19.06.2022, 16:18 | czytano: 4057

Nagrodzono sobótkowe wianki (zdjęcia)

zdj. Maciej Gębacz
NOWY TARG. W tym roku Nowotarskie wianki miały znacznie okrojoną formę. Tradycyjnie organizowana w 3 sobotę czerwca impreza Związku Podhalan przegrała w tym roku z "Powitaniem lata".
Dlatego nad brzegiem Czarnego Dunajca nie odbyła się zabawa sobótkowa z tańcem i paleniem watry, ale zorganizowano konkurs wianków. Nieco ubogi, bo oceniano zaledwie pięć plecionek z kwiatów. Można je obejrzeć w galerii poniżej.
Przyznano ex aequo pierwsze miejsce za wianek zgłoszony przez Janka i Oliwier Bryjów oraz Agnieszkę Kaczmarczyk, dwa drugie miejsca dla Pauliny Gierat i małej Ani, a miejsce trzecie przypadło Elżbiecie Wędzel.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
p20.06.2022, 09:07
przede wszystkim dostęp do rzeki i jej wygląd w mieście to sprawa karygodna.nie koszone,zaśmiecone i wygląd niezmienny od 4o lat.gdy jedzie się w innych miastach,to brzegi są zagospodarowane a tu dziura .
Moskolicek z masłem19.06.2022, 20:43
Związek Podhalan już od lat przegrywa jeśli chodzi o organizację wydarzeń kulturalnych. Cała działalność to bywanie na uroczystościach i handel. Mówi się, że lepsze deko handlu niż kilo roboty ale w przypadku takiej organizacji nie handel powinien być najważniejszy.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl