17.04.2022, 15:33 | czytano: 3792

Porodówka w Zakopanem zostanie otwarta dopiero w maju

zdj. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. Jak podało Radio Kraków - najwcześniej po długim weekendzie majowym zostanie otwarta porodówka w Szpitalu Powiatowym im. dr. Tytusa Chałubińskiego.
Szpital postarał się o dwóch lekarzy neonatologów, którzy rozpoczną pracę na oddziale - ale wciąż trwają formalności związane z ich zatrudnieniem.
Od początku miesiąca w placówce działa tylko część łóżek na oddziale położniczo-ginekologicznym. Powodem są braki kadrowe. Mieszkanki powiatu tatrzańskiego nadal muszą jeździć do Nowego Targu.

Mimo zapowiedzi, że na oddziale praca zostanie wznowione w pełnym zakresie jeszcze przed Wielkanocą - tak się nie stało.

Radio Kraków podało, iż termin otwarcia sali porodów to początek maja, najwcześniej po długim weekendzie.

Sytuacja w szpitalu doprowadziła do sporu z położnymi, które przestrzegają przed zamknięciem oddziału dla matek i noworodków.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Optymista18.04.2022, 12:38
Przemianujcie całego na covidowy. W końcu macie w tym doświadczenie i personel
Miejscowy18.04.2022, 09:50
Wiadomość ta, potwierdza obawy Położnych. Obietnice dyrekcji były stanowczo inne. Niestety okazuje się, że to obietnice bez pokrycia.
kkk18.04.2022, 08:04
nie opłaca się otwierać mnie nawet napewno pomylili z kimś bo wcale nie jestem podobny do rodziców
lekarz17.04.2022, 21:08
najwcześniej po majowym, a najpóźniej przed Bożym narodzeniem?
Dobrze by było przyznać Tokarz i Czaplińskiej premie na nowego Porshe, nieustająco Pan starosta Bąk i cały zarząd powiatu jest z was bardzo dumny, nie ma lepszych na wasze miejsce, jesteście bezkonkurencyjne i niezastąpione
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl