UM nieumiejących czytać ze zrozumieniem. Watycha te
Niezgodna06.09.2021, 15:00
No widzę, że mamy w miasteczku kolejnego Mickiewicza. . .No ale na nic się zda krytyka, niebezpiecznie po znajomosci ustawionych w sejmie nie idzie ruszyć, a co dopiero w naszym słodkim miasteczku. Jak rzekł Edward Burke: " Do triumfu zła wystarczy, ażeby jeden człowiek pozostał bezczynny".
mądry i skromny06.09.2021, 14:52
Wektor- na krzywy ryj się nie liczy.
Wektor06.09.2021, 13:20
Skąd wiesz, że nie piłem? Na mgr, dr, to trzeba jeszcze wyglądać, posiadać kulturę osobistą,
nie tylko MIEĆ. Tytuł do czegoś zobowiązuje.

@Bottle
Popieram. Pamiętam tę sytuację, poziom godny uwagi środowiska z tytułami, no cóż,
szlachta się bawi :)
mgr06.09.2021, 10:47
wektor myślę . że flasiuni z Panem Doktorem nie piłeś więc stwierdzenie "doktorek ,, jest co najmniej nie na miejscu szacunku troszkę
Dana06.09.2021, 10:41
Brawo bardzo odwaznie i merytorycznie okraszone humorem diagnozy naszych rzadzacych .Prosze o wiecej P.Macieju.
KTT06.09.2021, 10:36
Jedna flacha, druga flacha i potem wychodzą ankiety jak wychodzą. Kolejna żenada w wykonie Watahy
STAŚ06.09.2021, 10:12
No cóż, każdemu wolno śpiewać ....!!!
Gramatyka06.09.2021, 09:35
Pan Mariusz, autor nowotarskiego DEJA VUE, świetny i inteligentny człowiek, miał też pomysł na kolejną fajną knajpkę, miała nazywać się FAUX PAS... Na szczęście (jego) już tu nie mieszka, zostawił za sobą ten BŁĄD i tych, co za kasę chcą kupić WSZYSTKO...
@Wektor06.09.2021, 09:27
Tyś jest nie do przesunięcia jednak. Jeśli nie w lewo to "niżej, niżej, może za wysoko patrzysz". Zalecenie lekarskie - zmienić punkt siedzenia.
klawo jak cholera06.09.2021, 08:20
Watycha od lat praktykuje nawijanie makaranu na uszy nieświadomych mieszkańców stosując tanią socjotechnikę dla naiwnych. A miał być raj... szkoda tylko, że to miasto żyje jedynie na biurkach urzędniczych, imprezkach za publiczne pieniądze, bankiecikach, wstążkach, ankietach z góry założoną pozytywną oceną i wizualizacjach inwestycji, które nigdy już nie powstaną.

Dlatego drodzy adwersarze i krytykanci Jachymiaka nie czepiajcie się jego felietonów tylko osoby i efektów pracy burmistrza, który nie radzi sobie ani z realizacją swojego programu wyborczego, ani zwykłego zarządzania miastem, ani nawet rzeczowego odpowiadania na pytania radnych. Radzi sobie jedynie z pustymi obietnicami, kłamstwami, nepotyzmem i zapleczem mało kompetentnych klakierów na intratnych stanowiskach. Tak wygląda Nowy Targ 2021. Brak perspektyw, marazm i smogowa degrengolada.
kazek06.09.2021, 07:44
trolu znowy siadłeś do kompa,
a Macieju, nakręcasz Burmistrzowi publikę, nie ma co.
Nikt by nie wiedział o tej ankiecie, bo i komu się chce coś takiego sprawdzać a teraz będzie frekwencja hahahahahahaha (to chyba wstążka Ci płaci za reklamę co?)
Bottle06.09.2021, 07:31
Co pan ma z tymi flachami? Czyżby wspomnienia wróciły?
Cyt. z Podhale24:
"O tym, że wicestarosta Maciej Jachymiak może być nietrzeźwy poinformował policję wiceprzewodniczący Rady Miasta Andrzej Fryźlewicz 7 stycznia 2009r, dzień po Spotkaniu Noworocznym u burmistrza Marka Fryźlewicza w którym obaj uczestniczyli. "
A pan na badanie trzeźwości, zamiast na policję poszedł do szpitala.
Tuszę, że w najbliższych wyborach pana kandydatury na liście nie będzie i krzyżykiem nie będziemy zawracać sobie głowy
Pinki06.09.2021, 07:28
Czy jest w tym mieście jeszcze coś czego nie schrzanił Grzesiu ze swoim dworem kolesiów?
Fiśka05.09.2021, 23:27
panie Macieju brawo, brawo, brawo. Ankieta faktycznie z zaznaczonymi odpowiedziami a potem pewnie następne 000 tysiaków na nagrody dla urzędników
Wektor05.09.2021, 22:06
Ta zaduma doktorka na zdjęciu to obraz tragedii po ostatnim felietonie :). Matejko lepiej
by tego nie ujął :).

"Wataha, Ach Nasza Wataha, Jedna flacha, Druga flacha...".

Panie Doktorze, co to za poziom?, na więcej Pana nie stać?, czyżby borowiczka (flacha)
zaszkodziła? :). Ankieta została skrytykowana, mieszkańcy i OBYWATELE to wiedzą.
Tak w ogóle, Watycha musi odejść. I to jest poważne... .
Stachu05.09.2021, 21:17
Pan Jachymiak się troszkę kompromituje, bo tak jak napisał mieszkaniec, można dać oceny negatywne. Odkrył jak Rusek rower na strychu u Niemca. Ta ankieta jest taka sama od zawsze i tej samej treści przynajmniej od ok. 10 lat.Podobne ankiety chcą żeby wypełniać w serwisach samochodowych, dużych sklepach to są wszystkie te badania czy człowiek zadowolony z usług. Dawniej na dole stali pracownicy zachęcali żebym wypełnił to wypełniłem a co mi tam wypełnię zawsze. Tym bardziej, że czasy się zmieniły i często spotykam ładne uśmiechnięte Panie w urzędzie nie jak za PRL. I magistrat był cały czas otwarty w czasie pandemii, nigdzie niczego się dowiedzieć nie było a urzędnicy otwarcie pomogli doradzili a nie traktowali człowieka jak trędowatego. Patrz starostwo co za schizę robili!!! Już tak się uwzioł Pan na ten urząd jak nauczyciele w szkole na niektórych uczniów. Daj se Pan już spokój idź na oranżadę
Zezowaty05.09.2021, 21:12
Porażka. Wataha już powinna pakować walizy wybory niedługo.
Jeździćczytaćipisaćpospożyciuniewolno05.09.2021, 20:52
Jedna flacha, druga flacha. Wszedłem sobie przez link podany przez Macieja literata na stronę gdzie umieszczona jest ankieta. Rzeczywiście na pierwszy rzut oka wydaje się, że odpowiedzi są zaznaczone. Ale wystarczy kliknąć i da się zrozumieć, że odpowiedzi na pytania można bez żadnego problemu zaznaczać. Proponuję bez flachy oraz innych używek ankietę wypełniać. Da się po trzeźwemu naprawdę da się ankietę wypełnić. Oj Macieju co robicie wy już rozum het tracicie.
Temida05.09.2021, 20:44
Mam takie deja vue, że niektórym w tym dziwnym miasteczku kasa zasłania WSZYSTKO. Beza Pavlovej może i dobra, ale wiem, z czego się ją robi...
Wariatka co ma na głowie kwiatka05.09.2021, 20:38
Pierwsza myśl - kocham Pana, panie doktorze. Inteligencja, poczucie humoru, styl i klasa. Metafory level master. Chyba z wrażenia umówię się na wizytę. Pozdrawiam serdecznie.
Kicz05.09.2021, 20:05
Śmiech na sali z następną wpadką Grzegorza Porażki
mądry i skromny05.09.2021, 19:50
Do mieszkańca- to raczej Ty się ośmieszasz- i niczego jak zawsze nie rozumiesz. PS. Nauczyłeśłaś się robić nosek- brawo.
Witold05.09.2021, 19:15
Psttt, po prostu to bomba, a kto nie rozumie ten zwykła trąba.
avivat05.09.2021, 19:12
Wyścig szczurów uważam za otwarty! Już za 2 lata zadecydujemy, czy chcemy dalej słuchać szumu wstążek, czy postawimy na nową krew! Wszystko będzie zależało od nas.
Mieszkaniec05.09.2021, 18:36
Do turysty-zgodze sie z twoim komentarzem :-) w 100%

A wogole Panie Jachymiak jak by Pan widział to tam osobiście możesz zmienić oceny i potem dajesz wyślij:-) a nie ośmieszać się w necie ???????? bo osobiście już nie ma lekarstwa na głupotę i ośmieszanie się. Szkoda poprostu że Pan się osmiesza
baciok@05.09.2021, 18:19
Czytając Pana Macieja nie musze juz brać tabletek na głowe.
Mam darmową terapię.
Brawo tak trzymać
wstążki & kolesiostwo05.09.2021, 17:51
Pawlikowska o nic nie zapyta bo zanim się zgłosi to jej Mozdyniewicz głos odbierze. Pan doktor jak zwykle w pukt. Szczera prawda o głupocie miejskiej jeszcze władzy
Baca05.09.2021, 17:50
Ale sie osmiesza.....
Torric05.09.2021, 17:05
Mała poprawka. Deja vue oznacza "już widziana", ze wskazaniem na rodzaj żeński (już widziany to deja vu). A skoro w Nowym Targu mamy deja vu(e), to by znaczyło że żyjemy w Matrixie. Czy Wataha jest jego błędem? Zobaczymy jesienią za dwa lata.
turysta05.09.2021, 17:01
Faktycznie genialny ..."lekarz, nowotarżanin, były samorządowiec i polityk"... niespełniony w każdej postaci
Wojtek05.09.2021, 16:49
Podziwiam Pana Doktora za styl i ujęcie lingwistyczne.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl