13.10.2021, 11:33 | czytano: 2924

Nowa siedziba UG Kościelisko - gotowa

Nowa siedziba UG Kościelisko/ zdj. UG Kościelisko
KOŚCIELISKO. "Przeprowadzamy się - od 25 października zapraszamy Państwa do nowego budynku Urzędu Gminy w Kościelisku, ul. Nędzy-Kubińca 101" - poinformowały władze gminy. W związku z przeprowadzką - "stary urząd" zamknięty zostanie na dwa dni.
Nowa siedziba mieścić się będzie w dawnym budynku administracyjnym, obok dawnego WDW. Miała być gotowa w lipcu br., ale termin jak widać zmieniono.
Przy ul. Nędzy Kubińca znajdą się nie tylko referaty urzędu ale i inne instytucje, czyli Centrum Usług Wspólnych, Ośrodek Pomocy Społecznej i bibliotekę. - Chcę żeby to wszystko było w jednym miejscu bardziej dostępne dla mieszkańców, gdzie łatwiej będzie dotrzeć - mówił wójt Roman Krupa.

Koszt budowy to kwota 7 mln 112 tys. Urząd przygotowywał się do inwestycji od kilku lat. Budynek administracyjny dawnego WDW kupiony został w 2014, decyzją poprzedniej Rady i poprzedniego wójta.

- Cała dokumentacja projektowa przygotowana została przez mojego poprzednika, pana Bohdana Pitonia. Sam budynek na potrzeby nowego urzędu zakupiony został przez gminę na początku 2014 roku i od tego momentu trwały prace projektowe, pozwolenia na budowę itd. - dodaje samorządowiec.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Jasiek13.10.2021, 21:42
Budynek wygląda, jak dolna stacja kolei gondolowej.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl