17.05.2022, 08:44 | czytano: 4481

Rabczańscy radni martwią się o zabudowę terenów zielonych

Grzebień. Fot. Piotr Kuczaj
RABKA-ZDRÓJ: Na zboczach Grzebienia i Krzywonia, terenów rekreacyjnych i spacerowych, trwają intensywne prace budowlane, które martwią radnych.
Podczas sesji Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju po raz kolejny odbyła się dyskusja na temat zabudowy terenów zielonych. Najmocniej w tej sprawie wypowiada się radny Jan Kwatyra. - Nie ma ani refleksji, ani działań - alarmował w sprawie Grzebienia, zwracając się do burmistrza. - Sygnalizowałem już wcześniej, że tam prowadzone są prace, które wyeliminowały część stoku przez ogrodzenie. A w tej chwili podejmowana jest następna inwestycja w tamtym rejonie. Coraz więcej jest zabieranych terenów, które nie powinny być zabierane pod budowę.
Jego obawy poparli również inni radni. Burmistrz Leszek Świder tłumaczył, że zgody na budowę wydaje starostwo powiatowe. - Niestety, problemem jest to, że parę lat temu miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla Rabki-Zdroju został uchylony i z tego powodu, dzisiaj, mamy niewielki wpływ, gdy ktoś stara się o pozwolenie na budowę w takich miejscach. Starostwo widzi, że nie mamy planu, nie ma więc przeszkód i wydaje zgody. To plan może kreować zabudowę. Przygotowujemy nowy plan zagospodarowania, prace trwają - dodaje włodarz uzdrowiska.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
do MIESZKANIEC NASTĘPNY20.05.2022, 09:11
Wygląda na to że urzędowi i radzie bardzo zależy aby dalej nie było planu heheh...
mieszkaniec następny19.05.2022, 15:08
Jakby ktoś nie widział-jeśli nie ma planu miejscowego to Urząd miasta wydaje warunki Zabudowy więc tylko ta instytucja ma realny wpływ na Decyzję Starostwa. Starostwo wydaje to na co pozwala Urząd. Pan Burmistrz lekko przesadził.
do @hole19.05.2022, 08:09
A nie jest tak jak piszesz ? Potentaci rabczańscy budują co chcą i gdzie chcą bo mają przyzwolenie urzędów (znajomi, rodzinka) a zwykłemu mieszkańcowi kłody pod nogi i nic mu nie wolno
nico18.05.2022, 08:13
Budują w lasach i na górach a po kilku latach będą płakać, że mają tragiczne drogi do posesji, nie mają wodociągu, kanalizacji itd. i że oczywiście "miasto" ma im wszystko zapewnić, bo płacą podatki. Zgadnijcie, na czyj koszt?
hole18.05.2022, 07:26
@mieszkaniec
Masz racje na swoim mogę robić to co chcę, dlatego jak obok twojego domu powstanie chlewnia, składowisko odpadów z elektrowni jądrowej, albo 24 godzinna dyskoteka to nie płacz. A do radnych niech się wezmą do roboty i uchwala plan zagospodarowania
MAMUSIU RATUJ17.05.2022, 20:02
Szkoda zieleni...tak piekna przyrode niszczyc.
dziadek17.05.2022, 20:00
Ja też uważam, że w złą stronę idzie budownictwo w Polsce. Buduje się tam, gdzie powinna być dzika przyroda. Na stromych zboczach, na terenach zalewowych itp. Byle wyżej, dalej, bo nikt tu nie zaglądnie...a jak przyjdzie jakiś kataklizm (powódź, pożar itp) i służby nie zdążą dojechać, bo dojazd utrudniony, to państwo rozdawnicze pomoże, prawda?
Blokowy17.05.2022, 17:53
Domek postawiony na zgłoszenie jako BRI, a także zgłaszane budynki gospodarcze nie mogą być legalnie wynajmowane. Kto się tym zajmie, póki jeszcze nie było żadnego nieszczęścia.
baziak517.05.2022, 16:40
Ja uważam, że od pewnej wysokości powinien być w ogóle zakaz budowania czegokolwiek. Jakoś na Słowacji potrafią się pobudować w jednym miejscu, a nie wszystko rozpitolone bezładnie po całej okolicy, nawet po górach i lasach, bo jakiś Janusz z Grażynką sobie wymyślili akurat zniszczyć teren górski.
piotrek17.05.2022, 16:35
kwatyra, wójtowicz, koper - martwią się o cudze działki , a nie o, swoje bo ich nie mają.Spacerowali by chętnie po cudzych. Rada taka - kupcie sobie państwo nawet cały krzywoń i grzebień , ale za własne pieniądze i spacerujcie już po swoim i martwcie się wtedy o własne , a nie cudze ...
XYZ17.05.2022, 14:46
Plan zagospodarowania który robią nadaje się do kosza, między istniejącymi budynkami działki kwalfikowane są jako rolne, ludzie stracą możliwość wybudowania domu bo wszędzie tylko rolne, ktoś na łatwiznę poszedł a ktoś to klepnął
Emeryt z otwrtą głową17.05.2022, 13:49
Jest to bardzo chwalebne, radni troszczą się bardzo o sprawy, które są trzecio, czwarto rzędne dla Rabki. Panie Kwatyra pytanie do Pana. Co jest priorytetem dla Uzdrowiska? Co trzeba zrobić by miasto w końcu zaczęło funkcjonować dla kuracjuszy dla turystów? Atakujesz Pan uczciwych przedsiębiorców bo to jest łatwe ale śpiących leśnych dziaków siedzących naprzeciw Pana w trakcie sesji Pan nie obudzisz. Może i lepiej bo dla piesków i kotków jest już wszystko w Rabce uchwalone. Niech śpią dalej.
epo17.05.2022, 12:19
Na co czeka Rada i Burmistrz , uchwalić plan zagospodarowania i może coś się jeszcze da uratować ,narażę się nielicznym , ale czy nie warto sprawdzić w sezonie sposób użytkowania wielu budowli na ''zgłoszenie'' w całym powiecie i weryfikacja może być koszmarna dla właścicieli ! -uczciwy niech zarabia -kombinator niech płaci .
Wincek17.05.2022, 12:08
ciekawe co będzie jak to kiedyś zacznie się osuwać a kiedyś zacznie to pewne
mieszkaniec17.05.2022, 10:54
Panie radny Kwatyra. Jest coś takiego jak własność prywatna i nikt nie może właścicielowi na swojej działce dyktować co ma robić. Podatki dobrze się podnosi natomiast chcielibyście Państwo zabronić właścicielom korzystać ze swojej własności. Proszę zajmijcie się Państwo tym jak do Rabki przyciągnąć turystów, zapewnijcie infrastrukturę bo na chwilę obecną turystyka w Rabce istnieje tylko dzięki prywatnym właścicielom.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl