03.07.2022, 18:08 | czytano: 3405

Plac zabaw przy nowotarskiej "trójce" doczeka się remontu (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. Na ogłoszone przez Urząd Miasta postępowanie na wykonanie robót budowlanych, dostawę i montaż urządzeń do placu zabaw przy szkole Podstawowej nr 3 wpłynęło siedem ofert.
Zadanie obejmuje demontaż i wywóz istniejących urządzeń zabawowych, a następnie wykonanie nowej nawierzchni poliuretanowej oraz dostawę i montaż nowych urządzeń zabawowych (drabinka pozioma, zestaw czterowieżowy, huśtawka wagowa z przeniesienia, piaskownica sześciokątna, huśtawka podwójna, huśtawka wagowa, sprężynowiec bujak, zestaw sprawnościowy) i ławek. Termin wykonania prac to trzy miesiące.
Przyszkolny plac zabaw od dwóch lat czeka na remont. W 2020 r. ostał zagrodzony, bowiem skończyła się gwarancja na użytkowanie urządzeń rekreacyjnych, a przeprowadzona kontrola wykazała, iż plac zabaw nie jest dla dzieci bezpieczny.

Wcześniej ogłoszony przetarg na budowę placu zabaw przy "trójce" został unieważniony z powodu zbyt wysokich cen. Samorząd zaplanował wtedy wydać na tę inwestycję 280 tys. zł, a najtańsza oferta opiewała na 364 tys. zł.

Tym razem jako najkorzystniejszą wybrano ofertę złożoną przez Łukasza Piotrowskiego prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą ROYAL PLAY z siedzibą w Małkini z ceną realizacji zamówienia w wysokości 303 545,50 zł i okresem rękojmi i gwarancji na wykonane roboty budowlane, wbudowane materiały i zamontowane urządzenia - 7 lat.

Pozostałe oferty opiewały na kwoty od 309 960 zł do 543 615,66 zł.
Do pozostałych oferentów wysłano zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty z terminem 5- dniowym do ewentualnego wniesienia odwołania. Jak informuje naczelnik wydziału Funduszy Pomocowych i Inwestycji - termin ten mija 4 lipca. - Po tym terminie możliwe będzie podpisanie umowy z wybranym wykonawcą i przystąpienie do realizacji zadania - dodaje naczelnik Wilhelmina Schab.

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
nogaty04.07.2022, 20:30
Ja pie*** Kiedyś wielofunkcyjny trzepak wystarczy do zabawy.Było normalnie.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl