02.10.2021, 11:40 | czytano: 6813

Bereśnik nie wytrzymuje ciężaru

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum
Władze Szczawnicy chcą ograniczenia tonażu samochodów wjeżdżających na ul. Bereśnik. Niedawno wyremontowana droga wyłożona betonowymi płytami jest niszczona przez ciężarówki, które dowożą materiał na jedną z inwestycji.
- Nie może, tak być, że miasto wkłada pieniądze w remont drogi, a ona jest natychmiast niszczona - mówi radna Anna Gębala. - Niektóre ciężarówki mają nawet po 40, 50 ton. W miejscu tym trzeba zakazać wjazd samochodów powyżej wysokiego tonażu.
Za pomysłem radnej są mieszkańcy Bereśnika. Jak wyjaśniają, inwestor nie jest nawet właścicielem działki, a jedynie prowadzi tam budowę kompleksu hotelowo-gastronomicznego. Jedynym rozwiązaniem wydaje się zmiana w organizacji w ruchu. To wymaga jednak czasu i uzgodnień z odpowiednimi służbami.

Kazimierz Zachwieja, przewodniczący rady miasta uważa, że dobrze byłoby iść śladem Zakopanego, które pobiera opłaty za korzystanie z dróg gminnych tytułem zadośćuczynienia za wyrządzone na drodze szkody.

W najbliższym czasie radni mają zastanowić się, jak rozwiązać problem ulicy Bereśnik.

Józef Słowik
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
zieolny jesteś03.10.2021, 11:40
@ot tak
Filozofie...W Niemczech każdą ciężarówka dojedziesz do miejsca za czy wyladunku. W Polsce najlepiej wstawić zakaz i problem rozwiązany.Aaa,najlepiej jeszcze postraszyc ITD.Nawyki jak za komuny...
ot tak03.10.2021, 08:43
to jest droga gminna a nie krajówka, gdzie można jeżdzić 50 t samochodami
w Niemczech zapłaciłby tyle ile ta budowa kosztuje i to by go uleczyło raz na zawsze
poprosić ITD i bedzie spokój
jo02.10.2021, 19:56
W Szczawnicy nie ma układu komunikacyjnego. To co jest to wszystko z czasów PRL i to na jeden wóz drabiniasty.
Toja02.10.2021, 14:21
To ja proponuję ,żeby budować drogi tak jak się powinno a nie za marne grosze i tylko dla wstęgi i pokazówki.Adpowiednia technologia i drogi wieczne tak jak w Niemczech.Skoro nie wiecie prosze o kontakt ,wytłumaczę.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl