16.07.2022, 14:10 | czytano: 7098

W Nowym Targu pojawiły się hulajnogi elektryczne. Czy się sprawdzą?

Fot. Szymon Pyzowski
Tak jak w dużych miastach, w Nowym Targu pojawiły się punkty z hulajnogami elektrycznymi, które można wypożyczyć za opłatą i zostawić na ulicy po dojechaniu na miejsce. Korzystanie z nich umożliwia pobranie specjalnej aplikacji.
"Bardzo prosimy o bezpieczne korzystanie z hulajnóg, prosimy abyście po skończonej przejażdżce zostawiali hulajnogi w bezpiecznych miejscach dla wszystkich" - apelują właściciele wypożyczalni.
Jak to funkcjonuje w rzeczywistości? Różnie. Wszędzie gdzie się pojawiały, pojawiały się też problemy i skargi. Niemal wszędzie szybko zgłaszano postulaty, by wprowadzić zasady parkowania elektrycznych jednośladów, by nie można było ich zostawiać na środku chodnika. Jedni chwalą ich wygodę, inni skarżą się, że hulajnogi są pozostawiane byle gdzie i byle jak. W Zakopanem było wiele skarg i miasto ogłosiło, że będzie rekwirować porzucone na ulicy hulajnogi. W Krakowie, gdzie leżące na ulicach hulajnogi również dawały się mocno we znaki, zdecydowano, że będzie można je wypożyczać i zostawiać w specjalnie wyznaczonych do tego punktach mobilności.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
z tąd03.08.2022, 00:06
Gdy by była to prawdziwa hulajnoga a nie na bateryjki? Była by popularna? Nie. Pokolenie wygodnych, wychowanych bezstresowo leniów nam Świat zalewa.
Podatnik22.07.2022, 16:33
Opłaty dla miasta za zajęcie chodnika lub pasa drogowego przez pozostawioną hulajnoge. Aplikacja wskazuje sprawcę czynu.
kupie plytki + kafelki21.07.2022, 11:22
każdą hulajnogę pozostawioną na mojej posesji biorę i rozkręcam. 3k+
koniec przywilejów dla elektryków18.07.2022, 23:30
Zobaczcie co się dzieje w Zakopanem. Elektryczne zabawki z wypożyczalni - auta, hulajnogi , skutery - zajmują miejsca parkingowe i nie ponoszą żadnych kosztów bo to są święte krowy. Czyli tak naprawdę to Wy - Mieszkańcy będziecie płacić za to że elektryki będą zajmować Wasze miejsca postojowe za całkowitą darmoszkę. Fajnie, co nie? Jakieś firmy z Polski będą kręcić lody na Waszych miejscach parkingowych za które Wy musicie płacić. Życzę powodzenia przy szukaniu wolnych miejsc.
Rzep17.07.2022, 06:10
"Korzystanie z nich umożliwia pobranie specjalnej aplikacji " . Czyli jak nie będę korzystał z hulajnogi , to nie będę miał możliwości pobrania specjalnej aplikacji ???
Osiol16.07.2022, 19:15
W kr jeździ się po dwóch z oszczędności a tu w dobrobycie i średniej......
Jsn16.07.2022, 14:46
Balagan to nic. Ale wypadków przybędzie... Już teraz dzieci na hulajnogach jeżdżą byle jak a będzie tego więcej...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl