20.09.2021, 11:51 | czytano: 4935

Słowak zatrzymany za jazdę po alkoholu

Arch. Podhale24.pl
Policjanci z Komisariatu w Bukowinie Tatrzańskiej zatrzymali obywatela Słowacji, który kierował samochodem będąc po użyciu alkoholu. 48-latek z miejscowości Podolinec tego samego dnia po wpłaceniu grzywny został zwolniony z aresztu.
W minioną niedzielę lokalni policjanci tuż po piątej nad ranem zatrzymali do kontroli chevroleta. Kierowca zachowywał się dziwnie więc policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało 0.45 promila alkoholu w organizmie 48-letniego obywatela Słowacji, który w związku z popełnionym wykroczeniem trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Tego samego dnia przed południem został doprowadzony do zakopiańskiego sądu, a ten rozpatrzył jego sprawę w specjalnym trybie. Sąd ukarał obywatela Słowacji 10-miesięcznym zakazem kierowania pojazdów na terenie RP, grzywną w wysokości 1000 złotych oraz kosztami postępowania.
Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
wyjdzmy z epoki komunizmu i komunistycznego myślen21.09.2021, 10:42
To co zawsze piszę ,że tu u nas z ludzi którzy wypiją piwo , lampkę wina , czy redsa robi się nachalnie pijaków i podbija się statystyki nietrzeźwych na drogach . Tkwimy nadal w epoce zgniłego komunizmu , a świat idzie do przodu z duchem czasu. Budować drogi , dobre drogi , a nie wyposażać stróżów prawa w nowoczesne suszarki.Nie pochwalam siadania za kółkiem po pijaku - zaznaczam to stanowczo , bo wiem ,że wielu tak myśli . Po pijaku , to nie znaczy po zaspokojeniu pragnienia , albo po wzniesieniu toastu.
luzik21.09.2021, 07:42
sroga ta pokuta, nie ma co. Ciekawe ile Polak by dostał za to samo na Słowacji.
policjant20.09.2021, 13:57
żart....
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl