29.03.2022, 14:08 | czytano: 6944

Miasto odbuduje spaloną willę

Arch. Podhale24.pl
Urząd Miejski w Rabce-Zdroju ogłosił przetarg na odbudowę częściowo spalonej willi "Anioł".
Prace mają objąć odbudowę, przebudowę i rozbudowę spalonej, drewnianej willi Anioł przy ulicy Parkowej. Obiekt wpisany jest do rejestru zabytków. Uzgodnienia zakresu prac z konserwatorem trwały kilka lat. Nie zgodził się on, żeby rozebrać budynek, a w jego miejscu postawić identyczny, ale zupełnie nowy. Teraz, w ciągu 15 miesięcy, wykonawca, który powinien być znany jeszcze kwietniu, będzie miał czas na doprowadzenie budynku do pierwotnego stanu.
Willa spłonęła we wrześniu 2018 roku. W budynku mieściła się siedziba Miejskiego Ośrodka Kultury i galeria "Pod Aniołem". Odbywały się tam wystawy, na dole były magazyny, miały tu też swoją siedzibę lokalne stowarzyszenia. Na piętrze znajdowały się mieszkania.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Monika29.03.2022, 15:24
No jestem pod wrażeniem. Najpierw pozyskał środki i wyremontował MOK w Nowym Targu. Teraz niespełna po pół roku władzy w Rabce ruszył temat spalonego 4 lata temu MOKu. Dyrektor Bara okazuje się niedocenionym pracownikiem.
A tym samym po hucznym otwarciu MCK w NT jest cisza i weryfikacja stolca na poczekalni dworca.
rab29.03.2022, 14:20
Myślę,że już nie zakwaterujecie tam meneli!A tak ,to w Rabce jest pełno takich patologicznych rodzin,które tylko wyciągają rękę albo płodzą coraz więcej dzieci bo z ich dotacji żyją,a my głupki godzimy się na to.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl