15.04.2022, 14:22 | czytano: 2136

Zawody w stylu retro na Kalatówkach już w Poniedziałek Wielkanocny

zdj. z poprzedniej edycji zawodów na Starym Sprzęcie Narciarskim "O Wielkanocne Jajo"/ arch. Podhale24
ZAKOPANE. Tradycyjnie, w Lany Poniedziałek, czyli 18 kwietnia - w Suchym Żlebie na Kalatówkach rozegrane zostaną zawody na Starym Sprzęcie Narciarskim „O Wielkanocne Jajo” imienia Krystyny Behounek, która była wieloletnią szefową schroniska na Kalatówkach.
W tym roku organizowana jest już dwudziesta edycja zawodów, która od małych kameralnych rozgrywek rozrosła się do wydarzenia o randze międzynarodowego.
Imprezę rozpoczyna prezentacja zawodników. Jest to okazja by podziwiać stroje z minionej epoki. Są eleganckie damy w muślinowych sukniach i kapeluszach z woalką, przedwojenni eleganci przywdziani we fraki i meloniki. Są też - jako żywo - pionierzy turystyki tatrzańskiej w skórzanych kurtkach, wełnianych swetrach i narciarskich pumpach, a także ratownicy górscy w strojach, jakie nosili ich przodkowie przed stu laty.

Wszyscy obowiązkowo wyposażeni będą w oryginalne drewniane narty i bambusowe kije.

Po prezentacji uczestnicy startują w zawodach w Suchym Żlebie w dwóch konkurencjach- slalom na czas oraz jazda stylowa. I uczestnicy i widzowie nie mają wątpliwości - jazda na starym sprzęcie jest sztuką trudną i nierzadko kończy się upadkiem.


Program imprezy:
10:00 - 11:30 - zapisy do konkurencji narciarskich w Hotelu Górskim Kalatówki
11:35 - 12:00 - prezentacja zawodników
12:00 - 13:00 - jazda stylowa
13:00 - 14:00 - slalom równoległy
ok. 15:00 - ogłoszenie wyników, wręczenie nagród

"W trakcie Zawodów Wolontariusze będą zbierać do puszek pomoc dla Dzieci i Matek z Ukrainy- współpracuje z nami Fundacja „Let’s Help Together” z Krakowa. Liczymy na Państwa hojne serca!'" - piszą organizatorzy.


s/ zdj. z poprzednich edycji zawodów - arch. Podhale24
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl