31.12.2021, 14:30 | czytano: 14152

Zmiany kadrowe w nowotarskim magistracie. Dariusz Jabcoń odwołany ze stanowiska naczelnika, inny urzędnik składa wymówienie

Dariusz Jabcoń/ zdj. Podhale24
NOWY TARG. Potwierdziły się doniesienia o zwolnieniu ze stanowiska naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska Dariusza Jabconia.
Dziś docierają do nas kolejne nieoficjalne informacje o innych zawirowaniach kadrowych w Urzędzie Miasta. Wypowiedzenie z pracy złożyć miał urzędnik zajmujący się miejskimi finansami. Magistrat nie zabrał głosu w tej sprawie.
Zatrudnianie i zwalnianie urzędników to kompetencja burmistrza. Jak każdy pracodawca ma prawo do decydowania o tym z kim pracuje i na jakich zasadach. Jednak zwolnienie wysokiego urzędnika odpowiedzialnego za sprawy związane z ochroną środowiska, w tym jakości powietrza w sytuacji, gdy Nowy Targ zmaga się z fatalną opinią "najbardziej zasmogowanego miasta w UE", jest zaskakujące.

Nie wiadomo kto zostanie nowym naczelnikiem Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
ANO04.02.2022, 11:58
Panie Darku jest pan osobą o bardzo dużym doświadczeniu, przejście do PPUZ na kanclerza uczelni tylko wyjdzie wszystkim na dobre, przede wszystkim uczelni.
Pomyślności i zdrowia nie dać się smogowi Burmistrza który nam zafundował, za co swoiście został ostatnio wynagrodzony przez radnych tego miasta. Jak widać to towarzystwo chce żyć w smrodzie i zakłamaniu.
Sodoma i Gomora.
Zanfca tematu04.01.2022, 07:26
Zaskakujące to jest to dlaczego tak długo zajmował to stanowisko, jeżeli sam na sesjach wielokrotnie wypowiadał się że jest "niekompetentny".
Ministrant03.01.2022, 23:40
Mam nadzieję że Wojtek z Ambrozym coś wymyślą.
zzz03.01.2022, 21:21
Brawo RADYKALNY !!!!!!!!!!!!!!
swój03.01.2022, 21:08
Czyżby miała wybuchnąć afera podobna do tej z drogowcami z powiatu? Pożyjemy, zobaczymy.
Bobo03.01.2022, 16:09
No myślę,że nie koniec zmian kadrowych i dobrze. Pewnie jeszcze ktoś odejdzie za porozumieniem stron. Ktoś tu napisał, " jesteś świetnie poinformowany i tylko grasz głupka, albo siedzisz w samym środku tego szemranego układu i za te bzdury wystukane na kompie ci płacą." tak biorę kasę i przepijam, a wtedy mam objawienia.
mati03.01.2022, 08:54
Janku s a skąd ty to możesz wiedzieć. Dla odprężenia poprzybijaj deski
Jan s02.01.2022, 20:20
Każdemu z osobna mówię, że nikt wam nie pasuje i nie będzie pasował na burmistrza. Sami też nie potraficie zarządzać. Ilu z was co pyskuje o smog zmieniło pięć, segreguje śmieci, jeździ samochodem który nie kopci że starego disla. Dobrze jest krzyczeć i pisać pod fałszywym podpisem.
Henryk02.01.2022, 17:07
Inercja Panie Watycha. Inercja i nic więcej. Nie dajesz Pan rady nawet w prostych sprawach a co dopiero w rozwiązaniach systemowych. Nie masz pan pojęcia o zarządzaniu. To wszystko na podsumowanie pańskiego burmistrzowania.
taka prawda02.01.2022, 16:48
Ja bym nie płakał. W takim samorządzie gminy czy miasta kasa cienka za wyjątkiem samej góry, ludzie pomyje na ciebie wylewają, tylko słyszysz, że za ich podatki siedzisz. Radni też uważają, że masz koło nich skakać. Zero stresu teraz. A w Nowym Targu jest po prostu jednego wiceburmistrza za dużo. W np. Suchej Beskidzkiej jest jeden burmistrz i ogarnia wszystko.
nowotarzanka02.01.2022, 14:26
Wielka szkoda Naczelnik to bardzo dobry urzednik i bardzo dobry czlowiek
nowotarzanka02.01.2022, 14:25
Wstyd panie burmistrzu wstyd
radykalny02.01.2022, 08:53
Myślę, że po siedmiu latach przedmuchiwania tego smogu przez Watychę i wykonywania wyłącznie pozorowanych ruchów, mamy dwa realne wyjścia na poprawę tego toksycznego marazmu.
1. Pozew zbiorowy przeciwko władzom miasta z wysokimi odszkodowaniami za narażenie nas na półroczne przekroczenia dopuszczalnych norm rakotwórczego zapylenia. W tej kwestii należy przypomnieć Nowotarżanom, że dbałość o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców jest podstawowym zadaniem samorządu, który jak widać z roku na rok zasłaniając się ograniczonymi środkami finansowymi, niechęcią mieszkańców, obstrukcją opozycji, która nie chce wspierać nieudolności Watychy pogłębia jedynie zagrożenia związane z całą gamą chorób onkologicznych, pulmonologicznymi, alergologicznymi.
2. Przystąpienie do referendum odwoławczego burmistrza i Rady za opieszałość i brak adekwatnych przeciwdziałań sukcesywnej utraty jakości życia mieszkańców Nowego Targu.

I nie dajmy sobie wmówić, że to wyłączna wina mieszkańców. To wina braku kompetencji władz, która odpowiada za politykę miasta i za rozwiązywanie problemów bierze ogromne pieniądze. Może zatem warto, by całe to towarzystwo zamiast myślenia własną kieszenią i własnym tyłkiem używała częściej głowy...
Pati01.01.2022, 19:26
Jest jedno rozwiązanie. Zameldowania w mieście tylko dla rdzennych lub ich współmałżonków(tak jest w Gdańsku). Stanowiska kierownicze w mieście tylko dla mieszkańców.( zwiększa szanse podejmowania decyzji trafnych dla egzystencji miasta). Opłaty dla ludzi pracujących w mieście nie mieszkańców jego.( koszta smogu, śmieci, korków i in.). Od lat obserwuje się nagonke na miasto Nowy Targ jako to nie warte odwiedzenia oraz to miasto z zanieczyszczonym powietrzem. A ja się pytam dlaczego nie pisze się np. O miejscowościach które leżą w sąsiedztwie? (Np. Ludźmierz, Szaflary, Zaskale, Waksmund, Klikuszowa, Lasek) czy tam czyściej? Czy po przekroczeniu granicy miasta to w gminach czyściej? Pan DJ jasno o tym mówil i dlatego Wam przeszkadzał.
Kuma01.01.2022, 19:14
W Nowym Roku życzę Państwo nowego burmistrza Nowego Targu
Dym01.01.2022, 18:56
Zwolnili człowieka za stan powietrza. A ja się pytam : Jak można zwolnić osobę która otwarcie mówiła o tym problemie prawdę? Jak można zwolnić człowieka który rozumiał że karanie ludzi nie da rezultatu wręcz doleje oliwy do ognia i rozgoryczenia? Jak można poprzez zmianę w mieście sposobu palenia zmienić stan powietrza Nowego Targu który leży w Kotlinie Nowotarskiej obejmującej duży obszar gminny,gdzie ludzie palą czym się da? Obszar gdzie turystyka kwitnie a zanieczyszczenia spadają na obszar najniżej położony. Czy za próby stworzenia z miasta Nowy Targ przez ukryte wpływy i układy jako miejsca nie ciekawego turystycznie i z założenia miejsca brudnego ,zanieczyszconego owianego smogiem odpowiada Pan J B? Który staral się dawać pomysły dla poprawy powietrza i ruchu turystycznego w tym mieście swoim zwierzchniką i głosno mówiącemu o istotnym z tym występującym problemie oraz nagonce na to miasto.Człowiek który nie szukał chęci szkodzenia ludzią biedniejszym, starszym czy samotnym ale starający dawać im rozwiązania i poprawe perspektywy. To nie problem wydać pieniądze na pomysły ale pomysły które będą trafione na długie lata a nie na krótką chwile i rodzące nowe problemy. Czy zastanowił się ktoś nad tym iż zmienił się na naszym terenie klimat? I co z tym klimatem zrobicie? Rozkażenie Matce Ziemi by przywróciła poprzedni? Zmniejszycie wilgotność w mieście suszarkami by dymy mogły ulatywać powyżej poziomu kotliny?
Smutna Prawda01.01.2022, 12:19
Mój świętej pamięci dziadek zawsze mawiał mi, że najważniejszym w życiu to być dobrym dla innych człowiekiem nieprawdzaż Darku????
Dziwuje się01.01.2022, 12:16
Ale jak to???Darek byznesmen i drugi byznesmen się sam zwolnił, dziwne to naprawdę dziwne.
omg01.01.2022, 11:22
Do "znafcy" - faktycznie znafca z ciebie... Jak piszesz baranku o "rozstaniu za porozumieniem stron" to po co tu prokuratura? Idź geniuszu poczytaj trochę przepisów...
abc01.01.2022, 11:21
365 dni zostało. Od 1.01.2023 lawina mandatów za palenie w kopciuchach pozwoli na szybkie oczyszczenie powietrza! Watycha nawet palcem nie będzie musiał kiwnąć.
maniowy01.01.2022, 10:59
Wice Wojtaszku miej Pan trochę odwagi i odejdź z Miasta za odpadające deski na parkingu , buble inwestycyjne i brak skutecznego nadzoru nad naczelnikiem od smogu.
zafca sprawy01.01.2022, 10:56
Przestańcie już! Od wyszukiwania powodów rozstania za porozumieniem stron jest prokuratura a nie forum komentatorów.
Skromny01.01.2022, 10:31
Coś mi tu śmierdzi. I to nie jest wina smogu. Powolutku zaczyna się sypać urząd. Pierwszy kamyk może poruszyć lawinę.
Knt01.01.2022, 08:55
A tak Darku mówiłeś że trzeba głosować na Grzegorza... To Ci numer zrobił, chociaż zdaje mi się że inny zastępca bardziej tu maczał palce bo jest w głębi duszy zawzięty jak coś nie jest po jego myśli i nie liczy się z ludźmi.....
Nieszyderca01.01.2022, 08:06
Urząd Miasta w Nowym Targu jest w tym momencie jedną z najbardziej żenujących jednostek samorządu terytorialnego w naszym województwie.
Jeszcze kilka lat temu to właśnie ten urząd był autorytetem liderem samorządowym a teraz jest pośmiewiskiem.
robot01.01.2022, 07:19
Pomyślcie, który przełożony zwalnia mistrza? Jeśli nie zasłużył na zwolnienie to się obroni. Natomiast urzędnik od finansów sam odszedł. Może "z obawy"? To, że Nowy Targ nie ma osiągnięć w zakresie ochrony środowiska to prawda. Nie można być bezczynnym, albo czynnym inaczej. Trzeba przekonać ludzi słowem, czynem i finansami, że od nich zależy stan zanieczyszczenia w Nowym Targu i trzeba to zmieniać. Władza PiS podniosła ceny gazu i nikt w tej sytuacji nie wymieni pieca na gazowy. Bo w Polsce jest taka, która działa "jak we mgle" i sama sobie zaprzecza,. Podobnie jest z Covidem.
Do hehhee31.12.2021, 23:53
Hehe idź i zrób doktorat to pogadamy o kompetencjach mądralo
rewers31.12.2021, 22:41
@Bobo - w tym przypadku są dwie prawdy. Jedna to ta, że jesteś świetnie poinformowany i tylko grasz głupka, albo siedzisz w samym środku tego szemranego układu i za te bzdury wystukane na kompie ci płacą. Pytanie pomocnicze w łamigłówce: kto niby odpowiada za politykę miasta? Burmistrz czy naczelnik? A może doszło już w tym bezwładzie do tego, że robi to konserwator z UM? Albo jakiś cichy wielbiciel? Bo inaczej jak jest tak źle, to co robił ten burmistrz przez ostatnie siedem lat? O ile mnie pamięć nie myli to siedem lat pracy tego samego Jabconia i jakoś Watysze wcześniej ten fakt nie przeszkadzał. Myślę, że nawet jakbyśmy się przebili przez zasieki kłamstw prokurowanych przez władzę dla ciemnego ludu to odnaleźlibyśmy i pochwały, i nagrody, i podziękowania. Coś mi się wydaje, że to całe towarzystwo zaczyna potykać się własne nogi i brak kompetencji.
do hehehe31.12.2021, 22:36
Oby to nie były złowrogie wróżby. Pan doktor nowym naczelnikiem? Pani doktor to badanie się w sam raz do zarządzania personelem obsługującym ruch turystyczny przy autostradach. sami dr przed nazwiskiem to nie objaw kompetencji.
do jack31.12.2021, 22:24
A w jakim stopniu naczelnik ma wpływ na politykę ekologiczną miasta i sprawy kadrowe ? Może i zajmował kierownicze stanowisko ale jakby nie było cały kierunek działań zależy tylko i wyłącznie od BURMISTRZA.. jak Jabcoń będzie burmistrzem to będzie za to odpowiadał. Na razie był podległy i zależny od decyzji leśnika. Miał inne zadanie to go zwolnili.
Bhahha31.12.2021, 21:54
@ heheheeh masz złe wiadomości, jeszcze jest /.../ parę innych osób

Ostrożnie z rzucaniem nazwiskami. Moderator.
hehehe31.12.2021, 21:49
Na nic nie ma kasy oprócz wstażek i pomysłow na budowanie pomników Watychy, do tego był potrzebny MCK za 36 mln, do tego są potrzebne opowieści o pałacu lodowym. Gdyby wyremontowali tylko salę widowiskową za kwotę kilkunastu milionów, to byłyby pieniądze (ok. 20 mln) na wymianę kotłów.
A jak doliczymy do tego jeszcze kasę na wynajem pomieszczeń dla biblioteki, to wychodzą kolejne srodki, no i konieczność budowy albo zakupu budynku dla biblioteki, dla które nie było miejsca w pięknym Centrum Kultury.
co za bzdury...31.12.2021, 21:15
"jack" co ty gadasz... Jabcoń "odpowiada za stan środowiska"????

Za migracje wielorybów, poziom wód i wybuchy na słońcu też?
jack31.12.2021, 21:09
A co to go bronicie? W końcu odpowiada za stan środowiska,a jest fatalny Był naczelnikiem, przez długie lata a efektów nie ma. Złych pracowników się zwalnia
hehehe31.12.2021, 20:38
Wstążka dopieła swego. Dwaj ostatni mohikanie, kireownicy z nadania Fryźlewicza opuszczają UM, jeden wygnany, drugi już nie czeka, tylko idzie sam.
UM czysty od MF, a także od kompetencji. Jednego zapewne zastapi świeżo upieczona doktorka a drugiego wysokiej klasy specjalistka od kontroli.

Panie Boże za co tak karzesz to miasto?
Zorro31.12.2021, 20:36
@Bobo totalne pudło ????
Fan GW i JT no i Waldka Stolarza31.12.2021, 20:03
Ile by pomyj na Naczelnika Jabconia nie wylali i syfem w powietrzu i złą prasą wytłumaczyli jego odpalenie, to już rezygnacja Skarbnika mówi , że czerwone światła zmieniają kolor na błyskające niebieskie. Mam nadzieję , że /.../
Klepka31.12.2021, 19:15
Nie piszcie o wice Wojtaszku leśniku bo właśnie dobija ostatnią deskę do karmnika dla ptaków które fotografuje żeby miał co w nowym roku pokazywać na naradach naczelników. Bo jak sam mówi umiem przybijać deski. Ma informację że się uderzył w kciuka którym przewija zdjęcia w galerii. Litości
Dyrektor leśnictwa31.12.2021, 18:40
Ludzi dobrych pan burmistrz odwołuje .Memloka z Maniow trzyma .To samo zrobili w gminie Czorsztyn .Pan Leśnik kadencji nie dotrzymał .Ludzie się wyznali .Obudźcie się nowotarżanie .Referendum konieczne .Panie Jabcoń sąd pracy i jechać po nich .
No to pa31.12.2021, 18:40
W pierwszej kolejności Watycha powinien odwołać Wojtaszka za brak nadzoru nad Jabconiem. Bo przecież Jabcoń za coś wyleciał. W drugiej powinien sam zrezygnować bo stracił umiejętnosć zarzadzania urzędem z którego zrobił cyrk./.../
kipi kasza31.12.2021, 18:36
Panu Grzegorzowi burmistrzowi życzę żeby w Nowym Roku już się dłużej nie męczył i jak najszybciej przestał być Burmistrzem tego miasta. Dziadostwo Pan od 7 lat robisz w tym mieście. Obietnice wyborcze niespenione. Obiecanego wyciągu nie ma. Lodowiska nowego nie ma i nie będzie. Marne zarządzanie kadrami. Mamy jeszcze większy smog i odpadające deski z nowych inwestycji
Besala31.12.2021, 18:36
Teraz należy oczekiwać, że Jego Wysokość Burmistrz powoła urzędnika, który będzie walczył ze szkalowaniem Królewskiego Miasta Nowego Targu cieszącego się najczystszym powietrzem w Europie! Smog jest wymysłem dziennikarzy, o czym publicznie mówiła Anna Paluch (z bożej woli posłanka). Podejrzewam, że Jego Wysokość Burmistrz jest przekonany, iż za kłamstwami o smogu kryją się jeszcze cykliści i ateiści.Koronnym dowodem czystości powietrza w Mieście jest fakt, że jeszcze żaden miłośnik lodowiska na nowotarskim Rynku nie zatruł się śmiertelnie tym czymś, co udaje powietrze. Niekończącego się dobrego samopoczucia życzę w 2022 roku i Panu Burmistrzowi i Jego Zastępcom.
do dość tego31.12.2021, 18:20
Tylko żeby się nie skończyło na samym gadaniu? Zdecydowanie trzeba zorganizować wybranych ludzi do przygotowania referendum. Za późno dopiero teraz na program naprawczy którego nie było dotąd przez 7 wcześniejszych straconych bezpowrotnie dla mieszkańców N.T kat.
sałatkę sobie jem31.12.2021, 18:11
Bobo -pełna zgoda.
Bobo31.12.2021, 18:10
Sprawa zwolnienia Pana Jabconia jak i decyzja "pana od finansów" jest złożona i Burmistrz nie musi podawać powodów, a wy myślcie co chcecie chociaż w Nowym Targu nic się nie ukryje. Wydział obejmie zapewne Pani po doktoracie z ochrony środowiska właśnie, ale nie jest to remedium na smog. Tak przyzwyczailiście się do tego tematu i robicie jazdę Burmistrzowi, a przecież Kraków zlikwidował wszystkie piece na węgiel a smog jest tam duży i stały. A co teraz mieszkańcy zrobią z cenami za gaz do ogrzewania? Co pisalibyście w takim poście, że Burmistrz winien?
pamiętający31.12.2021, 18:06
@he he litości, @magda i Wam podobni

Może świeżo upieczona Pani Doktor obejmie to stanowisko, ale czy przez to zmieni się powietrze ? Czy ktoś jeszcze pamięta wypowiedź Pana Jabconia, która zanegowała wypowiedź Pana Watychy ? - uderz w stół, a nożyce się odezwą.
zafca sprawy31.12.2021, 17:52
Zmiana naczelnika powinna miała mieć miejsce 15 lat temu.
magda31.12.2021, 17:45
najwyższa pora, osoba zupelnie niekompetentna
Jan rowerzysta co sam węglem poli.31.12.2021, 17:38
Za pieniądze które co miesiąc od 7 lat dostaje"nic nie mogę"-burmistrz można by było wymienić piece na całym którymś osiedlu w Nowym Targu. Utrzymywanie tego burmistrza to wyrzucone w błoto pieniądze nas podatników.
dość tego31.12.2021, 17:37
do smok - popieram! Tylko referendum może pozbawić tych nieudaczników wpływu na nasze nieszczęście. Koniec zabawy i wieszania wstążek. Albo konkretny program naprawczy w perspektywie dwóch lat, albo wylot. Siedem lat beznadziejnego zarządzania jak krew w piach. Trzeba się zacząć organizować...
palacz co31.12.2021, 17:30
do "sałatkę sobie jem" - musi zacząć od siebie i od miejskiej spółki, która pali miałem węglowym. Potem może ściągać konkretne pieniądze na termomodernizację i opracować jakiś plan rozwiązania problem smogu. Zresztą stracił na to już siedem lat, wydając ogromne pieniądze na bzdury i przepłacając każdą miejską inwestycję, która nijak nie zmienia jakości życia mieszkańców. Jak się ktoś nie nadaje i nie potrafi czegoś zrobić, i nie rozumie samorządu to niech zrezygnuje.
Dziadek31.12.2021, 17:17
Wszyscy WON zamknąć na kłódkę ten magistrat i na bezrobocie.
Wybrać nowych młodych niech działają .
Waldi31.12.2021, 17:07
Najważniejszy Pan od finansów z UM też miał dość Wstęgowej ekipy i opuścił cale to marne towarzystwo. Brawo
sałatkę sobie jem31.12.2021, 17:04
A co Watycha ma zrobić? Latać ludziom po domach i błagać żeby zmienili piece? Jak mieszkańcy sami tego nie ogarną to burmistrz nic nie zrobi.
nowy31.12.2021, 17:04
Panie burmistrzu dlaczego urzędnicy UM obsluguja mieszkancow bez maseczek a na drzwiach informacja ze petenci tylko wstep w maskach może czasami warto wyjść ze swojego gabinetu chociażby z racji podwyżki jaka pan otrzymal
lhotse31.12.2021, 17:00
Jabcoń robił tylko to na co mu pozwolił Watycha i Wojtaszek, przez kilka lat można było udawać pozorowane ruchy w kwestii smogu ale jak widać po ostatnich wynikach nie da się pudrować trupa...a że w końcu Jabcoń zaczął głośno o tym mówić to się chłopa zwalnia. Od taka prawda. Może mieszkańcy w końcu przejrzą na oczy i zobaczą do czego doprowadziła polityka Watychy, w całej Polsce mówi się o Nowym Targu jedynie jako o najbrudniejszym mieście w w kraju :( WSTYD !
Asia31.12.2021, 16:55
Kompromitacja Pana G. Watychy lepiej nie sam się zwolni i nie szkodzi więcej temu miastu. Zmiana Naczelnika to żadne rozwiązanie problemu smogowego
smok31.12.2021, 16:54
To nie pan Jabcoń do zwolnienia tylko burmistrz do natychmiastowego odwołania. Referendum i koniec z nieudolnym burmistrzem i wazelinową radą.
Logiki trochę31.12.2021, 16:49
Czy Wy naprawdę myślicie że kogoś się zwalnia za powietrze???
he he litości31.12.2021, 16:44
Do komentatorów poniżej - taaaak, bo zmiana naczelnika poprawi wyniki pomiarów. Poważni jesteście? Kto go zastąpi? Jakiś cudotwórca? Czemu UM nie ogłasza triumfująco, że znalazł rozwiązanie problemu i ma człowieka, który strzeli palcami i powietrze będzie kryształowo czyste?

I jakie mają rozwiązanie? Dopłata do opału dla ludzi? dopłata do gazu? do prądu? do peletu? dopłata która zniweluje różnice w cenie za węgiel?!?!?

Zwolnienie człowieka nie mając nikogo w zamian to bardzo dziwne posunięcie. Jak to Jabcoń jest winien braku poprawy czystości powietrza to czemu go nie zwolniono miesiąc temu zaraz po wybuchu afery?
wygwizd31.12.2021, 16:43
Miastowi czekają kiedy Watycha zwolni Wojtaszka tego od przybijania desek. Taki Wojtaszek to wstyd dla Królweskiego Miasta Nowy Targ.
piper31.12.2021, 16:39
To już koniec Watychy i wieszania wstążek. Mieszkańcy mają dość tej nieudolnej władzy.
wnuk tego co wszystko potrafil31.12.2021, 16:15
Wprowadzając trochę logiki do artykułu...

Skoro NT się zmaga z fatalną opinią a odpowiada za to m.in. bohater tego artykułu to chyba nie powód do bycia zaskoczonym, że Burmistrz coś* robi?

* to coś to przejście z deszczu pod rynnę ale to już inny aspekt bo problemy są strukturalne i wymiana jednego człowieka dużo nie zmieni ;)
Krycha31.12.2021, 16:04
Czas Watychy się nie skończył dotrwa do końca kadencji.
mieszkaniec31.12.2021, 15:48
Kolejne pozorowane ruchy burmistrza. Kompletny brak pomysłu i woli aby coś się zmieniło w temacie tak istotnym jak powietrze którym oddychamy.
Na szczęście znaleźli się winni. Źle usytuowana stacja pomiaru i naczelnik wydziału.
Brawo, brawo co by nie powiedzieć wytraciło mi to argumenty że w tej sprawie nie zrobił ten Pan w 2 kadencje nic.
Jola31.12.2021, 15:30
Dla mnie decyzja nie jest zaskakująca.Kto ma odpowiadać za złą jakość powietrza w mieście,która jest najgorsza nie tylko w Polsce, ale nawet w całej UE,jak nie -naczelnik Ochrony Środowiska.Widocznie źle spełniał swoją funkcję . Słuszna decyzja
Pepe31.12.2021, 15:23
Zaskakujące jest to, że zwalnia się osobę odpowiedzialną za ochronę środowiska, min. za kontrolowanie zanieczyszczenia powietrza i to dziennikarzowi wydaje się zaskakujące? No, gratuluję powagi sytuacji..
zasłyszane na mieście31.12.2021, 14:59
o kilka lat za późno...
PiterQ31.12.2021, 14:56
Do tej pory byłem skłonny bronić Watychy jeśli chodzi o sytuację ze stacją pomiarową, gdzie uważałem że doszło do niefortunnego zbiegu okoliczności. Teraz jestem pewien, że są to wykombinowane przez kogoś o dwucyfrowym IQ manewry zastępcze o kryptonimie "Pijani we mgle" mające na celu odwrócenie uwagi społecznej od problemów rzeczywistych. Za chwilę okaże się, że "zmieniliśmy naczelnika i powietrze w Nowym Targu się poprawiło". Nie wiem jaka Salome zatańczyła nowotarskiemu Herodowi (i to akurat w okresie jasełek) ale głowę na tacy dostała.
Def31.12.2021, 14:48
No pewnie, burMiszcz zauważył syf w powietrzu jak w tv pokazali..
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl