25.12.2021, 10:28 | czytano: 3657

Medale za zasługi sportowe przyznane

Fot. UG Czarny Dunajec
Krystyna Guzik i Renata Kałuża podczas uroczystej sesji rady gminy zostały uhonorowane Medalami Gminy Czarny Dunajec za wybitne osiągnięcia sportowe i wkład w promocję gminy.
Krystyna Guzik z Czerwiennego, to wybitna polska biathlonistka, Wicemistrzyni Świata w biegu pościgowym z 2013 roku, czterokrotna olimpijka: z Turynu (2006), Vancouver (2010), Soczi (2014) i PyeongChang (2018).
Renata Kałuża z Czarnego Dunajca, to członkini kobiecej kadry narodowej w kolarstwie ręcznym, zdobywczyni brązowego medalu w rywalizacji na handbike’u w jeździe indywidualnej na czas, na Paraolimpiadzie w Tokio w 2021 roku oraz wielu medali Mistrzostw Świata.

- Jestem niezmiernie dumny, że w naszej gminie są sportowcy z sukcesami na światowym poziomie. Gratuluję obu paniom siły, wytrwałości i zaangażowania. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, ile wysiłku i wyrzeczeń stoi za tymi osiągnięciami. Godziny treningów bez względu na pogodę, brak wolnego czasu, częste wyjazdy – z tym między innymi mierzycie się na co dzień. Ale proszę w tym wszystkim pamiętać, że Wasze sukcesy cieszą nie tylko was, ale także całą gminę, której jesteście chlubą. Pani Krystyno, pani Renato - dziękuję - powiedział wójt Marcin Ratułowski.

Źródło: UG Czarny Dunajec, r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl